Сучасний ландшафтний дизайн, тенденції, новинки

Ландшафтний дизайн як спосіб благоустрою території існує досить давно. Раніше упор робився на прикрасу паркових зон і протяжних площ. В даний час розвивається оформлення невеликих ділянок і територій.

Продуманий присадибна ділянка з цікавими елементами декору створює унікальний стиль будинку, а якість роботи сучасних дизайнерів настільки високо, що територія набуває художню цінність.

Ландшафтний дизайн, як і будь-яка інша сфера, постійно розвивається, в ньому виникають нові течії та напрямки, народжені під впливом віянь часу або завдяки таланту, новим знахідкам і творчого мислення майстрів. Мода на той або інший стиль оформлення швидко проходить, але часто залишає стильні і неординарні зразки дизайну, які захоплюють сучасників і нащадків.

Знання панівних напрямків в ландшафтному дизайні допоможе до невпізнання перетворити заміський ділянку або дачу.

Який стиль в моді?

Переваги класики незаперечні, але стосовно до ландшафтного дизайну це вірно лише частково. Класичні рішення затребувані завжди, проте деякі доопрацювання з урахуванням сучасних реалій підуть тільки на користь. Що це означає?

Класичний ландшафт в чистому вигляді завжди має на увазі якусь монументальність і величність. XXI століття, з його демократичним ставленням до всього на світі, вносить свої корективи. Тепер базисом служать лаконічні форми і продумані лінії, а все, що не вписується в цю концепцію, безжально відсікається.

Оскільки не всі люблять класику, має сенс розглянути й інші напрямки. Наприклад, один з останніх трендів – «запущений» стиль. Як він реалізується? Напевно, всі знають, яким буває будинок або сад, які стоять без нагляду, «без хазяйської руки». Саме так і виглядає сучасний модний ландшафт. Будь-яка пихатість, акуратність і помпезність тут недоречні. Звичайно, за видимої занедбаністю стоїть кропітка робота дизайнерів і майстрів, не один день витратили на створення рукотворного хаосу. Різниця між по-справжньому безхазяйним будинком і тим, над яким попрацювала досвідчена рука художника, така ж, як між стильним вбранням хіпстера і видом людини, що промишляє бродяжництвом. І тут важливо дотримати тонку, майже невідчутну грань, яка відділяє перше від другого.

Якими ознаками характеризується «запущений» стиль? Густо посаджені рослини, немов провідні непримиренну боротьбу за місце під сонцем; видове різноманіття кольорів і трав; вузькі доріжки; обплутаний плющем або в’юнком будинок. В цьому і полягає дизайнерське мистецтво: в правдоподібною красі. Однак втілення даного стилю займає кілька років.

Стабільно популярними азіатські мотиви, серед яких першість захопив китайський стиль, який відтіснив японського екс-лідера.

Стилі техно, еко, дворянський – то, що найчастіше вибирають цінителі вуличної краси. Еклектика повільно, але впевнено наближається до їх компанії.

Звичайно, це далеко не повний перелік стилів, які панують в наші дні.

Аксессуари

Акцент на аксесуарах – ще один фактор, що характеризує сучасний ландшафтний дизайн. Нерідко аксесуари виходять на передній план, створюючи фокусні точки в загальній композиції.

Що вважати аксесуарами?

  1. Маленький декоративна водойма – ставок або струмок – може бути деталлю цілісної картини, але зі збільшенням розмірів він стає самостійним елементом. До речі, саме водоймами характеризується азіатський стиль, тому доречно додати кілька близьких за духом елементів.
  2. Колодязі також відносяться до водної темі, причому не обов’язково копати справжній, підійде і декоративний. Колодязь – гармонійний елемент екостилю.
  3. Декоративний місток виглядає красиво і оригінально, тому і користується масової любов’ю, яка навряд чи скоро згасне.
  4. Скульптури мають яскраво виражений екстравагантний відтінок. Розміри їх варіюють від мініатюрних до мармурових творів в людський зріст. «Зелені» скульптури – русалки, силуети тварин – поміщаються в відповідне середовище, поблизу водойми або в густій ​​траві.
  5. Вазони, кашпо і кошики з квітами, лежанки, гамаки, шпаківні – все це теж аксесуари, покликані втілити неприборканий політ дизайнерської думки.
  6. І, нарешті, освітлення. Різні ліхтарі, світильники галогенові або світлодіодні, підсвічування води, каменів, доріжок – подарують радість споглядання пейзажу з настанням темряви.

Рослини

У рослинному світі мода на екзотику змінюється модою на типово слов’янські екземпляри. Увага дизайнерів зміщується на дерева. Береза, горобина, липа, верба та інші сьогодні популярні як ніколи. Одночасно робиться акцент на простоті, атмосфері романтики і затишку.

Те ж саме відноситься до квітів і чагарникових. Серед перших переважають звичайні ромашки і кульбаби, другі представлені бузком, шипшиною і жасмином.

Відновлюються посадки фруктових дерев. Яблуні, груші, сливи стануть втіхою для садівників зі стажем. Однак професійні декоратори роблять ухил на незвичайні породи, наприклад, карликові.

В авангарді і запашні рослини – фіалка, півонія, і навіть тютюн.

З дикорослих – добре знайомі і звичні з дитинства глід, барбарис, обліпиха, калина, черемха та інші.

Не забуті і ягоди. Сунична або малинова галявина, смородина або агрус не тільки привабливо виглядають, але і дуже корисні.

Чи означає це, що вишуканості відтепер немає місця? Зовсім ні! Щоб помилуватися на цвітіння сакури, необов’язково їхати в далеку Японію, досить посадити кущик на ділянці.

Висадка рослин також підпорядковується своїм законам. Квіти і окремі рослини залишають відкриті простори, перекочовуючи в вазони та горщики. У тренді – багатоступінчасті клумби в кілька ярусів.

Часто на ділянці створюються рослинні «тематичні зони», мешканці якої підбираються за видами. Серед буйства зелені нерідко влаштовуються затишні куточки, де добре почитати книгу або відпочити в тіні.

Write a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *