Події які відбуваються навколо нас

Рулонний газон в ландшафтному дизайні

Головним декоративним елементом та невід’ємною частиною процесу реалізації цілісного ландшафтного проекту в Києві та Київській області є зелений трав’яний килим. Погодьтесь, що завдяки газону, можна задати настрій, ділянка наче оживає і виглядає довершено. Не менш важливим є той факт, що зелений газон має позитивну дію на психологічний стан людини, викликає умиротворення та спокій. Такий вплив є надважливим у сучасному світі, коли людина постійно піддається стресу та перебуває в напруженій атмосфері. 

Газон виконує не лише естетичні функції. За допомогою трав’яного покриву, можна облаштувати зручне місце для активних дитячих ігор чи сімейного відпочинку. Задумавшись про газон, варто вибрати, який вид газону стане основою озеленення.Багатьох замовників насторожує самостійний процес створення якісного трав’яного покриву у себе на ділянці, який є кропітким та трудомістким. І справді, щоб добитись густого травостою та щільної дернини, повинен минути не один рік. Не менш важливим є правильним підбір травосуміші, що у майбутньому убереже від небажаного зовнішнього вигляду, від якого залежить і загальна стилістика ландшафтного дизайну в Києві та Київській області.

Рулонний газон – дорослий газон! 

В даному випадку вкладання рулонного газону в Києві та Київській області стане зручним вирішенням питання по організації зеленого покриву на ділянці. Він вирощується за особливою технологією на спеціальних полях великої площі не менше двох років. Протягом цього часу газон перебуває під пильним наглядом професіоналів, які оберігають його від усіх можливих негараздів – бур’янів, захворювань, шкідників тощо. Належним чином контролюється водний баланс, не допускаючи пересушення чи загнивання дернини. І звичайно ж, стрижка та підживлення. 

Рулонний газон в ландшафтному дизайні

Завдяки вищеперерахованому комплексу заходів, на ділянку до замовника потрапляє максимально якісний газон в рулонах, який можна експлуатувати вже за 10 днів.

Рулонний газон – монокультурний. Як правило, він складається з одного виду трави (мятлику), при чому з ретельно відібраних його сортів. Ця особливість значно спрощує обслуговування газону в Києві та Київській області. Натомість для створення посівного газону використовується декілька видів трав – найчастіше це райграс, мятлик, костриця тощо. Всі вони мають різні властивості, що в результаті унеможливлює досягнення ефекту однорідності по всій площі. 

WOW-ефект! Це дуже важлива властивість рулонного газону. Відразу протягом процесу вкладання можна спостерігати за перевтіленням ділянки на очах. 

Здавалось би, ще декілька годин тому тут був будівельний майданчик, а наразі вабить зір рівний та густий газон. Одним словом, ділянка моментально перетворюється в абсолютно чарівне місце. В подальшому залишається здійснювати правильні агротехнічні та обслуговуючі заходи, яких потребує будь-який газон! Спеціалісти GardenPark знаються на всіх роботах, яких потребує газон задля того, аби його вигляд і надалі залишався доглянутим та естетичним.

Рулонний газон в ландшафтному дизайні

Нарешті, рулонний газон буде вартувати дешевше за посівний! 

Хоча на перший погляд може здатись навпаки, так як при замовленні одноразово доведеться оплатити значущу суму. При цьому варто не забувати, що за умови самостійного вирощування посівного газону, у власника попереду ще цілих два роки кропіткої праці і нефіксованих додаткових затрат для того, щоб спробувати за властивостями довести посівний газон до властивостей якісного рулонного газону.

Всі вищезазначені фактори і обумовлюють популярність використання саме рулонний газон в Києві та Київській області для того, щоб досягти цілісності ландшафтного проекту. Замовники швидко оцінюють якість і зручність такої послуги.Не дивлячись на перший погляд, на простоту вкладання газону в рулонах, цю справу варто довірити досвідченим спеціалістам. Доручаючи озеленення фахівцям GardenPark, ви не лише зекономите час, але і зможете отримати гарантію на якісне виконання робіт. Наша компанія займається озелененням та ландшафтним дизайном уже протягом багатьох років. Це дає впевненість стверджувати, що досвід спеціалістів і розуміння правильної технології роботи з рулонним газоном в Києві та Київській області дозволяє провести озеленення території під ключ. 

Рулонний газон в ландшафтному дизайні
09.09.2021
Догляд за ділянками. Скільки разів на рік потрібно доглядати за садом?

Як правильно доглядати за садом? Цим питанням задаються власники ділянок за містом. Хтось з них ще на початку планування території, хтось під час етапу реалізації, а хтось взагалі вважає, що після втілення проекту в життя робота над ним закінчується, і приділяти увагу саду надалі немає необхідності. 

„Мій сад — мій найкрасивіший шедевр.“ —  Клод Моне, французский художник 1840 – 1926. 

Гадаємо, кожен господар на власній прибудинковій території хотів би з гордістю цитувати відомого імпресіоніста по відношенні до свого саду. Разом з цим необхідно розуміти, що сад – кропітка робота та заслуга досвідченого садівника. 

В будь-яку пору року на рослині можна виявити сліди хвороби чи ураження шкідниками, що може бути наслідком впливу зовнішніх факторів, позаяк як рослини, так само як і люди, є живими організмами. Саме задля запобігання таким небажаним ситуаціям важливо дотримуватись визначеного комплексу агротехнічних заходів, що дозволить мінімізувати ймовірність їх ураження. Адже завжди легше провести профілактику, аніж боротись з наслідками, які у свою чергу можуть бути необоротними. Зрозуміло, що підтримувати ділянку в належному стані та естетичному вигляді можливо самотужки. Наразі в мережі кожен має вільний доступ до ресурсів, щоб отримати теоретичні знання, зрозуміти сезонність і необхідність тих чи інших робіт. Разом з тим існує ризик заплутатись серед такого об’єму інформації, і як наслідок замість користі, завдати рослинам шкоди.  Крім здатності до ураження зовнішніми факторами, відсутності базового догляду господарів, існують абсолютно протилежні ситуації. Мова йде про випадки, коли власники навпаки настільки хочуть самостійно опікати рослини, що завдають непоправної шкоди, що зможе призвести до її гибелі. Зазвичай це стосується  внесення надмірної кількості добрив або ж неправильної обрізки.

уход за участком

Однак ландшафтний дизайн в Києві та Київській області, це не лише про рослини. Безумовно, вони є домінуючим елементом, проте в утворенні комплексного цілісного ландшафту беруть участь і інші елементи, що потребують догляду. Мова йде про газон, мощення, водойми, а також інженерні конструкції. 

Все вищезазначене дозволяє стверджувати, що якісний догляд за садом в Києві та Київській області передбачає не лише теоретичні знання, а і вимагає розуміння та практичних навиків. Під якісним професійним доглядом розуміється в першу чергу освіченість та досвід спеціалістів, хороший інструмент, грамотний сервіс тощо. І у більшості випадків замовити комплексний догляд буде найбільш правильним та раціональним рішенням для того, щоб спеціалісти мали змогу спостерігати за розвитком і динамікою саду. Нагадаємо, що для кожної пори року є визначений перелік робіт для підтримки ландшафту в належному вигляді. Це означає, що і взимку є потреба контролювати, як насадження реагують на пониження температур та наявність снігового покриву, чи достатньо замульчовані пристовбурні лунки тощо.

ландшафтный дизайн в Киеве и Киевской области

Завжди необхідно пам’ятати, що

Сад є  відображенням тієї роботи, яку в нього вкладати.

І навіть на перший погляд найменш доглядовий сад потребує уваги.Чому варто звернутись до спеціалістів для забезпечення догляду за садом в Києві та Київській області? Зрозумівши наскільки необхідний якісний догляд, що включає в себе цілий комплекс заходів, таких як полив, обробка від шкідників, видалення бур’янів, формування і обрізка, мульчування, а також заходи із захисту, для економії часу та ресурсів замовника, рекомендуємо звернутись до профільних фахівців. Спеціалісти компанії «GardenPark» надають послуги як окремих робіт з догляду, наприклад, стрижка живоплоту, так і комплексний регулярний догляд, який дозволяє підтримувати сад в належному вигляді, що в перспективі дасть можливість належним чином зберегти сад здоровим та доглянутим.

09.09.2021
Ландшафтне проектування

Ландшафтне проектування Київ та Київська область 

«Якщо хочеш бути щасливим протягом години, випий. Якщо хочеш бути щасливим три дні, одружись. Якщо хочеш бути щасливим тиждень, бенкетуй. Якщо хочеш бути щасливим все життя, створи сад», – Карло Скарпа, італійський архітектор і дизайнер (1906-1978).

Створення саду бере свій початок з ідеї, з проекту. Ми впевнені, що Вам не одноразово доводилось чути цю фразу. Сьогодні хочемо розповісти про перший крок, за умови, що Ви прийняли рішення про облаштування прибудинкової території. Так як для багатьох людей після почутого «ландшафтний проект» на думку спадає дещо абстрактне, незрозуміле і навіть недоречне. Хотілося б розвіяти всі існуючі упередження і необхідність попереднього планування території. Не всі замовники відразу звертаються до ландшафтних компаній, покладаючись на «я все можу сам», або вважаючи ландшафтне проектування в Києві та Київській області дороговартісною послугою. Однак навіть консультація зі спеціалістом допоможе запобігти в подальшому як часових витрат, так і додаткових витрат ресурсів задля того, аби виправити попередні помилки або змінити той чи інший елемент ландшафту. 

Ландшафтне проектування

Якісний проект – запорука створення красивого саду.

Аналогічно, як і перед початком будівництва розробляється детальний план та креслення майбутнього будинку, так і прибудинкова ділянка потребує розробки та планування. Проект допомагає грамотно і красиво розпорядитись прилеглою територією. Тут важливим є зберегти баланс комфорту і стилю. Заздалегідь обдумане ландшафтне проектування в Києві та Київській області допоможе уникнути помилкових рішень щодо ландшафту у майбутньому. Завдання ландшафтного дизайнера завдяки компонуванню різних елементів сформувати сприйняття ландшафту, настрій, передати стан душі майбутніх власників саду. Тому при першій зустрічі із замовниками важливо цим проникнутись. 

 Для чого потрібен ландшафтний проект?

Ландшафтний проект – це результат складного процесу проектування, комплекс заходів, який включає розробку схем, креслень, ескізу та малюнків від дизайнера, а також складання пояснювальної записки, рекомендацій та кошторисів на роботи і матеріали для його реалізації. Задля  того, аби розробити якісний проект, володіти хорошим смаком замало. Адже задачу ландшафтне проектування Київ та Київська область можуть ускладнювати  такі фактори як конфігурація ділянки, рельєф, ґрунти, рівень інженерної підготовки тощо. Також для облаштування саду слід провести комплекс земляних робіт, які  організувати і проводити без вірного планування недоречно. Від якісного проектування залежить наскільки розумно, швидко та гладко буде тривати процес ландшафтного будівництва. Зрозуміло, що повністю уникнути непередбачуваних складнощів не вдасться, однак є можливість звести до мінімуму. Ландшафтні дизайнери компанії GardenPark при розробці проекту враховують кожну особливість заданої території, а також побажання замовника, закладаючи основу якісного та комфортного саду з можливістю його комплексної реалізації в подальшому. 

Ландшафтне проектування

Однією з переваг компанії «GardenPark» є унікальна можливість віртуального занурення в майбутній сад. Завдяки спеціальній гарнітурі можна прогулятись в режимі реального часу з метою відчуття емоцій та більш точного розуміння концепції.

Основні помилки, які допускаються при самостійному облаштуванні ландшафту:

 1. Складування будівельних і допоміжних матеріалів по всій ділянці, не визначивши окремо виділеного місця. Ще на етапі планування території необхідно закласти та зарання підготувати зону для господарських потреб.
 2. Повна відсутність вертикального планування і функціонального розміщення доріжок. 
 3. Видалення здорових насаджень, їх прикопування і не огородження. Існуючі насадження часто видаляють, навіть попри їх хороший стан. Також поширеною проблемою під час проведення будівельних робіт є не огородження дерев чи кущів, за рахунок чого може пошкодитись як їхня надземна частина, так і корені. Найгірші наслідки для рослини буде мати засипання кореневої шийки при піднятті рівня ґрунту. Існує достатньо способів задля вирішення цієї проблеми.
 4.  Велике різноманіття рослин на ділянці, що може створити ефект ботанічного саду. Дуже поширена помилка. Проектування композиції в якій не лише велика кількість різних рослин, але і в якій відсутні цілісний концепт та ідея.

Тому з питань ландшафтного проектування в Києві та Київській області краще звернутись до висококваліфікованих спеціалістів ще до початку будівництва будинку, тобто розробка проекту дому та ландшафту повинна проходити одночасно та узгоджено. Також необхідно враховувати той фактор, що бувають проблемні ділянки, як от значний перепад рівня висот, переважання глинистих ґрунтів чи навпаки пісків, що у свою чергу тягне за собою питання дренажу та водовідводу. Також необхідно розуміти правильність заповнення ділянки рослинами. Позаяк візуального поєднання, важливо враховувати особливості їх зростання, зокрема, тип ґрунту, умови освітлення. Інколи рослини саджають дуже щільно (мова не йде про багаторічники та масиви), зазвичай це буває з двох причин, і обидві вони непрофесійні. Зазвичай річ або в неякісному посадковому матеріалі, або непереборне бажання всі рослини розмістити близько одна до одної, особливо, коли посадковий матеріал вибраний мікро-розмірів, адже все таке маленьке, а об’єму хочеться. Однак кожна, навіть «карликова» рослина має тенденцію до зростання, набирати свій природній зрілий об’єм, і в такому разі після декількох років після посадки, композиція «розвалюється», рослини конкурують, витісняючи одна одну.

Спеціалісти «GardenPark» застосовують сучасний підхід, завдяки чому розробляють ландшафтний проект в Києві та Київській області, який включає в себе всі необхідні креслення з можливістю його подальшої реалізації та втілення в життя. Особлива радість коли за творчо-технічною робою слідує результат у вигляді реалізації. Адже спостерігати як оживає задумана картинка – суцільне задоволення. 

Ландшафтне проектування
09.09.2021
Геопластика в ландшафтному дизайні

Геопластика в Києві та Київській області

Якщо у Вас виникло питання, як створити незвичний і красивий сад з цікавим рельєфом, можна застосувати такий прийом садового мистецтва, як геопластика. Визначення доволі нове, але за ним ховається історія оформлення ландшафту в садово-парковому мистецтві, яка сягає давнини.

Геопластика в ландшафтний дизайн в Києві та Київській області – це художній спосіб перетворення земельної ділянки, що передбачає штучне формування або зміну рельєфу місцевості. Не дивлячись на те, що у визначенні зазначене штучне перетворення, попри це свій початок геопластика бере від природи. А й дійсно, зустріти абсолютно рівну поверхню землі можна вкрай рідко.  

Які завдання вирішує геопластика?

 1. Покращення зовнішнього вигляду ділянки за рахунок створення таких елементів як підпірні стінки, насипи, пагорби тощо.
 2. Зонування території, розширення простору.
 3. Інженерні питання такі як укріплення грунту, створення водовідводу та дренажу, вітрозахист.
 4. Зменшення кількості пилу та рівня шуму, якщо поруч проходить автомагістраль.

Досить часто можна стикнутись з ситуацією, коли власники ділянки з перепадами висот воліють зробити її рівнішою, а іншим навпаки така  рівнинність здається нудною та нецікавою. В обох випадках, як варіант вирішення, можна застосувати прийоми геопластики. Завдяки яким є можливість надати місцевості природності та оригінальності. Далі ознайомимось з прийомами геопластики:

Терасування

Один з найпопулярніших прийомів. Завдяки ньому в результаті можна отримати декілька різнорівневих площадок, які матимуть рівну поверхню. У свою чергу, на кожній з них можна облаштувати окремі зони. Для прикладу: зона відпочинку, для мангалу, спортивна зона, для дітей тощо. Тут головне не переборщити і пам’ятати, що всі вони між собою мають поєднуватись, для уникнення відчуття несумісності. Кількість і розмір терас визначається виходячи з величини ділянки. Важливим етапом при терасуванні є будівництво надійних підпірних стінок для уникнення ерозії та розмивання грунту. Особливості їх влаштування і оформлення залежать від навантаження на стінку та загального концепту саду. Зрештою завершальним етапом при оформленні терас є рослини. Зелені насадження можуть рости не тільки на горизонтальній площині, також можуть звисати або ж обплітати стінку. 

Створення штучних пагорбів на ділянці

На відміну від попереднього, даний прийом носить виключно декоративний характер. Утворення штучного пагорбу є результатом насипу відповідного типу грунту та ретельне його трамбування. Якщо підібрати правильну розташування, розмір і форму пагорбу, то можна досягти унікального ефекту, додати виразності та унікальності. Однак, тут важливо пам’ятати, що основна мета геопластики – створити натуральні обриси і не втратити природній баланс. Тому зазначений елемент потребує немало простору і достойного вигляду важко буде досягти на ділянці, де менше 10 соток.

На нашій практиці була ситуація, коли застосування прийому геопластики було вимушеним заходом. Уже існуючі на ділянці сосни були посаджені нижче заданого рівня. І саме способом створення штучних пагорбів ландшафтними дизайнерами компанії Garden Park було вирішено цікаво організувати простір на ділянці, при цьому зберігши наявний рівень пристовбурних кіл. 

создание искусственных холмов на участке
Геопластика в Киеве и Киевской области

Зі статті ми мали можливість переконатись, що геопластика значно розширює можливості влаштування ландшафтний дизайн в Києві та Київській області. Одночасно вона є складною у виконанні технікою благоустрою  території. Тобто, як і зведення будь-якого нерухомого об’єкту, штучна зміна рельєфу території також вимагає планування та розробки попереднього проекту. Важливо правильно визначитись з розташуванням, розміром та матеріалом для її організації. Адже за неправильного вибору матеріалу є ймовірність розсипання чи зникнення пагорбу. Для того щоб укріпити та облагородити штучний пагорб, можна використати георешітку, укласти рулонний газон  та посадити відповідні грунтопокривні рослини. Для того, щоб правильно визначитись, як саме застосовувати прийоми геопластики, та наскільки вони будуть доречними на тій чи іншій ділянці, ми радимо звернутись до фахівців, які спираючись на власний досвід, нададуть комплексну оцінку рельєфу місцевості, врахують Ваші побажання, в результаті чого Ви отримаєте ландшафт ділянки, про який мріяли.  

17.08.2021
Кострище в Ландшафтному дизайні

Облаштування зони кострища в Києві та Київській області

Вічно можна спостерігати як тече вода, спеціалісти GardenPark реалізовують проекти на Ваших ділянках та горить вогонь. Зараз для власників заміських будинків існує чудова можливість обладнати  у себе на  ділянці особливе місце. Тому останнім часом в ландшафтному дизайні набуває популярності тенденція облаштування зони кострища в Києві та Київській області. 

Свого роду, це домашнє вогнище, яке збирає біля себе всю сім’ю та друзів за теплими розмовами, разом з тим це чудове місце для приготування смачних страв на свіжому повітрі. Також кострище здатне стати прекрасною альтернативою зони барбекю чи мангалу. Багатофункціональність – основна риса, яка відрізняє вуличне багаття  і є  перевагою його  включення в ландшафтний дизайн ділянки. 

Якщо Ви хочете професійно облаштувати затишну і водночас функціональну зону відпочинку з  багаттям, варто задуматись про визначені правила, щоб вона була багатофункціональною та безпечною. В такому випадку зона кострища стане невід’ємною частиною Вашої ділянки, а також вдало впишеться в оформлення саду.  Цю справу однозначно варто довірити фахівцям. Спеціалісти компанії GardenPark на основі багаторічного досвіду знають, як правильно і практично влаштувати на ділянці кострище в Києві та Київській області , враховуючи всі побажання замовника.

Устройство зоны кострища в Киеве

Зрозуміло, що існують моменти, на які варто звернути увагу при влаштуванні кострища в себе на ділянці, такі як: 

 • перш за все варто визначитись з місцем локалізації вогнища. Воно може розташовуватись як у заглибленні, так і над землею. З метою того, щоб використання кострища було максимально безпечним, його необхідно розміщувати подалі від легкозаймистих матеріалів, дерев, так як це може нанести великої шкоди для саду;
 • якщо кострище планується великим – варто заздалегідь продумати дренажну систему. Для цього дно кострища необхідно засипати гравієм або камінням, які будуть слугувати дренажем, який пропускає воду під час дощу;
 • доречно обрати рівну галявину, з якої буде відкриватись гарний краєвид, щоб радувати око. Все ж, за умови, що Ваша ділянка на схилі, відмовлятись від облаштування кострища не варто. Вирішенням проблеми може послужити підпірна стінка, яка відмежує схил від вирівняної під облаштування зони, ділянку.  Такі «втоплені» кострища виглядають по-особливому ефектно. 

Після того, як визначились з місцем для кострища, варто зрозуміти розміри. Вони в першу чергу будуть залежати від величини самої ділянки, а також від кількості людей, які збиратимуться для того, щоб у присутності власників  насолодитись атмосферними вечорами біля вогню. 

Однак кострище не відноситься до універсального ландшафтного елементу, тобто його влаштування за стилем не буде підходити для всіх ділянок. Зважаючи на це, правильне розташування кострища – завдання важливе та нелегке. Вогонь не може існувати як клумба, просто для краси. Так як він неодмінно виконує визначені функції: допомагає розслабитись, зігрітися, приготувати їжу та напої. Зважаючи на це, кострище завжди буде центром зони для відпочинку чи обіду. Його територія повинна бути вимощена цеглою, натуральним каменем (піщаником) крупноформатною  покроковою плиткою з вогнетривкими властивостями. Необхідно використовувати виключно безпечні матеріали при контакті з вогнем.  

Концепція – природне місце для відпочинку з  багаттям. Окрім влаштування безпечного перебування, варто потурбуватись про комфорт та естетику. Зазвичай облаштування кострища відбувається таким чином, щоб навколо вогнища була можливість зручно розставити садові меблі, такі як дивани чи крісла. Їх дизайн обов’язково повинен гармонійно поєднуватись з дизайном кострища для того, щоб складалось враження концепту єдиного цілого. Чудовим доповненням до меблів стануть м’які подушки та пледи, завдяки чому вдасться згладити строгість і створити максимальний затишок та комфорт. Такому місцю біля будинку не доведеться пустувати і як господарям, так і гостям однозначно захочеться проводити тут час в будь-яку пору доби. Адже саме з такою метою і облаштовується зона кострища. 

Ну і завершальним етапом облаштування кострища з естетичної точки зору, так би мовити «вишенькою на торті» стануть вдало підібрані композиції з рослин. Погодьтесь, що вогнище на їх тлі виглядає невимушено та більш природньо. Спокійні зелені відтінки листочків без яскравих строкатих суцвіть дозволять створити той самий довершений тандем та гармонійний баланс.

обустройства кострища

Отож, якщо Ви вирішили, що на присадибній ділянці хочете облаштувати місце, де за теплими розмовами під тріск багаття буде збиратись компанія рідних та близьких Вам людей, радимо довірити цю справу професіоналам. Спеціалісти GardenPark при розробці ландшафтний дизайн в Києві та Київській області враховуючи потреби замовника та особливості території, облаштують зону кострища під ключ.

17.08.2021
Освітлення в сучасному ландшафтному дизайні

Ландшафтне освітлення. Освітлення на ділянці

Багатьох замовників турбує  чи є потреба робити світло в саду? Наша відповідь: однозначно ТАК. Далі поговоримо, чому цей елемент ландшафтного дизайну, на нашу думку, є таким важливим.

Ландшафтне освітлення – це освітлення, яке призначене для оформлення парків, садів, приватних дворів та присадибних ділянок. Дане поняття часто плутають з утилітарним освітленням вулиць, жилих районів чи проспектів, але насправді це не так. Відмінність полягає в тому, що окрім освітлювальної функції, переслідується мета декоративного оформлення заданої території. Ландшафтне освітлення дозволяє нам повною мірою насолодитись красою ділянки і в темну пору доби. Тому в сучасному ландшафтному дизайні освітлення є невід’ємним елементом і ознакою того, що увага приділяється не тільки тому, як сад виглядає у світлу пору доби, але і вночі, що також робить проект остаточно завершеним. 

Де найкраще буде виглядати ландшафтне освітлення?

Ландшафтне освітлення – це ефективний спосіб підкреслити чарівність саду, привнести ритм в композиції рослин і тоді планування буде виглядати більш динамічно. Тому що яким би оригінальним не був ландшафтний дизайн, з настанням темряви все це втрачає свої барви та чіткі обриси.

ландшафтное освещение

Основні типи освітлення садової ділянки: загальний та акцентний. Перший говорить сам за себе:  тобто використовується для освітлення ділянки по всьому периметру. Як правило прилади, що забезпечують загальне освітлення встановлюються на високих опорах, щоб позбутись сліпучого світла. Акцентне підсвічування робиться задля того, аби підкреслити фокусні точки на окремих елементах в саду. За допомогою такого типу можна придавати різного настрою для різних зон. Адже ні для кого не секрет, що освітлювальні прибори можуть мати різне освітлення, що дозволить зробити зону більш урочисто контрастною або навпаки спокійно нюансною.

При розробці ландшафтний проект в Києві та Київській області, зокрема план-схеми освітлення ділянки, ландшафтні дизайнери компанії Garden Park, визначають головні та фонові елементи, виділяючи фокусні точки, завдяки чому вдається сформувати між усім цим плавні переходи. Створивши правильний баланс двох видів освітлення, можна досягти максимального художнього оформлення території.

ландшафтное проектирование

Потрібно пам’ятати, що чим красивіший ландшафт, тим цікавіше він перевтілюється з підсвіткою вночі. Грамотне та лаконічне світло зможе освіжити будь-яку заміську ділянку. Однак з іншого боку, навіть на перший погляд звичайний сад, завдяки грі світлових променів, можна змусити стати особливим в темну пору доби і підкреслити основні переваги.

Планування зовнішнього освітлення

Найкраще план-схему освітлення на присадибній ділянці розробляти на етапі ландшафтного будівництва. Так як роботи для влаштування освітлення вимагають викопування траншей, прокладання кабелів, підключення садового освітлення до освітлювальної системи в будинку, а також земляні роботи, які необхідно виконати до етапу вкладання рулонного газону і посадки рослин. Підсвічування території в темну пору доби повинно бути грамотно спланованим, так як надлишок світла може позбавити сад тієї затишної атмосфери, і навпаки його брак приховає всі переваги в темряві. Варто заздалегідь визначитись з кількістю, видом та розташуванням освітлювальних приладів на присадибній ділянці. Також велике значення має не тільки те, як виглядатимуть ліхтарі, але і їхня потужність та кількість світла, яку вони можуть випромінювати. Існує і вибір управління системою нічного освітлення саду. Так вона може бути ручною, автоматичною, з використанням фотоелементів, що реагують на денне світло. Це дасть можливість заощаджувати електроенергію.

Хочеться визначити основні помилки при плануванні ландшафтне освітлення в Києві та Київській області на присадибній ділянці.

 1. Занадто багато світла. Основна мета нічного освітлення – створити домашню атмосферу затишку, і аж ніяк не перетворювати темну пору доби на день. Тут насправді існує тонка межа, яку дуже легко порушити. Варто виділити лише основні зони (вхідна зона, доріжки, водойми)
 1. В освітленні немає балансу. Одна зона виділяється занадто яскраво, натомість інша на її тлі виглядає пониклою. В результаті складається враження не цілісної картини.
 1. Некоректно підібрані моделі ліхтарів. По потужності, по функціональності, по зручності обслуговування. Тому на початкових етапах необхідно розуміти, що саме в ландшафті буде підсвічуватись, яка потужність електроживлення. Чи буде виріб зручний в експлуатації.
 1. Дискомфортно дивитись з дому на ділянку. Наприклад, вуличні ліхтарі світять прямо у вікна спальні. Отож, щоб запобігти виникненню помилок та неочікуваних проблем, однозначно варто звернутись до фахівців. Спеціалісти Гарден Парк на початкових етапах при розробці ландшафтний проект в Києві та Київській області враховують особливості ділянки, щоб у майбутньому Ви мали можливість насолоджуватись якісним результатом виконання робіт. Отож, щоб запобігти виникненню помилок та неочікуваних проблем, однозначно варто звернутись до фахівців. Спеціалісти Гарден Парк на початкових етапах при розробці ландшафтний проект в Києві та Київській області враховують особливості ділянки, щоб у майбутньому Ви мали можливість насолоджуватись якісним результатом виконання робіт.
ландшафтный дизайн

Вибір ліхтарів

На сьогоднішній день під будь-які потреби ландшафтного освітлення території є можливість підібрати відповідний тип ліхтарів. Як зазначалось вище, вони можуть бути утилітарного призначення, для підсвічування декоративних об’єктів, а також для створення різних світлових ефектів. Самі по собі світильники можуть бути абсолютно непомітними вдень, або ж навпаки служити декоративним доповненням композиції з рослин. Розглянемо деякі їх види:

Садові прожектори. Застосовуються для того, щоб спрямувати освітлення, тим самим закцентувати увагу на визначену рослину, яка цікава своїми декоративними властивостями, або ж садову скульптуру чи водойму.

Планирование наружного освещения

Вбудовані тротуарні світильники. Монтуються в тротуарну доріжку, сходи чи підпірну стінку. Грунт, асфальт – незалежно від матеріалу вони будуть гармонійно виглядати.

ландшафтный дизайн в Киеве и Киевской области

Гірлянди. За допомогою них вдається надати особливого затишку і святкового настрою для будь-якої зони відпочинку на ділянці. Однак варто зазначити, що самі по собі гірлянди не є джерелом освітлення, і з настанням темряви не здатні стати повною заміною вуличним ліхтарям. Їх світло носить переважно декоративний характер.

ландшафтный дизайн в Киеве

Маркувальні. Призначені для кріплення в грунт, мають розсіяне світло. Використовуються для маркування доріжок, місць для паркування тощо. 

Світильники у вигляді кулі. Останнім часом все більше набирають популярності в ландшафтному освітленні. Вони однозначно стануть прекрасним вибором для створення спокійної підсвітки саду, яка подібна невимушеному місячному сяйву. Тобто ліхтарі такого плану можна без проблем інтегрувати в будь-який природний ландшафт.

природный дизайн

Створюючи ландшафтний дизайн в Києві та Київській області, спеціалісти Garden Park для довершення проекту відразу продумують і ландшафтне освітлення. Це дозволяє уникнути багатьох непередбачуваних моментів та небажаних фінансових затрат для замовника у майбутньому в тому випадку, якщо ландшафтне освітлення не передбачити відразу.

17.08.2021