Події які відбуваються навколо нас

Підготовка саду до зимового періоду

Ландшафтний дизайн Київ та Київська область

Кінець осіннього періоду – саме той час, коли варто задуматись про те, як забезпечити рослинами на ділянці комфортне зимування, щоб після холодної пори вони могли і надалі забезпечувати красу Вашої прибудинкової території та ландшафтного дизайну в Києві та Київській області. Зимовий період за своїми умовами не завжди може бути комфортним та сприятливим для рослин. Для них він може виявитись своєрідним «випробуванням», допомогти пройти крізь яке людині під силу. Перед зимовим періодом сад потребує здійснення спеціальних заходів, для того, щоб на весні не відчути розчарування від втрат або значного пошкодження. 

Ландшафтный дизайн в Киеве и Киевской области

Яка небезпека може очікувати на рослини взимку? 

 • В першу чергу це сильний холод та морози, коли температура опускається нижче тієї нижньої межі, яку здатна витримувати рослина. Відповідно всі ті рослини, що не в силі з цим впоратись, потрапляють в зоні ризику. Найбільшої шкоди завдають саме тривалі морозні періоди, а не такі, які тривають від декількох годин до доби.
 • Коливання температур. Різкі перепади між низькими та плюсовими значеннями, і навпаки.
 • Відсутність снігового покриву, що особливо небезпечно за тих же від’ємних температур, позаяк сніг слугує своєрідною «ковдрою» та захистом для рослин.
 • Для багатьох насаджень, які мають тонкі та неокріплі гілочки, рясні снігопади можуть виявитись зовсім не по силі, що може призвести до їх обламування 

Забезпечити успішне зимування для рослин Вашого саду допоможе їх укриття.

У передзимовий період одним з найважливіших пунктів однозначно є укривання рослин. Насправді, тут не є все так просто, як може здатись на перший погляд. Позаяк необхідне розуміння, які саме рослини потребують укриття, яка найкраща пора для цього, відповідний матеріал тощо. Недоцільне укриття може обернутись для тієї чи іншої рослини ще гірше, ніж коли б вона була взагалі без захисту. Вищезазначене означає лише те, що до даної процедури необхідно підходити вкрай обережно і діяти за правилом «Не нашкодь!».

Подготовка сада к зимнему периоду

Які найбільш оптимальні варіанти для того, щоб уберегти рослини?

 • Конструкція, яка утворена каркасу з арматури чи дерев’яних кілків. Вона у свою чергу може обтягуватись такими матеріалами як агроволокно, руберойд тощо. Така конструкцію варто залишати привідкритою до тих пір, поки нічна стабільна температура не встановиться на мінус 7-8 градусів. Інакше, за вищих температур, можуть запрівати. Також укриття краще робити на невелику групу рослин, а не поодинці. Завдяки цьому створяться більш стабільні умови всередині укриття, що значно збільшить шанси на успішне зимування. 
 • Сніг – найкраще та найбільш доступне укриття. Щоб його правильно зібрати та утримати – відмінно підійде лапник із хвойних. Однак даний спосіб не підходить, коли зима безсніжна.
 • Прикопування – найпростіший спосіб. Наприклад, для троянд. Їх можна пригнути або підкопати, і висипати на кущ відро землі. Пагони та бруньки високих рослин можуть витримувати низькі температури, що не скажеш про коріння, яке дуже страждає за період безсніжних зим. Тому варто намагатись накопичити сніг на пристовбурних лунках.

Для вкривання хвойних рослин взимку краще використовувати такі матеріали як мішковина, тканина або навіть марля, за допомогою яких обв’язати рослини. Якщо застосовувати  такі матеріали, як спанбонд чи агротекс, то хвойні рослини можуть загинути навпаки від перегріву. При чому це можна помітити не одразу. З приходом весни, після того, як укриття буде зняте, рослини деякий час виглядають живими. Однак в найближчому часі їхня хвоя починає жовкнути та опадати.

оптимальные варианты для того, чтобы уберечь растения

Для підготовки газону теж існують свої правила. Перш за все, це те, що їх не варто підживлювати добривами з вмістом азоту, починаючи з липня. З цього часу варто вносити добрива, які містять фосфор і калій. Завдяки цим елементам зеленому покриву є можливість підготуватись до зими. Однак сніг є найкращим захистом для газону, тому його не стрижуть, бо на траві довжиною 8-10 см сніг буде триматись краще.

Вкривання не може замінити повноцінну підготовку рослин до зими

Хотілось зазначити, що підготовка саду до зимового періоду в Києві та Київській області  є процесом системним, і не полягає лише в  захисному укритті. Заходи, без застосування яких укриття може бути абсолютно неефективним.

Критичну роль відіграють такі дії як:

 • Санітарне очищення 
 • Дотримання термінів осінньої обрізки;
 • Зв’язування крон дерев та чагарників, які можуть піддаватись обламуванню гілок під вагою снігового покриву.
Ландшафтный дизайн в Киеве и Киевской области

Якщо Ви бажаєте забезпечити успішну зимівлю для рослин на Вашій прибудинковій території, рекомендуємо звернутись до спеціалістів з обслуговування ділянок компанії Garden Park. Які у свою чергу розуміються на потребах визначеної рослини та які заходи є необхідними для того, аби після зимівлі в саду обійшлось без пошкодження чи втрат  Ваших улюбленців.

28.12.2021
Як використовуються хвойні рослини в ландшафтному дизайні?

Ландшафтний дизайн Київ та Київська область

Кожна людина, якій хоча б раз доводилось бувати у сосновому лісі, назавжди запам’ятає цей характерний свіжий аромат хвої, який бадьорить, знімає втому і в той же момент заспокоює. Закладаючи свій унікальний та неповторний сад, не можна обійти стороною декоративні хвойні рослини – це завжди гарно та доречно, в незалежності від пори року: буде це весна, пізня осінь, або ж сувора зима. Кожного сезону ці рослини будуть зберігати своє зелене вбрання і будуть прикрашати кожен ландшафтний дизайн в Києві та Київській області. Позаяк – декоративно-листяні та квітучі рослини є листопадними і відповідно можуть радувати око лише в теплу пору.   Також тут варто взяти до уваги і те, як зелений колір благотворно впливає на загальний стан людини, а структурна крона та геометричність форм завжди виглядають ефектно.

ландшафтный дизайн в Киеве и Киевской области

Чому хвойні?

 • По-перше. Тому що вони – це вічнозелені рослини. Що може бути краще, ніж їхня здатність радувати око цілий рік?
 • Хвойні рослини мають найрізноманітніші розміри та форми, можуть зростати як в одиночних, так і в групових посадках; в міксбордерах, на терасах та контейнерах;
 • Наявність хвойних рослин сприяє насиченню повітря корисними ефірними оліями, що чинить благотворний вплив на роботу дихальних шляхів та нервової системи;
 • Вічнозелені рослини не втрачають свого привабливого вигляду протягом всього року; будуть  являтись чудовим тлом та обрамленням для  інших рослин і садових культур;
 • Такі рослини будуть забезпечувати захист Вашого саду і ландшафтний дизайн в Києві та Київській області від шуму та пилу.

Основні переваги наявності хвойних рослин у Вашому саду:

 • Як зазначалось вище, властивість вічнозелених рослин зберігати ошатний вигляд протягом всього сезону нікого не зможе залишити байдужим. Для хвої морози та поривчасті вітри не є страшними. Це означає, що посадивши у себе на ділянці рослини даної групи – гарантовано будете мати спокій щодо їхньої стійкості. А загальний вигляд саду буде привабливим.
 • Хвойники – невибагливі сусіди, вони не мають потреби в особливих умовах (звичайно, бувають винятки). Це дуже важливий фактор під час організації саду у себе на ділянці, позаяк їм не принципово, хто росте з ними поруч – троянди, декоративні рослини, листяні чагарники тощо. Важливо, щоб самим сусідам вони не були несприятливим фактором для існування.
 • Для підтримки їх в охайному вигляді – вони також не потребують особливого догляду. Варто лише час від часу підтримувати бажану форму крони. Однак їх саджанці, як і інших рослин – потребують пильної уваги та догляду у перші роки після пересадки на нове місце. Адже саме в цей час і формуються основні властивості рослини, які внаслідок дадуть їй можливість рости довго та стабільно, що тим самим дає можливість дарувати радість своїм господарям.
ландшафтный дизайн в Киеве и Киевской области

Як створюються композиції з хвойних рослин?

Хвойні рослини по праву можна вважати одними з найкращих ландшафтних елементів для ландшафтного проектування в Києві та Київській області. І будьте певні, що для кожного саду серед існуючого різноманіття видів та сортів є можливість підібрати такі, які будуть підходити саме для Вашої ділянки. Багато хто мріє виростити у себе на ділянці різноманітні хвойники, а хвилюватись щодо того, як вони уживаються не варто. Однак тут нюанс полягає у їх доцільному компонуванні у композиції та згідно кольорової гами.

Для більшості людей обсяг хвойних рослин обмежується соснами та ялинками. Як же виглядають ялівці, кипарисовики чи модрина, та яка різноманітність їх існує – залишається лише здогадуватись. Однак відвідавши садовий центр, можна переконатись, яке існує різноманіття хвойних рослин, ба навіть більше, під будь-які потреби саду можна підібрати визначений вид хвойних та форми їх крони: шаровидна, розкидиста, плакуча, пірамідальна, колоновидна, сланка, спіральна тощо. 

Основные преимущества наличия хвойных растений в Вашем саду

Для того, щоб композиція з хвойних рослин виглядала гармонійно, існує декілька принципів. Бажано, щоб основу композиції складала одиночна високо- або середньоросла рослина, яка оточена 2-3 хвойниками контрастних форм. Газонне покриття або декоративна крихта послугують чудовим тлом для подібного роду посадки. Задля доповнення можна використати злакові рослини в поєднанні з квітучими багаторічниками. Всі вони корегуються щорічною обрізкою. Надважливою умовою, яка стосується не тільки хвойних рослин, є врахування розмір посадкового матеріалу у дорослому віці. Щоб у майбутньому рослини не конкурували за територію в ландшафтний дизайн в Києві та Київській області та не витісняли одна одну.

Якщо Ви хочете, щоб хвойна композиція добре виглядала, потрібно мати на увазі, що відстань з якої Ви будете її спостерігати, повинна у 2 рази перевищувати її висоту. Хвойні рослини чудово будуть виглядати біля водойм у поєднанні з листяними рослинами, особливо плакучої форми. Виграшним також стане їх освітлення сонцем, яке сходить або навпаки заходить. Це означає, що розміщувати їх варто із західної або східної сторони Вашої ділянки. 

При створенні композицій обов’язково враховуйте розмір тих рослин, які плануєте посадити. Умовно їх можна розділити на 3 групи: високорослі – туя, ялина, сосна. Тому їх краще застосовувати на просторих ділянках, позаяк на невеликих вони будуть виглядати не зовсім доречно, окрім рішення з живими огорожами. На щастя, на садових центрах представлений доволі широкий вибір середнього розміру хвойних рослин, які вдало можна використовувати для основи композиції. А в доповнення до них існує не менший вибір низькорослих чи сланких. Поєднуючи їх, можна створювати дійсно прекрасні композиції. Потрібно мати на увазі, що при посадці низькорослих сланких хвойних рослин, йому також варто залишати місце, тому що вони ростуть не вгору, а в ширину, тим самим займаючи навколо себе багато простору. 

Також наразі представлена велика кількість кольорових хвойних рослин: яскраво-зелені, золотисті, сірі, помаранчеві, сизі… Якщо виникло бажання в ландшафтному дизайні в Києві та Київській області влаштувати композицію із кольорових хвойних рослин – майте на увазі, що тут теж існують визначені правила. Наприклад, якщо планувати композицію із трьох рослин, то там може бути тільки 2 кольори; композиція з п’яти рослин – не більше трьох кольорів. Завдяки цим правилам, композиції будуть виглядати гармонійно та зі смаком. Правильне розуміння принципу поєднання кольорових хвойних рослин дозволить восени розбавити та привнести барв у похмуру погоду. Важливо: при виборі хвойних рослин, варто  враховувати те, що багато їх культиварів можуть змінювати забарвлення хвої.

Прекрасна здатність хвойних переносити стрижку дає можливість формування щільних живоплотів, які можуть слугувати непроникною огорожею, а також маскуванням не зовсім привабливих зон ділянки. З її допомогою можна відділити зону патіо, барбекю або бесідку від господарської частини, гаража чи інших допоміжних будівель.

ландшафтный дизайн в Киеве и Киевской области

Якщо є бажання на ділянці організувати озеленення та благоустрій, використавши при цьому вічнозелені хвойні рослини, рекомендуємо  звернутись до професіоналів компанії GardenPark у сфері ландшафтного дизайну в Києві та Київській області. Не рекомендуємо експериментувати живими рослинами, якщо немає впевненості, що дане «творіння» буде Вам під силу. 

24.12.2021
МАФ як елементи оригінальності Вашого саду

Ландшафтний дизайн Київ та Київська область

Щасливий той, хто має облаштовану для відпочинку присадибну ділянку. В такому саду буде можливість розслабитись на  комфортній гойдалці, відчути подих вітерця, спостерігати як квітують рослини в красивих вазонах. А зупинившись на містку, піддивитись за життям рибок у декоративній водоймі. У вечірній час освітлення від ліхтарів дає можливість збиратись з компанією друзів у затишній бесідці. Все це було б неможливим без малих архітектурних форм. Вони надають ділянці біль привабливого та затишного вигляду.

Будь-який ландшафтний дизайнер скаже, що «останнім штрихом»  при влаштуванні ландшафтного дизайну в Києві та Київській області можуть стати малі архітектурні форми (МАФ). Вони застосовуються для того, щоб зробити ділянку по-справжньому неповторною та оригінальною. Розкішний будинок, просторий сад, хороший газон у спільному тандемі можуть виглядати добре, але навіть один окремий елемент може стати вирішальним в оформленні ділянки.

Малі архітектурні форми (МАФ) являють собою невеликі за розміром елементи для застосування в екстер’єрі. Вони є допоміжними у порівнянні з основними спорудами на ділянці. Саме через це архітектурним формам додали приставку «малі». 

На даний момент в сучасному ландшафтному дизайні існує велика кількість малих архітектурних форм. Саме через дану різноманітність стало необхідністю розділити їх на своєрідні види та підвиди. Хочемо зупинитись на класифікації їхніх функціональних призначень.  Конструкції, які несуть виключно декоративну функцію, а практичної користі не несуть, називають декоративними. Вони можуть виконувати естетичну роль, поділ території на зони (зонування), акцентність тощо. У випадку, якщо елементи можуть виконувати і практичні функції, їх називають утилітарними (альтанки, садові меблі, мангали, BBQ, паркани тощо).

Малі архітектурні форми декоративного значення

Елементи даної групи класифікації не несуть ніякої практичної користі, а лише служать прикрасою для саду і є складовою кожного ландшафтного проекту. Їх також існує велика різноманітність. Наведемо приклади найбільш поширених. 

«Сухе» джерело. Імітація русла річки, яка висохла – незвична цікава форма малої архітектури, яка буде надавати ділянці японських мотивів. Як правило влаштовується за використання каменю, гальки чи щебеню. На відміну від справжнього водного джерела, така альтернатива не буде потребувати очищення або іншого спеціального догляду.

Малые архитектурные формы как завершающий элемент в проектировании сада

Штучні водойми. Їх можна віднести до найбільш красивих МАФ у ландшафтному дизайні в Києві та Київській області саду. Окрім естетичності, завдяки наявності водойми, мікроклімат на ділянці буде відрізнятись від загального. А зволожене повітря має позитивний вплив на рослини, що буде відображатись на їхньому квітуванні та загальному стані. Варто звернути увагу, що максимальний ефект може бути в тому випадку, коли вдасться досягти максимально природного вигляду водойми.

Контейнери, вазони та горщики. Всі вони застосовуються для того, щоб підкреслити красу квітів, які в них посаджені, можуть бути всіляких форм та розмірів. Принцип підбору базується на тому, що він здійснюється за принципом поєднання рослин, які будуть там квітувати. Перевага їхнього застосування в тому, що вони є мобільними. Виключення становлять дуже об’ємні вазони.

Садові ліхтарі. Їхнім завданням є не тільки забезпечення безпечного пересування у темну пору доби, але і для вигідного акцентування ландшафту вночі. Тому необхідно ретельно обдумати їх розміщення. Найчастіше ці елементи декору служать для підкреслення входу в будинок, доріжок, окремих рослин тощо.

МАФ как элементы оригинальности Вашего сада

Утилітарні МАФ

Малі архітектурні форми утилітарного значення, як і зазначалось раніше, являють собою конструкції, які несуть собою практичну користь. За вдалого поєднання матеріалів із загальним концептом саду, вони можуть бути і декоративними. Хочеться зупинитись на прикладах найбільш популярних та затребуваних видах даної категорії МАФ. 

Місток. Найперше призначення даного спорудження – це можливість перебратись крізь перепону. Ще вони можуть виконувати роль оглядового майданчику. Однак з часом його стали використовувати як окремий елемент в ландшафтному дизайні в Києві та Київській області для прикраси саду. На прибудинковій території його застосування буде доцільним біля штучної водойми, або якщо на ділянці не передбачається влаштування водойми, виходом стане «сухе» джерело, з яким місток також буде виглядати доречним доповненням. Варто добре продумати, наскільки доцільним він буде за стилістичним рішенням відносно до будинку, композицій з рослин та решти елементів у саду, мати цікаве відображення у воді. Розміри конструкції залежать від площі самої ділянки. Хочемо зазначити, що необхідно не забувати і про практичні властивості конструкції. Вона повинна бути максимально міцною, стійкою та довговічною. Основні матеріали для виготовлення – це метал і дерево. 

Підпірні стінки. Основне завдання, яке на них покладається – це укріплення ґрунту на схилах. Але їх також можна застосувати як декоративний елемент. Зазвичай оздоблюються камінням, цеглою тощо. Будівництво даної конструкції потребує спеціальних знать та професійних вмінь для того, щоб були враховані і всі технічні моменти. Тому, якщо на ділянці є схил, який потрібно укріпити від сповзання та вивітрювання – рекомендуємо звертатись фахівців. 

Как использование малых архитектурных форм дополняет ландшафтный дизайн на участке?

Сходи. Використовуються, для того, щоб підкреслити існуючий на ділянці природний ландшафт, при цьому маючи змогу комфортного пересування по території. Можна організувати поодинокі або цілі сходи.

Бесідки. Вони є найбільш поширеними спорудженнями серед МАФ. Служать для створення затишку та комфорту у садовому просторі. Бувають абсолютно різних типів, розмірів, з різного матеріалу. Якщо мова йде про розміщення альтанки, про це варто подумати ще на етапі планування ділянки, щоб вона була продуманою, та доречно вписувалась у загальний концепт ландшафтного дизайну в Києві та Київській області. Також моментом, який не можна упустити при плануванні є вибір витривалих до зовнішніх факторів матеріалів, таких як сонце, дощ, сніг, перепади температур. Не рекомендуємо на цьому економити задля уникнення неприємностей з недовговічністю більш бюджетних матеріалів у майбутньому. 

Декоративні садові меблі. В даній категорії існує також велике різноманіття. Найчастіше це, звичайно, це столик зі стільцями, які у свою чергу існують з різних матеріалів. Якщо це економ-варіант – це пластик, більш дорогий – ротанг, бамбук.

Как использование малых архитектурных форм дополняет ландшафтный дизайн на участке?

Гойдалки. Застосовуються не тільки для наповнення дитячих майданчиків, але і як елемент декору саду, зокрема для романтичної прикраси зони відпочинку. Такий елемент однозначно буде додавати затишку ділянці. Перебуваючи в такій атмосфері, господарям буде хотітись проводити все більше часу, насолоджуючись спогляданням краси прибудинкової території. Це означає, що перед облаштуванням такого куточку в саду, його необхідно ретельно продумати та спланувати, а розміщення гойдалки стане елементом завершення. Що стосується вибору матеріалу, то варто звернути увагу на його відповідність по кольору, фактурі до матеріалу будинку, покриття доріжок тощо.

Отож, зі статті ми мали змогу переконатись, яке значення мають МАФ при плануванні саду; яка існує різноманітна кількість малих архітектурних форм для саду будь-якого стилю та площі. Головне правило – це збалансованість саду задля загального ансамблю ландшафтного дизайну в Києві та Київській області.

Матеріали, текстури, відтінки – все це повинно об’єднуватись спільними концептом та ідеєю, відповідати стилю саду та будинку. Варіантів зробити неповторним ландшафтний дизайн в Києві та Київській області на Вашій ділянці – незліченна кількість. Визначитись серед усього цього різноманіття та не переборщити Вам зможуть допомогти тільки справжні професіонали. Ландшафтні дизайнери компанії Garden Park знають, як організувати елементи в саду таким чином, щоб це виглядало стильно, було функціонально та зі смаком.

24.12.2021
Як крупноміри можуть допомогти надати ділянці природнього вигляду?

Ландшафтний дизайн Київ та Київська область

Основна характеристика саду в його динаміці. Він змінюється завдяки кожній посадженій рослині. До того ж відсутність дорослих дерев на території завжди буде залишати післясмак незавершеності. Для того, щоб спроектований сад показав себе у всій красі якомога швидше і Ви могли повністю насолодитись його зрілим виглядом, ми радимо починати історію ландшафтний дизайн в Києві та Київській області на ділянці з посадки крупномірів.

Крупноміри – візитна картка кожної ділянки

Важко уявити собі красивий ландшафтний дизайн в Києві та Київській області без дорослих дерев. Якщо природа вирішила не дарувати могутніх дерев Вашій ділянці, доведеться висаджувати їх самостійно. Завдяки цим красеням прибудинкова територія моментально зазнає кардинальних змін, стає більш затишною. Вчорашній пустир може перетворитись на міні-ліс, якому на вигляд не один десяток років. В цьому вся магія та краса. А також це дуже зручно, тому що не потрібно чекати роками, поки дерева виростуть, щоб сад набув завершеного вигляду. Рекомендуємо застосувати 1-2 таких дерева. Якщо є можливість – більше, що визначається площею ділянки. Вартість крупномірного дерева буде залежати від переліку факторів. Перш за все необхідно розуміти, що ціна має тенденцію до збільшення пропорційно до збільшення розмірів саджанця. Звичайно, що посадити невеликі дерева-саджанці буде більш бюджетно, однак їх виростити вдасться не всім і не завжди. Та і чи готові ви набратись достатньої кількості терпіння на очікування терміном 10-15 років?

Ландшафтний дизайн Киев и Киевская область

Крупноміри: що вони собою являють та як вирощуються?

Головним чином, до крупномірних дерев можна віднести екземпляри з добре сформованою кроною та достатньо розвиненою кореневою системою. Для застосування в ландшафтний дизайн в Києві та Київській області кожного виду та сорту існують певні показники віку, обхвату стовбура, висоти, досягаючи яких, вони можуть називатись крупномірами. Тобто чітко зазначених параметрів, які будуть характеризувати всі рослини для того, щоб розуміти відносяться вони до крупномірів чи ні – не існує. Для того, щоб у майбутньому дерева легко могли переносити пересадку, процес вирощування потребує особливого підходу. Кожен екземпляр пересаджують раз у 3-4 роки або підрізають корені прямо на місці росту, що в результаті дасть можливість досягти густу та щільну кореневу систему. Завдяки даній технології під час викопування дерева його коренева система буде мінімально пошкоджуватись, а на новому місці приживатиметься краще.

Ландшафтний дизайн Киев и Киевская область

Як підібрати вдалий час для посадки?

Зима – час спокою як для рослин, так і для садівників. Однак саме в дану пору, коли земля є достатньо промерзлою, буде найбільш вдалий час для одного з етапів реалізації ландшафтний дизайн в Києві та Київській області, зокрема посадки крупномірних дерев. Від’ємні температури забезпечать спокій кому землі крупноміра при посадці. У промерзлому стані ком при транспортуванні не буде потребувати складного пакування, як от дерев’яного, пластикового чи контейнеру з металу. Чого не можна сказати про транспортування дерев влітку, коли ком здатен розвалитись від незначного поштовху. Залишившись з оголеною кореневою системою, така рослина має менше шансів доїхати до місця посадки та прижитись належним чином. З іншого боку, промерзла земля потребує більших зусиль для того,  щоб викопати рослину та підготувати для неї посадкову яму. Однак дане питання цілком вирішується. Все ж, при виникненні труднощів, є можливість здійснити посадку або ранньою весною, або пізньої осені.

Ландшафтний дизайн Киев и Киевская область

Крупноміри – найкращий спосіб у себе на ділянці відразу побачити максимально наближену картинку.

Хочемо детальніше зупинитись на такому важливому процесі, як відбір екземплярів. Правильний вибір дозволить одразу наяву побачити результат задуманого ландшафтного дизайну в Києві та Київській області. Так як придбання крупномірів є достатньо дороговартісним, замовнику варто відповідально підійти до вибору дорослих дерев. Перш за все необхідно проконсультуватись з  професіоналом, який опираючись на власний досвід, розуміється на підборі якісних рослин. Ландшафтні дизайнери компанії Garden Park знають, як обрати якісний крупномір, який буде задовольняти замовника.

Ландшафтний дизайн Киев и Киевская область

Поради по підбору крупномірів, на що варто звернути увагу: 

 • Найкращі дорослі дерева будуть мати рівномірний прямостоячий стовбур, добре сформований габітус та кореневу систему.
 • Ком повинен бути акуратно сформованим, загорнутий в мішковину та міцно затягнутий спеціальною сіткою для комів з метою запобігання втраті його цілісності та розвалювання. Вага такого кому може досягати 500-600 кг, залежно від розміру. Сітка обов’язково повинна бути неоцинкована, так як така не перегниває. 
 • Хвоя вічнозелених рослин повинна не осипатись та бути здорового зеленого кольору;
 • На стовбурі, біля його основи та на основних скелетних гілках не повинно бути пошкоджень кори.

Варто зазначити, що і сам процес посадки крупномірних екземплярів є доволі нелегким, потребує залучення спеціальної техніки та знання відповідної технології посадки. Також тут важливо врахувати такі моменти як розташування ділянки, чи існують під’їзні шляхи для великогабаритної техніки, та інші фактори, які може визначити спеціаліст.

Ландшафтний дизайн Киев и Киевская область

Популярними крупномірами листяних дерев є: дуб, ліщина, граб, липа, береза, бук тощо. Серед хвойних: ялина, сосна, ялиця, туя, тис, ялівець. Можемо зробити висновок, що вибір представлених як листяних, так і хвойних порід на ринку достатньо широкий. Обирати варто такі види, які є характерними для конкретно даної місцевості, де знаходиться Ваша ділянка. Кожен з цих видів крупномірів володіє індивідуальними характеристиками. Особливо варто відмітити популярність крупномірів плодових дерев, так як вони будуть доречним та практичним елементом для приватних садів. Весняне квітування вишні, стрункі високі стовбури груш, різні кольори плодів яблунь влітку та восени – все це  буде вабити погляд та урізноманітнить ландшафт. Запевняємо, з появою крупномірів у ландшафтний дизайн в Києві та Київській області – він заграє зовсім новими барвами. 

24.12.2021
«Натургарден» в ландшафтному дизайні. Як досягти природності у себе на ділянці?

Ландшафтний дизайн Київ та Київська область

Якщо Ви придбали ділянку серед лісу, або таку, що здається здичавілою та запущеною – не варто квапитись з вирубуванням всього підряд, щоб розчистити простір. Можна сказати навпаки, що Вам дуже пощастило. Так як на порожній рівній ділянці важче організувати «з нуля» сад в природному стилі в Києві та Київській області. 

Кожен господар обирає стиль саду по душі. 

 «Натургарден», екостиль, сад «нової хвилі», удольфінський сад. Усі ці назви об’єднують в собі один напрям у ландшафтній індустрії – природний стиль саду в Києві та Київській області, який в останній роки набув неабиякої популярності.

Він не передбачає ніякої регулярності, особливого планування, лише так званий природний «хаос», головною умовою якого має бути ретельна упорядкованість.

«Рослини розвиваються і виглядають краще, коли їх помістити в умови, які максимально наближені до природніх». Та чи означає це, що сад в природному стилі для ледачих? Існує і така думка. Особливо серед любителів ідеальних газонів, фігурно вистрижених огорож та хвойників. Давайте розбиратись.

Сади «нової хвилі» – які вони? Вільні та структурні одночасно!

На перший погляд вони абсолютно природні, але насправді є продуманими до дрібниць, комфортні та зважені. Чіткі лінії та контури для такого стилю будуть абсолютно недоречними. У світовий садовий дизайн ввійшла тенденція зниження площ, які зайняті газонами. І саме в так званих садах «нової хвилі» («натургарден») створюють цілі луги з квітучих багаторічників, злаків та диких трав. Їх висаджують однорідними куртинами, які перетікають одна в одну. Саме це і є одним із способів домогтись максимальної природності та об’ємності саду в природному стилі в Києві та Київській області.

Ландшафтный дизайн Киев и Киевская область

Таку тенденцію нам задав голландський дизайнер Піт Удольф, який повважав класичний англійський сад надто нудним. Адже вишукана композиція радує своєю красою недовго, до того ж потребує багато догляду.  Він проти того, щоб садівник ходив із секатором та підстригав усі рослини, які відцвіли. Так як у цьому є теж своя краса. У своїх роботах він використовує переважно багаторічні трави, складаючи такі чудові композиції, які виглядають декоративними протягом цілого сезону.

Навіть зимою, гуру навчає нас знаходити красу в недосконалості: побляклих квітах та зморщених листках. «Вирощувати варто лише те, що не втрачає краси після смерті» – стверджує основоположник удольфінських садів. Зрізати сухі суцвіття чи стебла взимку варто лише в тому випадку, якщо вони пошкодились під гнітом мокрого снігу.

В чому криється секрет стилю?

Основними принципами проектування є: 

 • Плавність ліній. Звивисті доріжки, без гострих кутів. Вони проектуються для того, щоб милуватись природними ландшафтами, а не для якнайшвидшого подолання відстані. 
 • Відсутність парадності, яка  є характерною для вистрижених регулярних садів. 
 • Використання матеріалів природного походження. Варто застосовувати матеріали, які не будуть сприяти ущільненню ґрунту, та будуть водопроникні. Завдяки цьому у ґрунті не будуть порушуватись мікробіологічні процеси. Тому в будь-якому разі варто уникнути мощеного або бетонного покриття доріжок. Натомість надати перевагу мульчі, мілкій фракції гравію або відсипці з гальки, площадки ж оформити дерев’яним настилом.
Ландшафтный дизайн Киев и Киевская область
 • Вільний ріст рослин. Це зовсім не означає, що сад можна пустити на самоплив та виключити догляд. Важливо віднайти баланс. Звичайно ж, газон необхідно косити, композиції багаторічників проріджувати, а кущі підрізати.
 • Красу саду в природному стилі в Києві та Київській області підкреслять пастельні тони зеленого, білого, блідо-рожевого та лілового. Кричущих строкатих кольорів варто уникнути при створенні композицій. 
 • Без сумніву, доречний підбір рослин. Вони мають бути впізнаваними та характерними для даної місцевості. Так, композиції з 3-4 видів багаторічних трав буде виглядати достойно та вабити погляд протягом всього сезону. Тому те, як змінюється вигляд рослин у різні пори року обов’язково варто брати до уваги.

Технології ландшафтного дизайну в природному стилі в Києві та Київській області все більше проникають із європейських садів в українські. Вони допомагають гармонічно з’єднати сад з природним оточенням, покликані об’єднати людину і природу.

Тут особливо вітаються «рідні», характерні для даної місцевості рослини, а дизайн направлений на те, щоб відтворити пейзаж таким чином, щоб складалось враження, наче так було споконвіку. Основна відмінність від дикої природи полягає в тому, що простір все ж планує і створює людина, яка за садом і доглядає.

Ландшафтный дизайн Киев и Киевская область

Найголовніше – мінімізувати вторгнення у природнє середовище та зберегти природність оточуючого ландшафту.

Часто трапляється, що пейзажні композиції не виходять саме по тій причині,  що підбір рослин формується не у відповідності з існуючими на ділянці факторами, такими як освітлення, вологість та родючість ґрунту. На сьогоднішній день, ми не обмежені у виборі рослин для створення саду в будь-якому стильовому рішенні на власній ділянці. Тема саду в природньому стилі нова, однак і тут є можливість вибору великого асортименту рослин.

Посадка рослин масивами (великими групами) завжди буде справляти враження. Даний прийом є сильним, модним та дуже актуальним в ландшафтному проектуванні в Києві та Київській області. Також характерними рисами екостилю є нерукотворність та відчуття «справжнього» рельєфу: нерівні, переривчасті доріжки, примітивні на вигляд меблі із дерева, лози або ротангу; галявини плавних природній форм, водойми, які імітують справжні озера та ріки.

Зовсім необов’язково застосовувати кожен з цих принципів, щоб відтворити у себе на ділянці природній стиль саду. Варто досягти такого ефекту, який запам’ятається.

Як доглядати за «удольфінським» садом?

Будь-який сад потребує догляду. Однак ландшафтний дизайн в природному стилі в Києві та Київській області про який йде мова, мабуть, найбільш стійкий до легкої «недоглянутості». Сади «нової хвилі» прекрасні тим, що вони природні є максимально наближеними до природи рукотворними біоценозами. Що стосується догляду, то весною та восени варто підживляти ґрунт органічними добривами. Також при необхідності на початку сезону варто підсівати нові рослини і своєчасно позбавлятись від старих та хворих гілок дерев та кущів. 

Хаотичність саду є оманливою. Так як на перший погляд може здатись, що оформлення природного ландшафту не складе труднощів. Однак складність у простоті, і для того, щоб облаштувати ландшафтний дизайн в природному стилі в Києві та Київській області у себе на ділянці, для початку варто все ретельно продумати та спланувати.

Зі статті Ви мали можливість дізнатись, що існують основні положення, на яких і базується проектування такого роду садів. Попри це, не варто забувати, що кожна ділянка індивідуальна, та потребує особливого підходу. Проектувати сад в природному стилі буває навіть важче за регулярний, адже з природою конкурувати не просто. Ландшафтні дизайнери в Києві та Київській області компанії Garden Park знають, як відтворити на Вашій ділянці природну простоту та невимушеність, щоб Ви могли перебувати в атмосфері відпочинку, спокою та єдності з природою.

25.11.2021
Сад в стилі «мінімалізм». Який він?

Тема мінімалізму з кожним роком стає все актуальнішою у всіх сферах життя. Безпосереднє відношення вона має і до саду. Свідомий мінімалізм у саду – це не про три квітки та газон. Японка Марі Кондо, яка є відомою організаторкою простору, вважає, що речей, якими ми володіємо, може бути не так і багато. Головне, щоб всі вони приносили істинну радість. На нашу думку, це твердження цілком можна поширити і на облаштування саду у себе на ділянці. 

Основні принципи, на яких базується мінімалізм в саду:

 • вибір матеріалів та кольорова гама;
 • влаштування водойми;
 • підбір рослин;
 • декор та меблі;
 • підсвітка в саду.

Ландшафтне проектування в стилі «мінімалізм» в Києві та Київській області передбачає лаконічність, геометричність та композиційну цілісність всіх елементів Вашого саду. І навколо стає все більше прихильників такого стилю в ландшафті.

Як не дивно мінімалістичний сад буде виглядати більш гармонійно на невеликих територіях. Малі ділянки завдяки даному рішенню можна візуально збільшити, і навпаки на великих площах такий дизайн буде надавати свого роду пустоти. 

Вибір матеріалів та кольорової гами

Особливою характеристикою ландшафтного проектування в стилі мінімалізм в Києві та Київській області є його гама кольорів. Це стосується не тільки доріжок та решти декору, але і самих рослин. Для мощення та настилів варто застосовувати коричневий та сірий всіх відтінків, а також не кричущу кольорову гаму для рослин. Світло-зелена, срібляста або навіть блакитнувата гама хвойників буде чудовим рішенням. Допускаються і яскраві кольори, але не більше 10% від загального об’єму.

Метал і бетон, дерево та цегла, натуральний камінь – приклади вдалого підбору матеріалів для настилів та доріжок. Однак варто обмежуватись двома видами, позаяк мова йде про мінімалізм. Добре виглядає поєднання прямих доріжок із крупних бетонних плит та дерев’яних настилів. Матеріали не повинні бути фактурними. Головне – максимально виділити кожну лінію та форму.

Ландшафтное проектирование в стиле «минимализм» в Киеве и Киевской области

  Водойма 

Найбільш гармонійним сад в стилі «мінімалізм» буде з водоймою. Не підійдуть ні класичний фонтан, ні природне озерце, ні басейн незвичної форми, ні пишні каскади водоспадів. Форма водойми повинна відповідати геометрії саду – квадрат, прямокутник, овал, круг з точними, різко окресленими краями. Завдяки цьому водойма більше за все нагадує дзеркало. Саме гладкість і виразність – це і прикрасою у мінімалістичному саду в Києві та Київській області, а не містки чи камінці. При цьому резервуар може бути не тільки в рівень з рельєфом, але і виступати над ним, утворюючи подіум. 

Рослини

Основна функція рослин в мінімалістичному саду в Києві та Київській області – не привертати увагу, а об’єднати різні зони у спільну архітектоніку. Тому замість яскраво забарвлених та яскраво квітучих рослин, варто надати перевагу зелено-блакитній гамі.  Варто відмовитись від великого їх різноманіття. Композиції бажано оформити у одній палітрі кольору, підібравши для цього 2-3 сорти рослин. В першу чергу надається перевага невибагливим багаторічникам та чагарникам, котрі не будуть потребувати постійного поливу, обрізок та підживлення.

Вертикальними акцентами можуть слугувати кипарисовики, колоновидні туї, блакитні ялинки, або ж клени. Серед чагарників для стилю «мінімалізм» можна виділити рододендрони, спіреї, форзиції. Серед багаторічників та квітів: злаки та осоки, мохи, хости, роджерсії тощо. Вони иакож можуть допомогти підкреслити перепади висот чи пом’якшити кути. Вертикальним акцентом може служити виноград дівочий, актинідія. 

Декор і меблі 

Меблі прості, нечисленні та прагматичні. Крісла-качалки, святкові лежаки, лавки з вигнутими спинками однозначно доречними не будуть. Однак у зоні відпочинку можна розставити не громіздкі, сучасні стільці, шезлонги та столи з металу або дерева. В якості оздоблення можна використовувати сходинки різних форм або мощення. Припідняті композиції та контейнерні рослини.

Дзеркала, світильники та кам’яні валуни можуть стати родзинкою саду. Меблі для мінімалістичного саду в Києві та Київській області також обирають чіткої геометричної форми і, як усе в даному стилі, некричущих кольорів. Щодо матеріалів для малих архітектурних форм рекомендації ті ж: дерево, камінь або метал.

минималистического сада в Киеве и Киевской области

Підсвітка в саду 

Підсвітка саду в стилі мінімалізм в Києві та Київській області є обов’язковою. Зазвичай її монтують на дерев’яні частини – оздоблення паркану, високої клумби, на елементи тераси і зовнішню стіну дому біля патіо.

Подсветка в саду

Особливості планування мінімалістичного саду

Підбір композиції саду будується за принципом співвідношення декількох фактур, наприклад, зелені та каменю.

 • Ділянка-студія, що передбачає відсутність вираженого зонування. Часто задля візуального поділу використовують перепади висот по розміщенню об’єктів.
 • Прямота доріжок, без заплутаності та звивистості;
 • Лінія та форма кожного елементу планування повинні бути вираженими;
 • Незвична комбінація елементів у просторі.

Сад у стилі «мінімалізм» підійде для зайнятих людей, які бажають спокійно насолоджуватись красою і лаконічністю своєї ділянки, так як у догляді сад не буде вимагати великих затрат часу. Ландшафтний дизайн у стилі «мінімалізм» в Києві та Київській області  чудово поєднується з урбаністикою, так як виглядає ефектно та по-діловому, що дає можливість застосування в котеджних містечках і таунхаусах. 

Незважаючи на уявну простоту , яка може здатись на перший погляд, для того, щоб створити лаконічний сад у стилі мінімалізм, варто довіритись ландшафтним дизанерам у Києві та Київській області, які знають деякі секрети. Планування ділянки у мінімалістичному стилі – один з найскладніших етапів.

Безперечний смак, особливий стан душі, визначені навички у створенні композицій з рослин. Спеціалісти компанії GardenPark можуть створити для Вас унікальний проект саду у бажаному стилі, а також якісно і в найкоротші терміни реалізувати всі деталі, аж до підбору рослин. 

Ландшафтное проектирование в стиле «минимализм» в Киеве и Киевской области
25.11.2021