Ландшафтне освітлення. Освітлення на ділянці

Багатьох замовників турбує  чи є потреба робити світло в саду? Наша відповідь: однозначно ТАК. Далі поговоримо, чому цей елемент ландшафтного дизайну, на нашу думку, є таким важливим.

Ландшафтне освітлення – це освітлення, яке призначене для оформлення парків, садів, приватних дворів та присадибних ділянок. Дане поняття часто плутають з утилітарним освітленням вулиць, жилих районів чи проспектів, але насправді це не так. Відмінність полягає в тому, що окрім освітлювальної функції, переслідується мета декоративного оформлення заданої території. Ландшафтне освітлення дозволяє нам повною мірою насолодитись красою ділянки і в темну пору доби. Тому в сучасному ландшафтному дизайні освітлення є невід’ємним елементом і ознакою того, що увага приділяється не тільки тому, як сад виглядає у світлу пору доби, але і вночі, що також робить проект остаточно завершеним. 

Де найкраще буде виглядати ландшафтне освітлення?

Ландшафтне освітлення – це ефективний спосіб підкреслити чарівність саду, привнести ритм в композиції рослин і тоді планування буде виглядати більш динамічно. Тому що яким би оригінальним не був ландшафтний дизайн, з настанням темряви все це втрачає свої барви та чіткі обриси.

ландшафтное освещение

Основні типи освітлення садової ділянки: загальний та акцентний. Перший говорить сам за себе:  тобто використовується для освітлення ділянки по всьому периметру. Як правило прилади, що забезпечують загальне освітлення встановлюються на високих опорах, щоб позбутись сліпучого світла. Акцентне підсвічування робиться задля того, аби підкреслити фокусні точки на окремих елементах в саду. За допомогою такого типу можна придавати різного настрою для різних зон. Адже ні для кого не секрет, що освітлювальні прибори можуть мати різне освітлення, що дозволить зробити зону більш урочисто контрастною або навпаки спокійно нюансною.

При розробці ландшафтний проект в Києві та Київській області, зокрема план-схеми освітлення ділянки, ландшафтні дизайнери компанії Garden Park, визначають головні та фонові елементи, виділяючи фокусні точки, завдяки чому вдається сформувати між усім цим плавні переходи. Створивши правильний баланс двох видів освітлення, можна досягти максимального художнього оформлення території.

ландшафтное проектирование

Потрібно пам’ятати, що чим красивіший ландшафт, тим цікавіше він перевтілюється з підсвіткою вночі. Грамотне та лаконічне світло зможе освіжити будь-яку заміську ділянку. Однак з іншого боку, навіть на перший погляд звичайний сад, завдяки грі світлових променів, можна змусити стати особливим в темну пору доби і підкреслити основні переваги.

Планування зовнішнього освітлення

Найкраще план-схему освітлення на присадибній ділянці розробляти на етапі ландшафтного будівництва. Так як роботи для влаштування освітлення вимагають викопування траншей, прокладання кабелів, підключення садового освітлення до освітлювальної системи в будинку, а також земляні роботи, які необхідно виконати до етапу вкладання рулонного газону і посадки рослин. Підсвічування території в темну пору доби повинно бути грамотно спланованим, так як надлишок світла може позбавити сад тієї затишної атмосфери, і навпаки його брак приховає всі переваги в темряві. Варто заздалегідь визначитись з кількістю, видом та розташуванням освітлювальних приладів на присадибній ділянці. Також велике значення має не тільки те, як виглядатимуть ліхтарі, але і їхня потужність та кількість світла, яку вони можуть випромінювати. Існує і вибір управління системою нічного освітлення саду. Так вона може бути ручною, автоматичною, з використанням фотоелементів, що реагують на денне світло. Це дасть можливість заощаджувати електроенергію.

Хочеться визначити основні помилки при плануванні ландшафтне освітлення в Києві та Київській області на присадибній ділянці.

  1. Занадто багато світла. Основна мета нічного освітлення – створити домашню атмосферу затишку, і аж ніяк не перетворювати темну пору доби на день. Тут насправді існує тонка межа, яку дуже легко порушити. Варто виділити лише основні зони (вхідна зона, доріжки, водойми)
  1. В освітленні немає балансу. Одна зона виділяється занадто яскраво, натомість інша на її тлі виглядає пониклою. В результаті складається враження не цілісної картини.
  1. Некоректно підібрані моделі ліхтарів. По потужності, по функціональності, по зручності обслуговування. Тому на початкових етапах необхідно розуміти, що саме в ландшафті буде підсвічуватись, яка потужність електроживлення. Чи буде виріб зручний в експлуатації.
  1. Дискомфортно дивитись з дому на ділянку. Наприклад, вуличні ліхтарі світять прямо у вікна спальні. Отож, щоб запобігти виникненню помилок та неочікуваних проблем, однозначно варто звернутись до фахівців. Спеціалісти Гарден Парк на початкових етапах при розробці ландшафтний проект в Києві та Київській області враховують особливості ділянки, щоб у майбутньому Ви мали можливість насолоджуватись якісним результатом виконання робіт. Отож, щоб запобігти виникненню помилок та неочікуваних проблем, однозначно варто звернутись до фахівців. Спеціалісти Гарден Парк на початкових етапах при розробці ландшафтний проект в Києві та Київській області враховують особливості ділянки, щоб у майбутньому Ви мали можливість насолоджуватись якісним результатом виконання робіт.
ландшафтный дизайн

Вибір ліхтарів

На сьогоднішній день під будь-які потреби ландшафтного освітлення території є можливість підібрати відповідний тип ліхтарів. Як зазначалось вище, вони можуть бути утилітарного призначення, для підсвічування декоративних об’єктів, а також для створення різних світлових ефектів. Самі по собі світильники можуть бути абсолютно непомітними вдень, або ж навпаки служити декоративним доповненням композиції з рослин. Розглянемо деякі їх види:

Садові прожектори. Застосовуються для того, щоб спрямувати освітлення, тим самим закцентувати увагу на визначену рослину, яка цікава своїми декоративними властивостями, або ж садову скульптуру чи водойму.

Планирование наружного освещения

Вбудовані тротуарні світильники. Монтуються в тротуарну доріжку, сходи чи підпірну стінку. Грунт, асфальт – незалежно від матеріалу вони будуть гармонійно виглядати.

ландшафтный дизайн в Киеве и Киевской области

Гірлянди. За допомогою них вдається надати особливого затишку і святкового настрою для будь-якої зони відпочинку на ділянці. Однак варто зазначити, що самі по собі гірлянди не є джерелом освітлення, і з настанням темряви не здатні стати повною заміною вуличним ліхтарям. Їх світло носить переважно декоративний характер.

ландшафтный дизайн в Киеве

Маркувальні. Призначені для кріплення в грунт, мають розсіяне світло. Використовуються для маркування доріжок, місць для паркування тощо. 

Світильники у вигляді кулі. Останнім часом все більше набирають популярності в ландшафтному освітленні. Вони однозначно стануть прекрасним вибором для створення спокійної підсвітки саду, яка подібна невимушеному місячному сяйву. Тобто ліхтарі такого плану можна без проблем інтегрувати в будь-який природний ландшафт.

природный дизайн

Створюючи ландшафтний дизайн в Києві та Київській області, спеціалісти Garden Park для довершення проекту відразу продумують і ландшафтне освітлення. Це дозволяє уникнути багатьох непередбачуваних моментів та небажаних фінансових затрат для замовника у майбутньому в тому випадку, якщо ландшафтне освітлення не передбачити відразу.