Якщо ваша ділянка знаходиться на схилі, стандартні методи розміщення рослин на ньому неприйнятні. Рано чи пізно ви можете зіткнутися з такою проблемою, як зсуви. Не всі знають, як грамотно облаштувати і зміцнити схили. На допомогу можуть прийти фахівці «ГарденПарк». В результаті ландшафтний дизайн перетворить територію і зробить її прекрасною.

Підготовка

Є кілька способів зміцнення схилів. Однак перед цим важливо проаналізувати ситуацію і врахувати такі нюанси:

  • близькість ґрунтових вод;
  • кут нахилу місцевості;
  • ймовірність підмивання землі, якщо поруч є водойма;
  • відповідний матеріал для зміцнення грунту.

Якщо ухил вашої ділянки невеликий, вирішити проблему можна, висадивши дерева і чагарники, що володіють міцною кореневою системою. Якщо ж схил крутий, застосовується метод терасування або використовується геотекстиль. У будь-якому випадку пристрій схилів вимагає грамотного підходу і попереднього дослідження місцевості.

Прості методи зміцнення схилів

Якщо був обраний метод висадки рослин, потрібно підготувати для них осередки, які виконують роль армуючої конструкції. У процесі росту коріння рослини переплетуться з кріпильними елементами, що захистить грунт від розсіювання і зсувів. Зазвичай з цією метою висаджують ялівець, шипшину, бузок або глід.

Ділянки можна також зміцнити плитами з бетону, цегли, або піщаником. Такі огорожі не завадять росту рослин, довго прослужать і не вимагають особливого догляду. Паркан висотою максимум 1 м ставиться на міцну основу. Він зводиться за принципом каскаду, при цьому огорожа повинна бути трохи нахилена в бік схилу.

Укріпити схил можна також за допомогою колод або каменів. Вони вкопуються в землю. Звичайно, важливо подбати про естетичну сторону, а також про наявність дренажу, щоб вода не вимивала ці предмети. Фахівці «ГарденПарк» допоможуть вам визначитися з вибором способу зміцнення схилу і подбають про те, щоб ділянка не втратив привабливості.

Сучасні методи

У сучасному ландшафтному дизайні застосовуються і інші дієві способи. Одним з них є використання геотекстилю. Він складається з поліпропілену і поліефірних волокон. Геотекстиль має такі переваги:

  • водонепроникність;
  • пластичність;
  • теплоізоляція;
  • міцність.

Якщо укласти геотекстиль на грунт, він захистить його від промерзання. Коли буде сходити вода, шари ґрунту не перемішуються. Схили можна зміцнити також георешітки з поліпропілену. Вони термостійкі, екологічно чисті і не псують зовнішній вигляд ділянки. Решітку просто потрібно розстелити на місцевості і заповнити її осередки, наприклад, піском, щебенем або галькою. Таким чином добре зміцнюється грунт, запобігає ймовірність обвалів і осипів.

Дизайнерскі рішення

Незважаючи на проблематичність похилої місцевості, вона дає широкі можливості для втілення в життя найсміливіших і яскравих дизайнерських рішень. Так як благоустрій схилу - процес трудомісткий і витратний, важливий продуманий підхід. Саме тому краще звернутися до професіоналів.

Щоб майбутні насадження і конструкції служили довго, важливо провести аналіз грунту. Схили, виходячи з особливостей ділянки, можна прикрасити терасами, сходовими маршами, альтанками і так далі. Продумується розташування доріжок і підпірних стінок з найкрасивіших природних матеріалів. Творчий підхід до їх створення підкаже, що краще відмовитися від прямих кутів і ліній. Красиво на схилах виглядатимуть округлі плавні форми. Ландшафтний дизайн передбачає розташування одиноких клумб з рослинами, квітучими в різні періоди, і навіть невеликих овочевих грядок. Ретельний підхід дозволить створити неповторну картину на схилі території.

IMG_4231

IMG_4233

Зміцнення та благоустрій схилів

Зміцнення та благоустрій схилів

Замовити послугу: