Ландшафтний дизайн Київ та Київська область

Кожна людина, якій хоча б раз доводилось бувати у сосновому лісі, назавжди запам’ятає цей характерний свіжий аромат хвої, який бадьорить, знімає втому і в той же момент заспокоює. Закладаючи свій унікальний та неповторний сад, не можна обійти стороною декоративні хвойні рослини – це завжди гарно та доречно, в незалежності від пори року: буде це весна, пізня осінь, або ж сувора зима. Кожного сезону ці рослини будуть зберігати своє зелене вбрання і будуть прикрашати кожен ландшафтний дизайн в Києві та Київській області. Позаяк – декоративно-листяні та квітучі рослини є листопадними і відповідно можуть радувати око лише в теплу пору.   Також тут варто взяти до уваги і те, як зелений колір благотворно впливає на загальний стан людини, а структурна крона та геометричність форм завжди виглядають ефектно.

ландшафтный дизайн в Киеве и Киевской области

Чому хвойні?

  • По-перше. Тому що вони – це вічнозелені рослини. Що може бути краще, ніж їхня здатність радувати око цілий рік?
  • Хвойні рослини мають найрізноманітніші розміри та форми, можуть зростати як в одиночних, так і в групових посадках; в міксбордерах, на терасах та контейнерах;
  • Наявність хвойних рослин сприяє насиченню повітря корисними ефірними оліями, що чинить благотворний вплив на роботу дихальних шляхів та нервової системи;
  • Вічнозелені рослини не втрачають свого привабливого вигляду протягом всього року; будуть  являтись чудовим тлом та обрамленням для  інших рослин і садових культур;
  • Такі рослини будуть забезпечувати захист Вашого саду і ландшафтний дизайн в Києві та Київській області від шуму та пилу.

Основні переваги наявності хвойних рослин у Вашому саду:

  • Як зазначалось вище, властивість вічнозелених рослин зберігати ошатний вигляд протягом всього сезону нікого не зможе залишити байдужим. Для хвої морози та поривчасті вітри не є страшними. Це означає, що посадивши у себе на ділянці рослини даної групи – гарантовано будете мати спокій щодо їхньої стійкості. А загальний вигляд саду буде привабливим.
  • Хвойники – невибагливі сусіди, вони не мають потреби в особливих умовах (звичайно, бувають винятки). Це дуже важливий фактор під час організації саду у себе на ділянці, позаяк їм не принципово, хто росте з ними поруч – троянди, декоративні рослини, листяні чагарники тощо. Важливо, щоб самим сусідам вони не були несприятливим фактором для існування.
  • Для підтримки їх в охайному вигляді – вони також не потребують особливого догляду. Варто лише час від часу підтримувати бажану форму крони. Однак їх саджанці, як і інших рослин – потребують пильної уваги та догляду у перші роки після пересадки на нове місце. Адже саме в цей час і формуються основні властивості рослини, які внаслідок дадуть їй можливість рости довго та стабільно, що тим самим дає можливість дарувати радість своїм господарям.
ландшафтный дизайн в Киеве и Киевской области

Як створюються композиції з хвойних рослин?

Хвойні рослини по праву можна вважати одними з найкращих ландшафтних елементів для ландшафтного проектування в Києві та Київській області. І будьте певні, що для кожного саду серед існуючого різноманіття видів та сортів є можливість підібрати такі, які будуть підходити саме для Вашої ділянки. Багато хто мріє виростити у себе на ділянці різноманітні хвойники, а хвилюватись щодо того, як вони уживаються не варто. Однак тут нюанс полягає у їх доцільному компонуванні у композиції та згідно кольорової гами.

Для більшості людей обсяг хвойних рослин обмежується соснами та ялинками. Як же виглядають ялівці, кипарисовики чи модрина, та яка різноманітність їх існує – залишається лише здогадуватись. Однак відвідавши садовий центр, можна переконатись, яке існує різноманіття хвойних рослин, ба навіть більше, під будь-які потреби саду можна підібрати визначений вид хвойних та форми їх крони: шаровидна, розкидиста, плакуча, пірамідальна, колоновидна, сланка, спіральна тощо. 

Основные преимущества наличия хвойных растений в Вашем саду

Для того, щоб композиція з хвойних рослин виглядала гармонійно, існує декілька принципів. Бажано, щоб основу композиції складала одиночна високо- або середньоросла рослина, яка оточена 2-3 хвойниками контрастних форм. Газонне покриття або декоративна крихта послугують чудовим тлом для подібного роду посадки. Задля доповнення можна використати злакові рослини в поєднанні з квітучими багаторічниками. Всі вони корегуються щорічною обрізкою. Надважливою умовою, яка стосується не тільки хвойних рослин, є врахування розмір посадкового матеріалу у дорослому віці. Щоб у майбутньому рослини не конкурували за територію в ландшафтний дизайн в Києві та Київській області та не витісняли одна одну.

Якщо Ви хочете, щоб хвойна композиція добре виглядала, потрібно мати на увазі, що відстань з якої Ви будете її спостерігати, повинна у 2 рази перевищувати її висоту. Хвойні рослини чудово будуть виглядати біля водойм у поєднанні з листяними рослинами, особливо плакучої форми. Виграшним також стане їх освітлення сонцем, яке сходить або навпаки заходить. Це означає, що розміщувати їх варто із західної або східної сторони Вашої ділянки. 

При створенні композицій обов’язково враховуйте розмір тих рослин, які плануєте посадити. Умовно їх можна розділити на 3 групи: високорослі – туя, ялина, сосна. Тому їх краще застосовувати на просторих ділянках, позаяк на невеликих вони будуть виглядати не зовсім доречно, окрім рішення з живими огорожами. На щастя, на садових центрах представлений доволі широкий вибір середнього розміру хвойних рослин, які вдало можна використовувати для основи композиції. А в доповнення до них існує не менший вибір низькорослих чи сланких. Поєднуючи їх, можна створювати дійсно прекрасні композиції. Потрібно мати на увазі, що при посадці низькорослих сланких хвойних рослин, йому також варто залишати місце, тому що вони ростуть не вгору, а в ширину, тим самим займаючи навколо себе багато простору. 

Також наразі представлена велика кількість кольорових хвойних рослин: яскраво-зелені, золотисті, сірі, помаранчеві, сизі… Якщо виникло бажання в ландшафтному дизайні в Києві та Київській області влаштувати композицію із кольорових хвойних рослин – майте на увазі, що тут теж існують визначені правила. Наприклад, якщо планувати композицію із трьох рослин, то там може бути тільки 2 кольори; композиція з п’яти рослин – не більше трьох кольорів. Завдяки цим правилам, композиції будуть виглядати гармонійно та зі смаком. Правильне розуміння принципу поєднання кольорових хвойних рослин дозволить восени розбавити та привнести барв у похмуру погоду. Важливо: при виборі хвойних рослин, варто  враховувати те, що багато їх культиварів можуть змінювати забарвлення хвої.

Прекрасна здатність хвойних переносити стрижку дає можливість формування щільних живоплотів, які можуть слугувати непроникною огорожею, а також маскуванням не зовсім привабливих зон ділянки. З її допомогою можна відділити зону патіо, барбекю або бесідку від господарської частини, гаража чи інших допоміжних будівель.

ландшафтный дизайн в Киеве и Киевской области

Якщо є бажання на ділянці організувати озеленення та благоустрій, використавши при цьому вічнозелені хвойні рослини, рекомендуємо  звернутись до професіоналів компанії GardenPark у сфері ландшафтного дизайну в Києві та Київській області. Не рекомендуємо експериментувати живими рослинами, якщо немає впевненості, що дане «творіння» буде Вам під силу.