Сьогодні для ефективного і красивого зовнішнього вигляду двору, саду та городу, без планування і проектування неможливо обійтися.

Добре оформлений город і ділянка буде не тільки радувати око, але і дозволить вам більш раціонально використовувати територію. Крім того, за допомогою ландшафтного дизайну можна максимально підвищити рівень врожайності овочів. У чому особливості професійного оформлення городу? Про це вам розкажуть досвідчені фахівці компанії GardenPark.

Планування і особливості створення красивого городу

Місце під город і грядки необхідно виділяти ще до того, як на ділянці почалося будівництво господарських будівель. Площа повинна добре висвітлюватися і знаходиться на відкритому просторі. Крім того, власнику двору потрібно буде визначити, що саме є метою городу. Це може бути підготовка великої кількості овочів і заготовок на зиму, тоді необхідно виділити велику територію, перевірити грунт і почати його підготовку під посадку рослин. Але найчастіше послугу ландшафтного дизайну замовляють ті, хто хоче облаштувати невелику частину площі під вирощування літніх овочів і зелені.

Під час проектування городу фахівці ставлять певну мету – зробити город красивим, естетичним і одночасно врожайним. Для цього проводиться огляд території, після чого з власником визначаються рослини, які будуть там садити. Складні візерунки (наприклад, посадка петрушки або салату у формі спіралей) не завжди підходять для певних овочів. Крім того, не можна поруч садити багато овочів, тому що вони можуть зіпсуватися чи один вид буде забирати все корисні речовини, які потрібні для іншого.

Також важливою частиною облаштування є планування розмірів грядок і простору між ними. Різні види рослин мають свої вимоги, яких потрібно дотримуватися. Західні фахівці вважають, що найоптимальнішою шириною грядки буде 70 см. За ними буде простіше доглядати, поливати, тоді відповідно і урожай буде вище. Тому, якщо ви хочете отримати стильний город, то кращим рішенням буде скористатися послугами фахівців GardenPark.

Корисні поради і правила планування городу:

  1. Великі і потужні рослини можуть бути опорою під плетіння бобових. Наприклад, соняшники можна посадити поруч з огірками.
  2. Не потрібно бояться використовувати додаткові вироби – драбини або підпори, які допоможуть створити на городі більше оптимальні умови для росту рослин.
  3. До вибору території для городу треба ставитися дуже відповідально. Площа повинна знаходиться на відкритому просторі, поруч не повинно бути дерев. Крім того, важливо, щоб поруч не було проїжджої частини, дороги, парковки, тому що овочі будуть вбирати забруднене повітря.
  4. Горох, гарбуз або квасоля відмінно виглядатиме на спеціальних ґратчастих шпалерах. При правильному догляді, такі рослини будуть виглядати дуже красиво, прикрасять ваш двір.

GardenPark допоможе вам не тільки створити оригінальний город, а й подбає про всі деталі. Фахівці визначать найкраще місце для городу, підготують грунт для посадки, підберуть найкращі рослини.

Види ландшафтного дизайну городу

Буває кілька типів оформлення вашого городу. Найчастіше їх вибирають в залежності від того, чого хоче домогтися власник будинку. Якщо він хоче отримати просто традиційний двір з невеликими овочевими грядками, то акцент робиться не на врожайності, а саме на зовнішньому вигляді. І навпаки – ті, хто мріє отримати влітку і восени власні овочі, повинні підбирати зовсім інший тип оформлення ландшафтного дизайну.

  • Обрамлення – грядки по всьому периметру обрамляются невеликими підпорами (бордюром), візуально піднімаючи площа. По всій виділеної під город території створюються кілька таких клумб. Такий декор виглядає оригінально, навіть в той час, коли на них не буде рослин.
  • Контейнери. Це більш сучасний варіант городу для тих, у кого немає можливості виділяти велику площу під грядки. Також він відмінно підійде під вирощування кількох видів різних культур (петрушки, кропу, базиліка, салату, помідор черрі). За таким городом легко доглядати, там мінімальна можливість пошкодження паразитами і бур’янів в контейнері не буде. Але потрібно правильно підібрати грунт для посадки, і регулярно поливати рослини.
  • Квітково-овочеві клумби. Для того, щоб зробити город і грядки більш стильними і красивими, можна садити не тільки овочі або зелень, а й деякі види квітів. Вони можуть відлякувати паразитів або навпаки – залучати корисних комах. Кращими варіантами буде посадка хризантеми з петрушкою (це оригінально, тому що помаранчевий і зелений відмінно поєднуються). Так само часто поруч садять настурції поруч з капустою або картоплею, тому що перша відлякує шкідників.

Ландшафтний дизайн городу виконується не так просто, як може здатися. Найкраще довірити цю справу професіоналам. Фахівці компанії GardenPark мають великий досвід у створенні таких проектів, тому підберуть для вас кращий варіант і зроблять найякісніший город.