Події які відбуваються навколо нас

Як зробити свій сад унікальним й комфортним?

Затишна альтанка для релаксу чи басейн для активного відпочинку? Альпійська гірка і кам’янистий сад, чи вітіюваті доріжки  та пишні квітники? Яскравий фонтан, чи алеї, затемнені листвою дерев? А може взагалі – зеленій газон та відкритий простір?

Якщо ви читаєте цей матеріал, то ймовірно ви вже є власником саду, або ж готуєтеся ним стати. І тоді закономірно постає питання, а який він – сад, який потрібен саме мені? У доглянутому саду приємно відпочивати після робочого дня, або ж приймати гостей по вихідних. Естетика вдалого озеленення сховає від сторонніх очей особисте життя, захистить прибудинкову територію від пилу та вітру. А ще в саду можна вирощувати не лише декоративні дерева та рослини, а й такі, що дають врожай. Словом – можливості ландшафтний дизайн Київ, можна сказати, безмежні. А ось як обрати той ексклюзивний варіант, який потрібен саме вам? Відповісти на це запитання допоможуть фахівці з ландшафтний дизайн в Україні. Що ж таке ландшафтний дизайн ділянки і що варто знати про цю науку? Неважливо, чи самі Ви будете облаштовувати сад своєї мрії, чи звернетеся до фахівців (цей варіант, звісно, надійніший), розуміти важливі аспекти ландшафтний дизайн в Україні має кожен власник саду.  

Отже, ландшафтний дизайн ділянки – це насамперед наука, де фахівець має знатися на таких напрямах, як будівництво, проєктування, архітектура, ботаніка і звісно ж – історія та філософія. Базуючись на своїх знаннях та побажаннях замовника, він складає проєкт з урахуванням особливостей місцевості, рельєфу, кліматичних умов та фінансових розрахунків. Головна задача фахівця з  ландшафтний дизайн в Києві  – продумати і створити таке озеленення, яке б змогло тішити око і торкатися душі.

Крізь тисячі років…

Гармонізувати вищезазначені параметри люди намагаються вже не одну сотню років. Світова культурно-історична спадщина є тому яскравим підтвердженням. Велична резиденція французьких королів Версаль неподалік Парижа, один з найкращих паркових ансамблів італійського Ренесансу Сади Боболі у Флоренції, філософія буддизму в саду храму Кінкакудзі в Кіото, райський куточок – Сад Метеликів на Пхукеті. Куди б не їхали туристи, вони всюди знайдуть розкішні садово-паркові ансамблі, залишені людству у спадок.

Спеціалісти зазначають, що хоч саме сучасне поняття «ландшафтний дизайн ділянки» з’явилося близько 200 років тому, історія цього напрямку набагато глибша і сягає тисячоліть.

Так, перші організовані ландшафти датуються  VI-II століттями до нашої ери. У Єгипті найгарніші сади розбивалися у храмових комплексах і були виконані в класичному стилі із обов’язковим декоруванням водоймами, рослинами і місцями для відпочинку. Також доволі поширеним явищем були широкі пальмові алеї.

Трохи згодом у Стародавній Персії з’явилися так звані «райські сади» для царського полювання. Для комфортного відпочинку поважних осіб споруджувалися квітники, встановлювалися навіси для відпочинку біля водойм. І саме садівникам з Персії ми завдячуємо появою перших живоплотів, за допомогою яких розділяли парки на зони з різним ландшафтний дизайн ділянки.

У Стародавній Греції та Стародавньому Римі розбивалися громадські сади при школах, гімназіях, а у внутрішніх двориках будинків з’являлися невеликі патіо. Але все ж таки, греки і римляни дещо по-різному розуміли ландшафтний дизайн ділянки. Перші – уникали втручання у природу і прагнули не порушувати її натуральну красу. Другі – навпаки – всіляко намагалися цю природу підкорити. Римські сади оздоблювали у традиції добре продуманих величних композицій, прикрашали їх правильними геометричними фігурами та елементами декору. Так римляни і віднайшли прийом художнього підстригання чагарникових рослин та дерев – «топіарії». 

Щодо Азії, тут мистецтво організації ландшафтний дизайн ділянки розвивалося під впливом релігії,  філософії і світогляду. Тогочасні майстри при оформленні території концентрувалися на ідеї максимального єднання із природою. Так, в Китаї в основу розвитку ландшафтний дизайн ділянки лягла філософія Фен-шуй, а в Японії – буддизму. Теорія стилю японського саду доволі складна: невеликий клаптик землі символізує світ в мініатюрі, а людина, крізь гармонію із природою, відкриває для себе сутність буття. Китайський сад являє собою теорію дотримання законів всесвіту, де так само через єднання з природою людина стає на шлях пізнання.

Від чітко збалансованого підходу китайців та японців дуже відрізнялося мистецтво ландшафтний дизайн ділянки в Індії. І було зумовлено тим, що багаті мешканці воліли будувати великі будинки. Індійські сади також були доволі розкішними, але й одночасно практичними.  Окрім басейнів та квіткових клумб з натурального каменю, невід’ємними елементами були плодові дерева і високий паркан для захисту від небажаних поглядів.

В епоху середньовіччя садівництво, виконуючи в основному практичну функцію, продовжило розвиток за монастирськими та палацовими мурами. У ранньому періоді актуальності набуло вирощування їстівних та лікарських рослин. Монастирський сад зазвичай був розділений двома доріжками на чотири прямокутники, які утворювали форму хреста. У центрі височів якийсь акцентний елемент – фонтан, хрест чи скульптура. Усе змінилося із настанням епохи Відродження, коли концепція до побудови саду змінилася з релігійної на естетичну. Тепер люди прагнули отримувати задоволення від споглядання. Тож, популярності набуло оздоблення з використанням великої кількісті водних елементів, що зазвичай ставали центральною композицією саду, а також -розбивалися розкішні тераси і арабески.

Ландшафтний дизайн в Україні. Який стиль обрати?

Як зробити свій сад унікальним й комфортним?

З огляду на історичний розвиток галузі, сучасний ландшафтний дизайн в Україні також цікавий і різноманітний. Існує велика кількість стилів на будь-який смак і гаманець. Розглянемо найпоширеніші з них. 

 1. Класичний (французький) стиль. Такий ландшафтний дизайн ділянки характеризується чіткістю ліній і пропорцій, правильністю форм, симетрією та лаконічністю. Іншими словами – алеї мають бути прямими, форми дерев, клумб і водойм – чіткими. Кольорова гамма передбачає м’які відтінки. Перевага надається топіарним рослинам. В класичному саду зазвичай висаджують липи, кулясті туї, клени, пірамідальні тополю ялівець, бузок, жасмин, троянди та бегонії.
 2. Англійський (пейзажний) стиль. Характеризується природністю та відсутністю строгих форм та геометрично правильних фігур. Фахівці з ландшафтний дизайн Київ зазначають, що доріжки мають бути звивистими, водоймища – природної форми. Центральний елемент такого оформлення – газон, що завжди має бути підстрижений і доглянутий. Кольорова гама – зелені та сріблясті відтінки, матеріали для оформлення – природні. В англійському саду зазвичай висаджують ялівець, тую або самшит. Квіти – троянди, тюльпани, крокуси та нарциси – групують у клумби та композиції.
 3. Середземноморський (італійський) стиль. Цей ландшафтний дизайн ділянки відрізняється яскравими кольорами – строкатими клумбами з квітів та пряних трав – рельєфністю ділянки (штучною або природною), комбінацією цитрусових та хвойних рослин. Головними акцентами спеціалісти з ландшафтний дизайн в Києві називають водойми – басейн, струмки, каскади та фонтани. В якості матеріалів для оздоблення використовують природний камінь, морську гальку, мармурову крихту. А ось рослинам часто доводиться шукати альтернативу. Адже в умовах ландшафтний дизайн в Україні, не кожен клімат комфортний для пальм, оливкових та цитрусових дерев. Замінити їх можна на вічнозелені рослини – тую, тис та сосну.
 4. Японський стиль. Це – мінімалізм і водночас колосальна увага до деталей, врівноваженість всіх компонентів та асиметрія. В якості головних елементів японського саду спеціалісти з ландшафтний дизайн в Києві використовують каміння, воду та автентичні рослини. Базова кольорова гама – сірі, зелені, білі та коричневі відтінки. В ландшафтний дизайн ділянки в японському стилі зазвичай висаджують дерева, що дають пагорбові крони, а також сосну, ялівець, тую, вишню, сливу, декоративні яблуні, айву японську, рододендрони, папороть, бамбук.
 5. Китайський стиль. Цей ландшафтний дизайн ділянки характеризується пишністю форм та різнобарв’ям кольорів. І оскільки концепція китайського саду базується на ідеї Фен-шуй, в усіх елементах має панувати абсолютна гармонія, як уособлення збалансованої взаємодії п’яти стихій (вода, земля, дерево, вогонь, метал). Цим правилом визначається і співвідношення площі води й суші та обсяги вільного та зайнятого простору. Фахівці з ландшафтний дизайн Київ наголошують – завжди має бути провідний елемент і видові точки, з кожної з яких відкривається новий краєвид. Щодо рослин, у китайському саду зазвичай висаджують сосну, ялицю, ялівець, сливи, персики, магнолії, верби, вишні, яблуні. Роблять це таким чином, аби реалізувати плавні переходи всіх відтінків зеленого. Фаворитами серед квітів вважаються півонії різних кольорів.
 6. Стиль модерн. Доволі популярний ландшафтний дизайн в Україні. Характеризується елегантністю, дугоподібними лініями і формами, які перетікають одна в одну, повторенням одного зображення в різних елементах ділянки, функціональністю декоративних аксесуарів. До речі, головними елементами в такому саду є не рослини, а саме аксесуари та малі архітектурні форми. Основна кольорова гамма базується на шоколадних, чорних, бежевих, білих, синіх, сріблястих та фіолетових відтінках, а для контрасту використовують жовтий та червоний кольори. Щодо рослин – переважають ті, які мають гостру форму листа та так звані кучеряві рослини – хміль та виноград.
 7. Стиль хай-тек. Ще один розповсюджений ландшафтний дизайн в Україні через те, що вирізняється стриманими кольорами, футуристичними архітектурними формами і дозволяє втілювати найсміливіші фантазії. В оформленні переважають сучасні матеріали – полікарбонат, пластик, скло, метал, оброблене дерево, а серед кольорів – сріблястий, білий, пісочний, світло-сірий, зелений та синій відтінки, а для акцентів використовуються червоний, жовтий та оранжевий кольори. Ландшафтний дизайн ділянки у стилі хай-тек – це дерева та кущі з чіткими формами крони – кипариси та пірамідальні ялини. Також актуальним буде газон та групові посадки із солітерів.

Ландшафтний дизайн ділянки. Без чого не обійтися?

Як зробити свій сад унікальним й комфортним?

Але ж ми розуміємо, аби створити сад своєї мрії, знань щодо стилів оформлення вкрай недостатньо. Ландшафтний дизайн ділянки має основні закони, яких обов’язково слід дотримуватися. І перший з них – це закон домінанти. Він означає, що при проєктуванні враховується співвідношення між головними (домінуючими) і другорядними елементами. Зрозуміло, що другорядні елементи повинні не конфліктувати з домінуючими, а навпаки – підкреслювати їхню перевагу. Закон простоти має на увазі наявність оптимальної кількості елементів. Бо що занадто – то не здраво. Закони чіткості форм. Їх – три. Так, закон трикутника передбачає ландшафтний дизайн ділянки, базуючись на правилах золотого перетину. В цьому випадку пропорції розраховуються не просто так, а за спеціальною формулою. Закон кола спрямований на виявлення доречної кольорової гами і правильного розташування відтінків за допомогою координатної сітки. А закон квадрата визначає розташування рослин у комфортних для них умовах.

Грамотно спроєктувати ландшафтний дизайн ділянки допоможе також знання кількох основних принципів дизайну. Принцип єдності – є однією з головних цілей оформлення саду. Згідно з яким, ландшафтний дизайн ділянки має відображати стиль та архітектуру будинку, поєднувати їх в єдине ціле. Принцип балансу, виходячи з його назви, допомагає досягти рівноваги в оформленні. Симетричний баланс простіший, асиметричний, відповідно – складніший. Принцип переходу має на меті поступову зміну через розташування об’єктів із різними текстурами, формами чи розмірами у логічному послідовному порядку. Принцип пропорційності визначає розміщення елементів у просторі у співвідношенні за розміром. Принцип ритму наголошує на повторенні одного або декількох елементів дизайну, принцип кольору і контрасту має на меті створення фокусу та загального настрою оформлення.

Також професійні дизайнери з ландшафтний дизайн в Києві у своїй роботі керуються правилами мистецтва і живопису. Так, композиція має на меті гармонійне розташування усіх елементів оформлення на ділянці. Перспектива відповідає за ефектність зорового сприйняття. Колір та світлотінь допомагають обіграти кольорові композиції за різних умов як денного, так і штучного освітлення.

Як бачимо, ландшафтний дизайн в Україні та робота спеціалістів галузі не така проста, як може здаватися на перший погляд. Досвідчений професіонал зможе проаналізувати ваші побажання, зрозуміти, який саме ландшафтний дизайн ділянки і його естетику потрібно реалізувати, а також скласти кошторис та вирішити низку технічних задач. Загалом, вся робота в ландшафтний дизайн в Києві починається з проєкта, де враховуються загальна архітектура ділянки, її оформлення з огляду на загальний архітектурний ансамбль, стилістику, рельєф місцевості, ґрунт, реалізацію системи поливу. Фахівці з ландшафтний дизайн Київ запропонують рослини, доцільні в конкретних умовах і згенерують оригінальні ідеї, аби зробити ваш сад не лише гарним та комфортним, а й унікальним. Ну і, звичайно, не варто нехтувати подальшим доглядом за своєю ділянкою. Адже це запорука того, що ваш сад обов’язково тішитиме ваше око та торкатиметься душі.

06.07.2022
Що таке ландшафтний дизайн, особливості, стилі, з чого почати

Перетворити невелику ділянку на справжній райський куточок із садом і затишними зонами для відпочинку – це можливо з грамотним ландшафтним дизайном. Крім того, що садово-ландшафтний дизайн може значно поліпшити зовнішній вигляд вашого подвір’я, оформлення присадибної території має безліч переваг – починаючи з підвищення вартості нерухомості, закінчуючи поліпшенням якості ґрунту і повітря поруч із будинком. Також ландшафтний дизайн прибудинкової ділянки дає змогу створити зону для активного відпочинку або дитячий майданчик на своїй території.

Якщо ви вирішили зайнятися благоустроєм своєї ділянки, зробити її гармонійною і приємною для відпочинку, ця стаття буде вам корисною.

Що таке ландшафтний дизайн, його особливості та переваги?

Ландшафтний дизайн – це мистецтво оформлення садово-паркових композицій, що дає змогу зробити естетичнішою та функціональнішою присадибну ділянку, або ж територію біля кафе та ресторанів.

Мета ландшафтного дизайну полягає у створенні привабливого і зручного простору навколо будинку, громадських і комерційних об’єктів, парків і садів. Ландшафтні дизайнери працюють з рослинами, водними елементами, геометрією, освітленням, матеріалами та іншими елементами для того, щоб створити гармонійне і функціональне оточення. При цьому всі житлові та господарські об’єкти мають бути виконані в єдиному стилі оформлення.

Ландшафтний дизайн квітників передбачає вибір рослин за групами та їхнє висаджування відповідно до певної схеми, враховуючи при цьому кліматичні особливості даної місцевості. Під час оформлення присадибної ділянки приділяється увага створенню красивих клумб, газонів, галявин, штучних водойм, а також укладанню доріжок і встановленню фонтанів. Кожен куточок території піддається уважному аналізу і дизайнерському втручанню, оскільки з будь-якої точки саду має відкриватися гарний вид.

Важливим аспектом ландшафтного дизайну біля будинку є гармонійне поєднання зелені та будівель. Наприклад, невеликий будинок поруч із великим садом може мати незбалансований вигляд. Те ж саме стосується багатоповерхових котеджів, оточених невеликими клумбами. Професійні ландшафтні дизайнери допомагають підібрати рослини для оптимального озеленення території.

Також під час благоустрою ділянки важливим є грамотне зонування, яке надає їй не тільки привабливішого вигляду, а й максимально ефективно використовує земельні ресурси. Поділ на різні функціональні зони має враховувати рельєфні особливості, наявність електро- та іншої інфраструктури, а також дерева і чагарники, які були посаджені раніше.

Дизайн ландшафту приватних і заміських будинків зазвичай спрямований на оформлення таких зон:

 • житлова ділянка – місце, де розташований будинок або дача;
 • рекреаційна зона – містить у собі місця для відпочинку, такі як мангал, альтанка, патіо та інше;
 • дитячий майданчик – облаштування ігрових зон для дітей;
 • садово-городня зона – дизайн доріжок, клумб, грядок, а також висаджування плодових дерев і ягідних чагарників;
 • вхідна група – оформлення зони поблизу в’їзду на прибудинкову територію.

Особлива увага приділяється об’єктам, які вимагають використання комунікацій, таким як лазні, фонтани, басейни та інші подібні споруди.

Для створення стильного простору необхідна ретельна підготовка проєкту, яка вимагає відповідних знань і практичного досвіду.

Популярні стилі ландшафтного дизайну

Как сделать свой сад уникальным и комфортным?

Існуючі стилі ландшафтного дизайну можна умовно розділити на три групи: сучасні, історичні та змішані.

До першої групи належать:

 • модерн;
 • постмодернізм;
 • хай-тек;
 • мінімалізм.

Історичні стилі включають:

 • класичний;
 • пейзажний;
 • кантрі;
 • китайський;
 • мавританський.

Ландшафтні дизайни змішаних напрямків передбачають гармонійне поєднання декількох стилів на одній території. Відмінні риси кожного стилю проявляються у використовуваних матеріалах і декоративних елементах під час благоустрою.

Найпопулярнішими з перерахованих напрямків сьогодні є:

 1. Класичний стиль ландшафтного дизайну. Він характеризується симетричністю, формальністю і помірністю. Використовуються геометричні форми, стрижені чагарники, арочні проходи і декоративні елементи.
 2. Кантрі. Це природний і затишний стиль, заснований на використанні натуральних матеріалів. Включає дерев’яні елементи, каміння, дикорослі рослини і просторі відкриті простори.
 3. Китайський стиль. Він відображає принципи традиційного китайського мистецтва. Включає мініатюрні пагоди, мости, водні елементи (як водоспади і ставки) і бамбукові рослини.
 4. Модерн. Це сучасний ландшафтний дизайн, заснований на мінімалізмі та простих формах. Використовуються чисті лінії, унікальні геометричні форми і сучасні матеріали, такі як скло і метал.
 5. Пейзажний. Відтворює природні пейзажі, наслідуючи природні елементи. Використовуються пагорби, водойми, рослини, щоб створити враження природного оточення.
 6. Хай-тек. Характеризується використанням технічних та інноваційних матеріалів. Включає в себе металеві конструкції, скло, бетон, чіткі геометричні форми і сучасні технології в озелененні та освітленні.

Що включає в себе ландшафтний дизайн – етапи реалізації проєкту

Дизайн ландшафту включає в себе виконання певних видів робіт:

 • підготовчі заходи (включно з діагностикою території, аналізом ґрунту, розробкою проєкту ландшафтного дизайну, складанням кошторису, встановленням термінів виконання робіт і підготовкою ділянки до благоустрою);
 • визначення функціональних зон і областей ділянки;
 • встановлення необхідних комунікацій, таких як системи поливу, освітлення та інших технічних пристроїв;
 • створення і встановлення декоративних елементів, розміщення клумб, посадка рослин.

Підготовчі роботи

На цьому етапі основним завданням є збір важливих даних, необхідних для створення майбутнього проєкту. Ці дані включають в себе схему інженерних мереж, характеристики ґрунту, геологічні умови, наявність підземних споруд та інші фактори. Також він включає підбір рослин, елементів освітлення та малих архітектурних форм. Для виконання цієї роботи часто використовується сучасне програмне забезпечення. На схематичному зображенні території відображено всі майбутні об’єкти, які можуть бути легко переміщені за необхідності.

Зонування ділянки

Під час зонування території враховуються всі побажання власника. Основні елементи ландшафтного дизайну включають житлові та господарські споруди, газони і рослинність, а також масивні декоративні елементи. Під час зонування також обов’язково враховують рельєф і особливості клімату. За необхідності можуть бути вжиті заходи щодо запобігання високому рівню ґрунтових вод.

Для створення романтичної атмосфери в саду або дворі можуть бути використані штучні струмки і фонтани. Декоративні елементи у формі світильників, підвісок і скульптур також можуть надавати затишок і стиль. Під час розміщення декоративних елементів важливо заздалегідь продумати зручність пересування і розміщення пішохідних доріжок.

Прокладання комунікацій

Професійна реалізація цього етапу дає змогу нейтралізувати більшість недоліків кліматичних умов і рельєфу. На цьому етапі виконуються такі роботи:

 • встановлення систем автополиву;
 • розміщення та підключення освітлювальних пристроїв до електромережі;
 • поліпшення якості ґрунту.

Фахівці рекомендують уникати укладання електричних ліній поблизу доріжок, дитячих майданчиків, лавочок і зон для приготування їжі, таких як мангали та стаціонарні печі. Це дасть змогу уникнути додаткових витрат на демонтаж у разі нагальної потреби. Важливо також забезпечити швидкий і зручний доступ для ремонту будь-яких комунікацій.

Декоративне оформлення ділянки

На завершальній стадії оформлення ландшафтного дизайну починають прокладати доріжки і встановлювати бордюри, а також зводити альтанки, розставляти лавки і декоративні елементи.

Рослини висаджують у попередньо підготовлений ґрунт. Процес починається з посадки дерев, потім переходять до низькорослих кущів, далі – до ліан і багаторічних квітів. Останнім етапом є посадка однорічних рослин.

Штучні водойми заповнюються водою, завершуючи тим самим процес оформлення ландшафту.

Під час розроблення проєкту ландшафтного дизайну необхідно врахувати кілька ключових факторів:

 • площа і початковий стан території;
 • обсяг запланованих робіт (включно з підготовчими та інженерними роботами тощо);
 • кліматичні особливості.

Ландшафтний дизайн та озеленення території є комплексом взаємопов’язаних заходів, тому важливо не пропустити жоден з перерахованих етапів. У разі роботи на великих земельних ділянок рекомендується розділити їх на кілька дрібних майданчиків для більш ефективного планування та оформлення.

Як підібрати професійного дизайнера ландшафту?

Для створення ідеального саду найкращим рішенням буде звернутися до досвідчених професіоналів. Кваліфікований ландшафтний дизайнер допоможе не тільки спланувати зони ділянки, вибрати оптимальні форми доріжок і зон озеленення, а й зберегти бюджет, створивши унікальний настрій і неповторну атмосферу вашого саду.

Сьогодні багато компаній пропонують послуги ландшафтного дизайну двору. Щоб вибрати “свого” дизайнера, зверніть увагу на такі моменти:

Відгуки

Найкращий варіант – скористатися рекомендаціями друзів і знайомих, які нещодавно займалися благоустроєм території. “Сарафанне радіо” завжди є джерелом найдостовірнішої інформації про постачальника послуг, крім того, в цьому випадку ви завжди можете особисто оцінити виконану роботу. В іншому випадку рекомендуємо пошукати відгуки на спеціалізованих форумах і майданчиках.

Команда

Ландшафтний дизайн в Києві об’єднує безліч сфер і дисциплін, включно з агрономією, архітектурою, дендрологією, інженерними комунікаціями. Для якісної реалізації ландшафтних проєктів у компанії повинні працювати фахівці з професійними знаннями і багатою практикою в цих галузях. Також варто звернути увагу на професіоналізм підрядників, з якими працює студія дизайну.  

Портфоліо

Один із ключових показників професіоналізму – це наявність портфоліо. Важливо розглянути приклади роботи фахівця і визначити, чи відповідає його індивідуальний стиль вашим уподобанням. Водночас варто перевірити, що представлені в портфоліо проєкти дійсно належать автору. Якщо у вас є підозри щодо того, що дизайнер показує чужі роботи, попросіть побачити його поточний робочий проект. Якщо у дизайнера великий досвід роботи, але не так багато виконаних проєктів, уточніть причини цього, і попросіть показати інші виконані ним роботи.

Кількість послуг

Якщо компанія надає не комплексні послуги, а, наприклад, тільки проєктування, вам доведеться самостійно шукати підрядників для різних видів робіт на ділянці. Іноді сторонні виконавці знаходять спільну мову з проєктувальником, але частіше їм буває складно спрацюватися. Тому зручніше, коли студія дизайну надає реалізацію проєкту “під ключ”.

Спілкування з виконавцем

Кваліфікований фахівець уникає використання складних термінів, прагне зрозуміти ваш смак і вподобання, активно ставить запитання. Його питання не обмежуються інтересом до архітектурних деталей, таких як альпійська гірка або водяний млин. Він приділяє увагу більш практичним аспектам:

 • чи будуть діти грати в саду і чи будуть літні люди відпочивати там;
 • чи є алергія на будь-які рослини;
 • чи планується створення міні-городу або вольєра для тварин.

Крім того, для кращого розуміння ваших потреб він пропонує показати свої референси – фотографії, тематичні журнали, свої минулі роботи та ескізи.

Якісна візуалізація проєкту

Чорнова схема на папері не здатна точно передати, який вигляд матиме територія після завершення робіт. Основним інструментом ландшафтного дизайнера стали комп’ютерні програми. Професіонал створює фотореалістичну 3D-модель, яка дає змогу візуально оцінити майбутній ландшафт, аналізувати розподіл дерев і кущів, чітко бачити колірні рішення, розуміти перспективи, гру об’ємів і світлові відтінки. Тривимірна модель також дає змогу дизайнеру “відправити вас у майбутнє”, і показати, яким стане ваш сад за кілька років, коли розростуться дерева і чагарники.

Інженерне опрацювання проекту

Це один з найважливіших аспектів проектування. Необхідно врахувати розташування комунікацій на ділянці, рівень ґрунтових вод і, за необхідності, спроектувати систему дренажу, а також передбачити напрямок стоків зливових вод. Також важливо розрахувати вертикальний розподіл на території та обсяг земельних мас. За необхідності можуть знадобитися креслення підпірних стін, сходів і сходинок. Роботи також включають створення креслень для системи освітлення та автоматичного поливу. Ці креслення відіграють ключову роль, оскільки вони служать основою для будівельників під час виконання робіт на вашій ділянці. Тому готовність надати вам робочі креслення є однією з ключових умов для оцінки професіоналізму компанії.

Популярні запитання та відповіді

Що таке ландшафтний дизайн, особливості, стилі, з чого почати

Хто такий ландшафтний дизайнер?

Ландшафтний дизайнер – це фахівець, який займається плануванням і оформленням відкритих просторів, таких як сади, парки, двори і громадські площі. Він враховує естетичні, екологічні та функціональні аспекти, створюючи гармонійне поєднання природи та архітектури для комфорту і краси.

Скільки коштує розробка ландшафтного дизайну?

Вартість ландшафтного дизайну для приватних будинків, дачних ділянок і садів залежить від різних факторів:

 • площа та особливості території;
 • використовувані матеріали;
 • обладнання, та інші параметри.

Що треба для початку роботи над ландшафтним дизайном?

Для початку роботи над ландшафтним дизайном необхідно звернутися до професійного ландшафтного дизайнера, визначитися з бюджетом, висловити свої вподобання та побажання. Подальшу роботу виконають фахівці.

Скільки часу займає ландшафтний дизайн?

Час, необхідний для реалізації ландшафтного дизайну, залежить від складності проєкту та індивідуальних вимог клієнта. Це може зайняти від кількох тижнів до кількох місяців.

09.11.2023
Ландшафтний дизайн на ділянках до 5 соток в Києві та Київській області. Особливості проектування та реалізації

Кажуть, що хорошого має бути багато. А от і не завжди. Маленькі ділянки звичайно не є такими просторими, як ті сади, де зростають сотні квітів, чагарників та дерев. Їх чарівність в іншому. Їх краса в тому, що вони по-особливому затишні, і тут все знаходиться «під рукою».

Як правило, заміські ділянки володіють спільним недоліком, безпосередньо пов’язаним зі скромними розмірами. Через високий глухий паркан та щільне розташування будівель одна до одної, часто на такій ділянці виникає відчуття замкненості.

Невелика територія під озеленення – це не вирок

Ландшафтний дизайн на ділянках до 5 соток в Києві та Київській області. Особливості проектування та реалізації

У більшості випадків проблема вирішується. Ландшафтний дизайн маленької ділянки в Києві та Київській області допоможе візуально розширити прибудинкову територію, влаштувавши її затишно та зі смаком. Той варіант, коли ландшафтне проектування в Києві та Київській області буде здійснюватись на незабудованій ділянці буде більш оптимальним, позаяк відпадає необхідність в перебудуванні чи переносі уже існуючих об’єктів. На даному етапі, окрім безпосередньо житлового будинку, господарям варто визначитись із тими спорудами, які будуть їм дійсно потрібні. Перелік необхідних споруд у кожному проекті може варіюватись, однак у більшості випадків включаються наступні елементи (у різних комбінаціях):

 • Гараж або місце для стоянки авто;
 • Господарська будівля (сарай);
 • Споруди для відпочинку (бесідка, баня);
 • Технічні спорудження (септик, скважина)

      Ландшафтний дизайн на ділянках до 5 соток визначається принципом зонування території, що дозволяє належним чином організувати наявні квадратні метри. Навіть скромну за площею заміську ділянку є можливість перетворити в комфортне і що не менш важливо, функціональне місце. Перш за все враховують основні принципи ландшафтного проектування в Києві та Київській області. Так, на будівлі (від житлового будинку до сараю), виділяють близько 10% всієї площі ділянки; на сад та город, що може включати теплицю, припадає максимальна площа у розмірі до 75% території; а на зону відпочинку, куди входить бесідка, квітники, площадка для барбекю тощо, займе до 15%. Зрозуміло, що розмір цих зон може змінюватись, в залежності від переваг господарів. 

Секрети зонування ділянки до 5 соток

Ландшафтний дизайн на ділянках до 5 соток в Києві та Київській області. Особливості проектування та реалізації

На етапі зонування визначають не тільки розміри зон, але і їх взаєморозташування на ділянці. Біля бесідки зазвичай розміщують зону відпочинку, а дітям знадобиться місце для ігор. Разом з тим, кожен розуміє, що не можна влаштовувати місце для дитячих ігор поряд з площадкою для барбекю, те саме стосується влаштування теплиці під густою кроною дерев. Ось декілька порад від спеціалістів компанії GardenPark щодо прийомів, які дозволяють оптимізувати простір:

 • Розташування споруд. Щоб споруди не виглядали масивно, їх варто розприділити по всій ділянці, чергуючи із зеленими насадженнями і маскуючи за ними. Господарські споруди варто старатись розмістити в глибині території.
 • Розташування житлового будинку. Його вигідно розмістити біля передньої огорожі, фасадом на вулицю. Також мудрим рішенням буде прибудувати гараж чи навіс до будинку. Це зекономить цінне місце на ділянці. 
 • Вибір рослин. Обираючи рослини для посадки, враховують розмір крони у дорослому вигляді. Зазвичай від високорослих дерев на невеликій території  відмовляються; у протилежному випадку господарів очікує щорічна клопітка праця для формування крони.
 • Розміщення зон. Для зони відпочинку з альтанкою і мангалом обирають затишне тихе місце в задній частині ділянки, подалі від шуму дороги і зацікавлених поглядів. Дитячий майданчик, навпаки, стараються розмістити поближче до будинку, в тіні, і також в зоні видимості вікон.
Ландшафтний дизайн на ділянках до 5 соток в Києві та Київській області. Особливості проектування та реалізації

Ландшафтний дизайн на ділянці до 5 соток в Києві та Київській області включає в себе підбір відповідних рослин і правильне їх розміщення. Перевага надається деревам і чагарникам карликових та невисоких порід. Якщо господарі волію мати на ділянці менш компактні сорти, вони повинні бути готові до своєчасному догляду за ними (щоби крона таких дерев не поглинала життєвий простір інших рослин, її час від часу формують). При озелененні невеликої ділянки використовують наступні прийоми: 

 • Вертикальне озеленення. Воно не тільки прикрашає і розширює простір, але і доволі ефективно економить площу.
 • Врахування потреб рослин щодо освітлення. Важливий параметр, від якого залежить благополуччя зелених насаджень. Низькорослі рослини висаджують в південній частині, найвищі – в північній.
 • Оформлення вхідної групи.
 • Композиції з рослин на ділянці. Їх не може бути багато через обмеження по площі.
 • Акценти. Оригінальною прикрасою може стане сучасна скульптура.
 • Організація городу. Город – це скоріше, звичка, ніж необхідність. Все більше господарів воліють відмовитись від грядок на користь розширення зони відпочинку. Тим не менше навіть на ділянці у 2-3 сотки можна виділити небагато місця, щоб мати змогу самостійно виростити свіжу зелень та овочі до власного столу.

Кожна ділянка є індивідуальною, тому завжди хорошою ідеєю буде довірити влаштування саду досвідченим фахівцям. Ландшафтні дизайнери в Києві та Київській області компанії GardenPark мають багаторічний досвід у плануванні та організації простору різних за площею присадибних ділянок, та можуть впоратись із будь-яким завданням щодо створення комфортного простору на прибудинковій території.

23.02.2023
Ландшафтний дизайн на ділянках до 10 соток в Києві та Київській області. Особливості проектування та реалізації

Вступ: Ландшафтний дизайн ділянки в Києві та Київській області – це прекрасна можливість облаштувати територію, що дозволить любуватись живописними видами і дозволить поринути в невимушену атмосферу комфорту та затишку. Задля досягнення необхідного рівня комфорту та естетичного задоволення, слід все ретельно продумати ще на стадії проектування і врахувати особливості архітектури Вашого житла.

Якщо з маленькими ділянками зазвичай виникає багато питань, то навіть планування ділянки площею 10 соток уже сильно залежить від її конфігурації. Традиційно, території прямокутної форми легше облаштовуються та зонуються, ніж квадратні або трикутні варіанти. В будь-якому випадку, є тільки один спосіб, як розпланувати ділянку 10 соток – проект ландшафтного дизайну. Він розробляється в першу чергу і може дати посну картину того, як усе буде виглядати після завершення всіх робіт.

Якщо все робити правильно, то саме проектування є першим етапом планування присадибної ділянки. Враховуючи, що мова йде про площу 10 соток, нехтувати цим не варто, оскільки ландшафтний дизайн в Києві та Київській області включає в себе чималу кількість елементів та складових.

Комплекс робіт складається із: 

 • передпроектної оцінки території;
 • складання детального проекту з усіма необхідними кресленнями;
 • підготовка території до посадкових робіт
 • встановлення системи автополиву, освітлення;
 • посадка рослинного матеріалу, відповідно до ландшафтного проекту. 

Передпроектні роботи

Ландшафтний дизайн на ділянках до 10 соток в Києві та Київській області. Особливості проектування та реалізації

Початковим етапом виступає оцінка ділянки, що включає 

 • детальні заміри;
 • топографічну зйомку для подальшого вивчення рельєфу земельної ділянки і її співставлення з рельєфом околиць;
 • інвентаризацію існуючих насаджень (дерев, чагарників, квітників) для з’ясування найкращого розташування майбутніх садових елементів .

На план ділянки у визначеному масштабі наносяться дані про розташування зелених насаджень. На основі цих даних приймається рішення про збереження та захист існуючих насаджень в проекті ландшафтного дизайну в Києві та Київській області, а також щодо агротехнічних заходів по догляду за ними. Після оцінки існуючого ландшафту, спеціаліст переходить до роботи безпосередньо над розробкою ескізного рішення ландшафтного дизайну.

Ландшафтне проектування 

Втілення ідей, які стосуються дизайну не є можливим без ретельного планування прибудинкової території, розробки загальної концепції та відповідних робочих креслень, функціонального зонування території. У процесі зонування простір розподіляється під житлові та господарські споруди; сад та город; зони відпочинку. Під час планування обов’язково враховується рельєф місцевості, конфігурація ділянки, особливості її інсоляції. Після розробки декількох ескізних пропозицій, деталі ландшафтного проекту в Києві та Київській області обговорюються із замовником, з подальшими внесеннями погоджених правок і складанням генерального плану, а також усіх інших необхідних креслень для проведення робіт по благоустрою території.

Детальне ландшафтне проектування від дизайнерів компанії GardenPark дозволяє швидко, точно і значно бюджетніше виконати роботи, що стосуються ландшафтного дизайну будь-якому підряднику. Чітко притримуючись  розробленому плану, можна зекономити час на будівництво та висадку рослин, знизити загальну ціну озеленення. Компанія GardenPark пропонує повний комплекс робіт задля втілення Вашої мрії про красивий, затишний та стильний сад.

Підготовка території

Ландшафтний дизайн на ділянках до 10 соток в Києві та Київській області. Особливості проектування та реалізації

Для швидкого, правильного виконання робіт по ландшафтному дизайну в Києві та Київській області потрібно підготувати територію о озеленення ділянки. Перш за все проводиться комплекс землетехнічних робіт, який включає в себе вертикальне планування, прокладання підземних комунікацій (автоматичний полив, освітлення, дренаж тощо). Наступним етапом благоустрою ділянки полягає у влаштування дорожньо-стежкової мережі та архітектурних споруд.

Посадка рослин

Після завершення всіх інженерно-технічних та земляних робіт, можна переходити до безпосередньо висадки посадкового матеріалу згідно дендроплану, починаючи з крупномірів. Правильна посадка рослин доволі складний процес, який варто довірити спеціалістам, які враховують всі необхідні умови, щоб в подальшому забезпечити хорошу приживлюваність

Ставши власником земельної ділянки, власнику доведеться вирішувати багато питань, які виникатимуть щорічно. Однак перш за все необхідно задуматись про благоустрій та озеленення території. Правильне планування, яке виконане спеціалістами, дозволить розмістити всі споруди, доріжки, малі архітектурні форми, зелені насадження тощо таким чином, щоби вони не тільки працювали на комфорт та затишок, але і могли ефективно використовуватись господарями. Тому варто розуміти, що ландшафтний дизайн прибудинкової території будь-якої площі в Києві та Київській області краще за все буде довірити професіоналам. Компанія GardenPark на ринку ландшафтних послуг уже більше десяти років. Спеціалісти компанії володіють всіма необхідними знаннями і навичками, які необхідні для втілення найцікавіших ідей при проектуванні та створенні унікального та неповторного ландшафтного дизайну.

За час роботи по реалізації ландшафтних проектів різної ступені важкості, фахівці компанії отримали колосальний досвід, що дає можливість озеленити та облагородити будь-яку ділянку.

23.02.2023
Переваги рулонного газону в порівнянні з посівним газоном при реалізації ландшафтного дизайну

Немає сумнівів, що щільний насичено-зелений, а головне доглянутий трав’яний покрив на ділянці є її окрасою та гордістю господарів. Саме його забарвлення тішить око, а м’який килим так і манить до відпочинку та розслаблення. Газон служить хорошим природнім тлом і задля контрасту яскравої квітучої рослинності у ландшафтному дизайні в Києві та Київській області. Окрім естетичних якостей варто пам’ятати і про корисні властивості газону:

 • створення сприятливого мікроклімату на ділянці, що дуже важливо у спекотні дні;
 • поглинання пилу та шуму;
 • збагачення повітря киснем. 

Усі вищезазначені плюси, які стосуються газону в Києві та Київській області є можливими тільки за умови його правильного вибору та влаштування, а також регулярного дбайливого догляду. Дана справа не є проста, тому ми радимо довіритись спеціалістам компанії GardenPark, які мають багаторічний досвід у реалізації ландшафтного дизайну в Києві та Київській області, зокрема влаштування як посівного, так і рулонного газону на ділянці. Поговоримо детальніше про переваги та недоліки даних видів.

Переваги рулонного газону в порівнянні з посівним газоном при реалізації ландшафтного дизайну

Найпоширеніший тип влаштування газону на ділянці – посівний 

Закладаючи газон природнім шляхом (посів), перш за все необхідно запастися терпінням для проведення як підготовчих робіт, так і посівних. До основних етапів можна віднести: вибір травосуміші; розпушування верхнього шару грунту, його вирівнювання і трамбування; безпосередньо посів насіння та регулярний полив. На перший погляд складнощів виникнути не повинно, але за відсутності належного досвіду, результат не завжди може порадувати. Трава може проростати не рівномірно, дуже довго сходити, також не варто забувати про бур’яни. Такі проблемні зони доводиться повторно підсівати та заново чекати сходів. Також ще тим випробуванням стане влаштування зеленого покриву на ділянці з помітним схилом: під час рясної зливи, частина невкоріненого насіння може бути змитою, тому повторно виконувати роботу можна довго. Загалом, бажаного ефекту належного трав’яного покриву вдасться досягти лише за два роки.

Уникнути складнощів можна, надавши перевагу укладанню рулонного газону

Переваги рулонного газону в порівнянні з посівним газоном при реалізації ландшафтного дизайну

Такий газон являє собою пласти із уже сформованою щільною дерниною і вирощеним покривом трави на ній. При чому гарантовано не містить бур’янів. Назва пояснюється тим, що газон загортають в рулони для того, щоби було зручно транспортувати. Ззовні такий газон може нагадувати скручену килимову доріжку. Саме такий вид газону все частіше застосовується в сучасному озелененні, і буквально зміг перевернути наші звичні уявлення про реалізацію ландшафтного дизайну в Києві та Київській області.

Переваги газону в рулонах є очевидними:

 • «моментальний» ефект озеленення ділянки (декілька годин або днів, що залежить від площі ділянки);
 • відсутність необхідності в посіві, дотримання комплексу агротехніки при тривалому вирощуванні трави з насіння; 
 • у складі травосуміші насіння відмінної якості, яке вирощене за особливою технологією;
 • можливість укладання на місцевості зі складним рельєфом та схилах;
 • хороша приживлюваність на складних, кам’янистих і глинистих грунтах;
 • простота реставрації: ділянки трав’яного покриву, які потребують заміни вирізаються і просто укладається новий рулон; 
 • високий ступінь декоративності;
 • стійкість до несприятливих умов навколишнього середовища.

Економія сил та часу – основна перевага рулонного газону над посівним

Переваги рулонного газону в порівнянні з посівним газоном при реалізації ландшафтного дизайну

Як можна зрозуміти, плюсів у рулонного газону в Києві та Київській області в порівнянні з посівним є наддостатньо, але варто звернути увагу на деякі мінуси. До найсуттєвіших можна віднести значно вищу вартість влаштування даного виду газону та за умови поганого дотримання основних вимог по догляду – ймовірність поганої приживлюваності. 

Якщо Ви вирішили влаштувати зелений килим на ділянці, надавши перевагу рулонному газонові, варто ознайомитись з основними ознаками того, яким він має бути. Потрібно бути готовим, що не всі виробники вирощують гарантовано якісний матеріал для озеленення. У перший рік після вкладання ділянка може виглядати бездоганно, але уже наступного року від такого ефекту може мало що залишитись. Реалії такі, що великий відсоток представленого на ринку рулонного газону є одно- або дворічного терміну вирощування. За такий короткий період дернина є недостатньо щільно сформованою. Тому варто обирати лише повноцінний 3-річний газон.

Спеціалісти ландшафтної компанії GardenPark в Києві та Київській області виділяють такі основні показники якості рулонного газону на які варто звернути увагу при виборі:

 • товщина рулону по всій його довжині повинна бути рівномірною;
 • відсутність прілого запаху;
 • сформований щільний дерен з великою кількістю білих коренів;
 • відсутність жовтої трави та лисин;
 • відсутність бур’янів

Ще однією важливою умовою правильного влаштування рулонного газону – є правильність його укладання. Даний процес можна порівняти з закладанням фундаменту будинку. Зважаючи на це, щоб уникнути небажаних моментів у майбутньому, дану справу варто довірити професіоналам з багаторічним досвідом. Спеціалісти компанії GardenPark знають всі нюанси по попередній підготовці території під укладання, правильну технологію та подальший догляд задля максимальної привабливості Вашого саду у майбутньому. 

23.02.2023
Осіння посадка рослин при реалізації ландшафтного дизайну в Києві та Київській області

Осінь – відома всім пора тим, що сонце світить, втім гріє вже не так. Здавалося б, що активні роботи в саду завершені. Хочеться нагадати, що посадка рослин в Києві та Київській області може здійснюватись не тільки весною, але і в осінню пору. Однозначної відповіді, коли ж краще, немає. Багато людей мають побоювання з приводу посадок у цей період, так як рослини можуть не прижитись або ж замерзнути. Іноді хочеться застосувати приказку «скільки людей – стільки думок».Маємо запевнити, що у осінній посадці не криється нічого страшного, а навпаки, вона має свої переваги, за умови, якщо розуміти деякі нюанси..

Осіння посадка рослин при реалізації ландшафтного дизайну в Києві та Київській області

Існує немало причин посадки рослин в Києві та Київській області на осінь. Коренева система рослин краще розвивається та активно наростає саме в холодному грунті (орієнтовно +10 градусів за Цельсієм). Нижче наводимо ще декілька причин, чому варто садити рослини осінню:

 • Швидке вкорінення і активний розвиток коренів, оскільки вся «увага»рослин спрямована саме на розвиток кореневої системи, а не зеленої маси.
 • В даний час грунт, після спекотних літніх днів ще теплий (це сприятливо для кореневої системи, щоб приживатись), а надземна частина вже не буде випаровуват вологу, так як позбулася листя.
 • Для рослин, які продаються в контейнерах, посадку восени можна здійснювати чим раніше, адже вони встигнуть прижитись до промерзання грунту взимку, а навесні почати вегетацію без стресу. Пробудження сажанця відбувається з достатньо розвиненою кореневою системою
 • Рослинам не потрібен додатковий догляд – полив чи притінення, на противагу посадці весною. Їм буде достатньо природних опадів і сонця, яке більшість частину дня за хмарами. Також варто зазначити, що при весняній посадці рослини більш примхливі, тому не можна допускати, щоб пересихала земляна грудка ( а це може часто траплятись у посушливі дні). Окрім цього, небезпечна і надмірна сонячна активність. Слабка коренева система не заповнює дефіцит вологи, який виклианий сильним випаровуванням листя.
Осіння посадка рослин при реалізації ландшафтного дизайну в Києві та Київській області

Варто нагадати, що незалежно від того, в який період висаджуються рослини – потрібно пам’ятати про кореневу шийку, а саме про недопустимість її заглиблення. Так як це може призвести до пригнічення зростання рослини, підвищити ризики захворювання та ураження шкідниками. Заглиблення при осінній посадці, може призвести до загибелі дерева в першу ж зиму. Підвищена температура в ґрунті в поєднанні з високою вологістю (особливо під час відлиги) стають причинами випрівання кори в області кореневої шийки. Так як ці зміни відбуваються під землею, помітними вони стають не одразу, а тільки коли дерево вже безповоротно гине. Запобігти таку неприємну ситуацію допоможе визначення місця кореневої шийки, яке багато садівники часто плутають з місцем щеплення, розташованим трохи вище. Приблизно рівень кореневої шийки знаходиться на три-чотири сантиметри вище першого відгалуження коренів і на п’ять-сім сантиметрів нижче місця щеплення. Точніше його можна знайти за кольором: якщо в цьому місці протерти стовбур мокрою ганчіркою, то стане помітний перехід від світло-коричневого забарвлення коренів до зеленуватого кольору стовбура.

Осіння посадка рослин при реалізації ландшафтного дизайну в Києві та Київській області

Здійснюючи посадку дерев у Києві та Київській області, варто врахувати усадку грунту до 4 см. Тому кореневу систему систему при посадці дерева потрібно присипати у декілька прийомів, після кожного добре ущільнюючи. Також необхідно обов’язково пролити, незважаючи на погоду і чи достатньо вологи. Ця дія буде позитивно сприяти на кращий контакт субстрату з кореневою системою, а також швидшій усадці грунту

Зі статті можна зробити висновок, що всі садові роботи краще довірити досвідченим людям. Спеціалісти компанії Garden Park на основі багаторічного досвіду розуміються на специфікації посадки різних періодів та які відповідають особливостям рослин.

23.09.2022
Історія розвитку та появи ландшафтного дизайну у Східній Європі та Україні

Ландшафтний дизайн в Києві та Київській області на сьогоднішній день є окремим видом творчої діяльності людини. Для того, щоб розуміти художні питання сучасної ландшафтної архітектури, варто пізнати, яким чином відбувався історичний розвиток даного напрямку.

Формування парків та садів відбувалось протягом не одного тисячоліття.Їх будівництво було зароджене близько чотирьох тисяч років до н.е. уСтародавньму Єгипті. Тоді сади облаштовували біля маєтків заможних жителів, а також біля храмів і палаців. У краях Індії та Персії сади теж говорили про статус власників, створювались при царських палацах та були предметом розкоші.В той же час цей розвиток йшов пліч-о-пліч з іншими видами мистецтва, такими як архітектура, скульптура, живопис, а також література, підкоряючись вимогам соціального устрою та  підлаштовуючись до природи.

Історія розвитку та появи ландшафтного дизайну у Східній Європі та Україні

Всі здобутки ландшафтного мистецтва вищезгаданих країн Стародавнього Сходу були успішно розповсюдженіна античну Грецію завдяки завойовницьким походам Олександра Македонського. У свою чергу, це відіграло роль у розвитку і Стародавнього Риму, де застосовувались на значно вищому рівні. У нових європейських умовах садове мистецтво продовжувало все більше вдосконалюватись.

Для кожної епохи є характерною власна стильова ознака природних ландшафтів, що відповідає культурному розвитку. Для періоду Середньовіччя притаманні сади замкнутого типу та городи утилітарного призначення. Бурхливий сплеск у еволюції садово-паркового мистецтва припадає на епоху Відродження. У цей період класична регулярність садово-паркового мистецтва досягає своєї вершини насамперед у Франції (XVIIстоліття). На прохання короля Людовіка XVI,геній садівництва Андре Ленотр створює зразок ландшафтного мистецтва,один з найвідоміших архітектурно-ландшафтних комплексів – сади і парк Версаля. Загалом найбільш визначними та ефектними садами даного періоду є сади д`Есте (Італія), парк Сан-Сусі (Німеччина) та багато інших. Варто зазначити, що між садами Стародавнього Світу і парками Франції та Італії простежувалась спільна риса – це чітка геометрія у лініях (регулярне планування). Плавність та вільне планування, завдяки яким можливо підкреслити художню виразність і єдність з природою, притаманне уже для англійських парків. Такі прийоми були запозичені у садах Дальнього Сходу.

Історія розвитку та появи ландшафтного дизайну у Східній Європі та Україні

Можемо зробити висновок, що в минулому мистецтво ландшафтного дизайну в Києві та Київській області було дуже винахідливим у підході до вирішення специфічних задач. Характер творчості залежав від існуючого місцевого ландшафту, історичних умов, рівня культури, самобутніх особливостей народу.

Що стосується України, то розвиток садово-паркового мистецтва пов’язаний із розповсюдженням бароко, характерною відмінністю його українського різновиду від західноєвропейського є підкреслення народності.Впродовж 18-19 століття відбувається розквіт я регулярного, так і пейзажного стилю в ландшафтній архітектурі. Саме цей період подарував для світу взірці неповторного українського паркобудівництва (парк «Софіївка в Умані).З середина 19 століття темпи будівництва парків знижкуються, і вони змінюються еститчну установку. У влаштуванні нових маєтків більше цінується інтимність та затишок . Як наслідок – змішування стилів у садових спорудах та оформлення композицій з рослин.

Історія розвитку та появи ландшафтного дизайну у Східній Європі та Україні

Ландшафтний дизайн в Києві та Київській області в сучасному його розумінні зародився в кінці 19 століття, чому посприяв технічний прогрес, який у свою чергу призвів до глобальної урбанізації. На сьогодні в ландшафтному дизайні в Києві та Київській області спостерігається повернення до природності. На піку популярності зараз сади у стилі «натургарден» та еко-сади. Садове мистецтво набуло різноманітних інтерпретацій – озеленення дахів, стін хмарочосів тощо.

23.09.2022