Облаштування квітників і міксбордов

Облаштування квітників і міксбордов

Вибір рослин для квітника – процес творчий, що вимагає не тільки естетичного смаку, але і знання того, як різні рослини поєднуються між собою. Пристрій квітників і міксбордерів – один з напрямків компанії «ГарденПарк». Наші фахівці добре розбираються в тому, які умови необхідні квітам для кращого росту. Ми допоможе вам створити найкрасивіший міксбордер, який буде радувати око з ранньої весни до пізньої осені.

Вибір рослин для квітника

Всі квіткові рослини можна розділити на такі три групи:

  • однорічні;
  • дворічні;
  • багаторічні.

Квіти з першої групи цвітуть лише один сезон і до зими гинуть. Їх необхідно висівати щовесни. Найбільш красиво такі рослини виглядають з червня по вересень. Однорічники люблять сонячний колір і при його недоліку втрачають красиву форму, припиняють цвісти. Протягом літа вони чудово прикрашають сад, однак з настанням перших холодів втрачають свої декоративні якості.

У дворічних рослин в перший сезон розпускається листя, з якими вони зимують. Цвісти вони починають тільки на другий рік. Потім визріваєть насіння, яке розносить вітер. Перевагою таких кольорів є те, що вони можуть цвісти при недостатньому освітленні. Безсумнівно, основою красивого квітника є багаторічники. Вони цвітуть по черзі і стають найкрасивішими на вигляд в кінці літа, квітнуть аж до глибокої осені.

Вибір кольору і структури

Квітник може бути монохромним. Це означає, що в ньому підібрані рослини одного кольору, але різних тонів і ступеня насиченості. Дуже красиво виглядають два схожих кольори, наприклад, червоний і помаранчевий чи фіолетовий і блакитний. Багатьох приваблює також контрастність. Цього можна досягти, підбираючи рослини протилежних кольорів (синій – червоний, жовтий – фіолетовий). Квітник буває і триколірний. Один колір в ньому, як правило, домінує, інші ж схожі між собою.

Однак важливим фактором в пристрої квітника є не тільки колір, але і структура насадження. Так, якщо клумба розташована біля огорожі, високі рослини потрібно посадити на задньому плані. Попереду ж повинні бути низькорослі квіти. Якщо ж квітник острівний, то в центрі розташовуються високі рослини. При цьому важливо врахувати, чи не є ваша ділянка сильно вітряною. Адже вітер може просто зламати рослини, що підносяться над землею.

Квіти, розташовані на передньому плані, повинні бути низькими, але особливо і постійно красивими, адже саме на них в першу чергу звертають увагу.

Облаштування квітників і міксбордов Облаштування квітників і міксбордов

Облаштування міксбордерів

Міксбордером називають квітник, що складається з рослин, посаджених в кілька ярусів і рядів. Головною особливістю миксбордера є те, що квіти в ньому повинні цвісти безперервно, починаючи з ранньої весни і закінчуючи пізньою осінню.

Облаштування міксбордера складається з таких етапів:

  • висадка рослин, які складуть «скелет» миксбордера;
  • заповнення квітника багаторічними рослинами;
  • висадка літніх квітів і цибулинних рослин.

Важливим моментом в облаштуванні міксбордера – грамотне комбінування рослин щодо їх колірної гами і часу цвітіння. Багатоярусність дає можливість кожній рослині «проявити себе», при цьому не заглушаючи інші.

Наші фахівці допоможуть вам визначити, який миксбордер – односторонній або двосторонній – буде виглядати краще за все. Перший варіант застосовується для прикраси огорож. У другому випадку милуватися квітником можна буде з будь-якого кута ділянки. Грамотний підбір кольорів і їх сполучуваність допоможе створити воістину затишний куточок, який принесе в ваш сад гармонію і красу.

Замовити послугу:
097-207-57-07
097-682-55-75