Ландшафтний дизайн Київ та Київська область

Основна характеристика саду в його динаміці. Він змінюється завдяки кожній посадженій рослині. До того ж відсутність дорослих дерев на території завжди буде залишати післясмак незавершеності. Для того, щоб спроектований сад показав себе у всій красі якомога швидше і Ви могли повністю насолодитись його зрілим виглядом, ми радимо починати історію ландшафтний дизайн в Києві та Київській області на ділянці з посадки крупномірів.

Крупноміри – візитна картка кожної ділянки

Важко уявити собі красивий ландшафтний дизайн в Києві та Київській області без дорослих дерев. Якщо природа вирішила не дарувати могутніх дерев Вашій ділянці, доведеться висаджувати їх самостійно. Завдяки цим красеням прибудинкова територія моментально зазнає кардинальних змін, стає більш затишною. Вчорашній пустир може перетворитись на міні-ліс, якому на вигляд не один десяток років. В цьому вся магія та краса. А також це дуже зручно, тому що не потрібно чекати роками, поки дерева виростуть, щоб сад набув завершеного вигляду. Рекомендуємо застосувати 1-2 таких дерева. Якщо є можливість – більше, що визначається площею ділянки. Вартість крупномірного дерева буде залежати від переліку факторів. Перш за все необхідно розуміти, що ціна має тенденцію до збільшення пропорційно до збільшення розмірів саджанця. Звичайно, що посадити невеликі дерева-саджанці буде більш бюджетно, однак їх виростити вдасться не всім і не завжди. Та і чи готові ви набратись достатньої кількості терпіння на очікування терміном 10-15 років?

Ландшафтний дизайн Киев и Киевская область

Крупноміри: що вони собою являють та як вирощуються?

Головним чином, до крупномірних дерев можна віднести екземпляри з добре сформованою кроною та достатньо розвиненою кореневою системою. Для застосування в ландшафтний дизайн в Києві та Київській області кожного виду та сорту існують певні показники віку, обхвату стовбура, висоти, досягаючи яких, вони можуть називатись крупномірами. Тобто чітко зазначених параметрів, які будуть характеризувати всі рослини для того, щоб розуміти відносяться вони до крупномірів чи ні – не існує. Для того, щоб у майбутньому дерева легко могли переносити пересадку, процес вирощування потребує особливого підходу. Кожен екземпляр пересаджують раз у 3-4 роки або підрізають корені прямо на місці росту, що в результаті дасть можливість досягти густу та щільну кореневу систему. Завдяки даній технології під час викопування дерева його коренева система буде мінімально пошкоджуватись, а на новому місці приживатиметься краще.

Ландшафтний дизайн Киев и Киевская область

Як підібрати вдалий час для посадки?

Зима – час спокою як для рослин, так і для садівників. Однак саме в дану пору, коли земля є достатньо промерзлою, буде найбільш вдалий час для одного з етапів реалізації ландшафтний дизайн в Києві та Київській області, зокрема посадки крупномірних дерев. Від’ємні температури забезпечать спокій кому землі крупноміра при посадці. У промерзлому стані ком при транспортуванні не буде потребувати складного пакування, як от дерев’яного, пластикового чи контейнеру з металу. Чого не можна сказати про транспортування дерев влітку, коли ком здатен розвалитись від незначного поштовху. Залишившись з оголеною кореневою системою, така рослина має менше шансів доїхати до місця посадки та прижитись належним чином. З іншого боку, промерзла земля потребує більших зусиль для того,  щоб викопати рослину та підготувати для неї посадкову яму. Однак дане питання цілком вирішується. Все ж, при виникненні труднощів, є можливість здійснити посадку або ранньою весною, або пізньої осені.

Ландшафтний дизайн Киев и Киевская область

Крупноміри – найкращий спосіб у себе на ділянці відразу побачити максимально наближену картинку.

Хочемо детальніше зупинитись на такому важливому процесі, як відбір екземплярів. Правильний вибір дозволить одразу наяву побачити результат задуманого ландшафтного дизайну в Києві та Київській області. Так як придбання крупномірів є достатньо дороговартісним, замовнику варто відповідально підійти до вибору дорослих дерев. Перш за все необхідно проконсультуватись з  професіоналом, який опираючись на власний досвід, розуміється на підборі якісних рослин. Ландшафтні дизайнери компанії Garden Park знають, як обрати якісний крупномір, який буде задовольняти замовника.

Ландшафтний дизайн Киев и Киевская область

Поради по підбору крупномірів, на що варто звернути увагу: 

  • Найкращі дорослі дерева будуть мати рівномірний прямостоячий стовбур, добре сформований габітус та кореневу систему.
  • Ком повинен бути акуратно сформованим, загорнутий в мішковину та міцно затягнутий спеціальною сіткою для комів з метою запобігання втраті його цілісності та розвалювання. Вага такого кому може досягати 500-600 кг, залежно від розміру. Сітка обов’язково повинна бути неоцинкована, так як така не перегниває. 
  • Хвоя вічнозелених рослин повинна не осипатись та бути здорового зеленого кольору;
  • На стовбурі, біля його основи та на основних скелетних гілках не повинно бути пошкоджень кори.

Варто зазначити, що і сам процес посадки крупномірних екземплярів є доволі нелегким, потребує залучення спеціальної техніки та знання відповідної технології посадки. Також тут важливо врахувати такі моменти як розташування ділянки, чи існують під’їзні шляхи для великогабаритної техніки, та інші фактори, які може визначити спеціаліст.

Ландшафтний дизайн Киев и Киевская область

Популярними крупномірами листяних дерев є: дуб, ліщина, граб, липа, береза, бук тощо. Серед хвойних: ялина, сосна, ялиця, туя, тис, ялівець. Можемо зробити висновок, що вибір представлених як листяних, так і хвойних порід на ринку достатньо широкий. Обирати варто такі види, які є характерними для конкретно даної місцевості, де знаходиться Ваша ділянка. Кожен з цих видів крупномірів володіє індивідуальними характеристиками. Особливо варто відмітити популярність крупномірів плодових дерев, так як вони будуть доречним та практичним елементом для приватних садів. Весняне квітування вишні, стрункі високі стовбури груш, різні кольори плодів яблунь влітку та восени – все це  буде вабити погляд та урізноманітнить ландшафт. Запевняємо, з появою крупномірів у ландшафтний дизайн в Києві та Київській області – він заграє зовсім новими барвами.