Геопластика в Києві та Київській області

Якщо у Вас виникло питання, як створити незвичний і красивий сад з цікавим рельєфом, можна застосувати такий прийом садового мистецтва, як геопластика. Визначення доволі нове, але за ним ховається історія оформлення ландшафту в садово-парковому мистецтві, яка сягає давнини.

Геопластика в ландшафтний дизайн в Києві та Київській області – це художній спосіб перетворення земельної ділянки, що передбачає штучне формування або зміну рельєфу місцевості. Не дивлячись на те, що у визначенні зазначене штучне перетворення, попри це свій початок геопластика бере від природи. А й дійсно, зустріти абсолютно рівну поверхню землі можна вкрай рідко.  

Які завдання вирішує геопластика?

  1. Покращення зовнішнього вигляду ділянки за рахунок створення таких елементів як підпірні стінки, насипи, пагорби тощо.
  2. Зонування території, розширення простору.
  3. Інженерні питання такі як укріплення грунту, створення водовідводу та дренажу, вітрозахист.
  4. Зменшення кількості пилу та рівня шуму, якщо поруч проходить автомагістраль.

Досить часто можна стикнутись з ситуацією, коли власники ділянки з перепадами висот воліють зробити її рівнішою, а іншим навпаки така  рівнинність здається нудною та нецікавою. В обох випадках, як варіант вирішення, можна застосувати прийоми геопластики. Завдяки яким є можливість надати місцевості природності та оригінальності. Далі ознайомимось з прийомами геопластики:

Терасування

Один з найпопулярніших прийомів. Завдяки ньому в результаті можна отримати декілька різнорівневих площадок, які матимуть рівну поверхню. У свою чергу, на кожній з них можна облаштувати окремі зони. Для прикладу: зона відпочинку, для мангалу, спортивна зона, для дітей тощо. Тут головне не переборщити і пам’ятати, що всі вони між собою мають поєднуватись, для уникнення відчуття несумісності. Кількість і розмір терас визначається виходячи з величини ділянки. Важливим етапом при терасуванні є будівництво надійних підпірних стінок для уникнення ерозії та розмивання грунту. Особливості їх влаштування і оформлення залежать від навантаження на стінку та загального концепту саду. Зрештою завершальним етапом при оформленні терас є рослини. Зелені насадження можуть рости не тільки на горизонтальній площині, також можуть звисати або ж обплітати стінку. 

Створення штучних пагорбів на ділянці

На відміну від попереднього, даний прийом носить виключно декоративний характер. Утворення штучного пагорбу є результатом насипу відповідного типу грунту та ретельне його трамбування. Якщо підібрати правильну розташування, розмір і форму пагорбу, то можна досягти унікального ефекту, додати виразності та унікальності. Однак, тут важливо пам’ятати, що основна мета геопластики – створити натуральні обриси і не втратити природній баланс. Тому зазначений елемент потребує немало простору і достойного вигляду важко буде досягти на ділянці, де менше 10 соток.

На нашій практиці була ситуація, коли застосування прийому геопластики було вимушеним заходом. Уже існуючі на ділянці сосни були посаджені нижче заданого рівня. І саме способом створення штучних пагорбів ландшафтними дизайнерами компанії Garden Park було вирішено цікаво організувати простір на ділянці, при цьому зберігши наявний рівень пристовбурних кіл. 

создание искусственных холмов на участке
Геопластика в Киеве и Киевской области

Зі статті ми мали можливість переконатись, що геопластика значно розширює можливості влаштування ландшафтний дизайн в Києві та Київській області. Одночасно вона є складною у виконанні технікою благоустрою  території. Тобто, як і зведення будь-якого нерухомого об’єкту, штучна зміна рельєфу території також вимагає планування та розробки попереднього проекту. Важливо правильно визначитись з розташуванням, розміром та матеріалом для її організації. Адже за неправильного вибору матеріалу є ймовірність розсипання чи зникнення пагорбу. Для того щоб укріпити та облагородити штучний пагорб, можна використати георешітку, укласти рулонний газон  та посадити відповідні грунтопокривні рослини. Для того, щоб правильно визначитись, як саме застосовувати прийоми геопластики, та наскільки вони будуть доречними на тій чи іншій ділянці, ми радимо звернутись до фахівців, які спираючись на власний досвід, нададуть комплексну оцінку рельєфу місцевості, врахують Ваші побажання, в результаті чого Ви отримаєте ландшафт ділянки, про який мріяли.