Зміцнення та благоустрій схилів

Зміцнення та благоустрій схилів

Якщо ваша ділянка знаходиться на схилі, стандартні методи розміщення рослин на ньому неприйнятні. Рано чи пізно ви можете зіткнутися з такою проблемою, як зсуви. Не всі знають, як грамотно облаштувати і зміцнити схили. На допомогу можуть прийти фахівці «ГарденПарк». В результаті ландшафтний дизайн перетворить територію і зробить її прекрасною.

Підготовка

Є кілька способів зміцнення схилів. Однак перед цим важливо проаналізувати ситуацію і врахувати такі нюанси:

  • близькість ґрунтових вод;
  • кут нахилу місцевості;
  • ймовірність підмивання землі, якщо поруч є водойма;
  • відповідний матеріал для зміцнення грунту.

Якщо ухил вашої ділянки невеликий, вирішити проблему можна, висадивши дерева і чагарники, що володіють міцною кореневою системою. Якщо ж схил крутий, застосовується метод терасування або використовується геотекстиль. У будь-якому випадку пристрій схилів вимагає грамотного підходу і попереднього дослідження місцевості.

Зміцнення та благоустрій схилів Зміцнення та благоустрій схилів

Прості методи зміцнення схилів

Якщо був обраний метод висадки рослин, потрібно підготувати для них осередки, які виконують роль армуючої конструкції. У процесі росту коріння рослини переплетуться з кріпильними елементами, що захистить грунт від розсіювання і зсувів. Зазвичай з цією метою висаджують ялівець, шипшину, бузок або глід.

Ділянки можна також зміцнити плитами з бетону, цегли, або піщаником. Такі огорожі не завадять росту рослин, довго прослужать і не вимагають особливого догляду. Паркан висотою максимум 1 м ставиться на міцну основу. Він зводиться за принципом каскаду, при цьому огорожа повинна бути трохи нахилена в бік схилу.

Укріпити схил можна також за допомогою колод або каменів. Вони вкопуються в землю. Звичайно, важливо подбати про естетичну сторону, а також про наявність дренажу, щоб вода не вимивала ці предмети. Фахівці «ГарденПарк» допоможуть вам визначитися з вибором способу зміцнення схилу і подбають про те, щоб ділянка не втратив привабливості.

Сучасні методи

У сучасному ландшафтному дизайні застосовуються і інші дієві способи. Одним з них є використання геотекстилю. Він складається з поліпропілену і поліефірних волокон. Геотекстиль має такі переваги:

  • водонепроникність;
  • пластичність;
  • теплоізоляція;
  • міцність.

Якщо укласти геотекстиль на грунт, він захистить його від промерзання. Коли буде сходити вода, шари ґрунту не перемішуються. Схили можна зміцнити також георешітки з поліпропілену. Вони термостійкі, екологічно чисті і не псують зовнішній вигляд ділянки. Решітку просто потрібно розстелити на місцевості і заповнити її осередки, наприклад, піском, щебенем або галькою. Таким чином добре зміцнюється грунт, запобігає ймовірність обвалів і осипів.

Дизайнерскі рішення

Незважаючи на проблематичність похилої місцевості, вона дає широкі можливості для втілення в життя найсміливіших і яскравих дизайнерських рішень. Так як благоустрій схилу – процес трудомісткий і витратний, важливий продуманий підхід. Саме тому краще звернутися до професіоналів.

Щоб майбутні насадження і конструкції служили довго, важливо провести аналіз грунту. Схили, виходячи з особливостей ділянки, можна прикрасити терасами, сходовими маршами, альтанками і так далі. Продумується розташування доріжок і підпірних стінок з найкрасивіших природних матеріалів. Творчий підхід до їх створення підкаже, що краще відмовитися від прямих кутів і ліній. Красиво на схилах виглядатимуть округлі плавні форми. Ландшафтний дизайн передбачає розташування одиноких клумб з рослинами, квітучими в різні періоди, і навіть невеликих овочевих грядок. Ретельний підхід дозволить створити неповторну картину на схилі території.

Замовити послугу:
097-207-57-07
044-223-57-07