Тема мінімалізму з кожним роком стає все актуальнішою у всіх сферах життя. Безпосереднє відношення вона має і до саду. Свідомий мінімалізм у саду – це не про три квітки та газон. Японка Марі Кондо, яка є відомою організаторкою простору, вважає, що речей, якими ми володіємо, може бути не так і багато. Головне, щоб всі вони приносили істинну радість. На нашу думку, це твердження цілком можна поширити і на облаштування саду у себе на ділянці. 

Основні принципи, на яких базується мінімалізм в саду:

  • вибір матеріалів та кольорова гама;
  • влаштування водойми;
  • підбір рослин;
  • декор та меблі;
  • підсвітка в саду.

Ландшафтне проектування в стилі «мінімалізм» в Києві та Київській області передбачає лаконічність, геометричність та композиційну цілісність всіх елементів Вашого саду. І навколо стає все більше прихильників такого стилю в ландшафті.

Як не дивно мінімалістичний сад буде виглядати більш гармонійно на невеликих територіях. Малі ділянки завдяки даному рішенню можна візуально збільшити, і навпаки на великих площах такий дизайн буде надавати свого роду пустоти. 

Вибір матеріалів та кольорової гами

Особливою характеристикою ландшафтного проектування в стилі мінімалізм в Києві та Київській області є його гама кольорів. Це стосується не тільки доріжок та решти декору, але і самих рослин. Для мощення та настилів варто застосовувати коричневий та сірий всіх відтінків, а також не кричущу кольорову гаму для рослин. Світло-зелена, срібляста або навіть блакитнувата гама хвойників буде чудовим рішенням. Допускаються і яскраві кольори, але не більше 10% від загального об’єму.

Метал і бетон, дерево та цегла, натуральний камінь – приклади вдалого підбору матеріалів для настилів та доріжок. Однак варто обмежуватись двома видами, позаяк мова йде про мінімалізм. Добре виглядає поєднання прямих доріжок із крупних бетонних плит та дерев’яних настилів. Матеріали не повинні бути фактурними. Головне – максимально виділити кожну лінію та форму.

Ландшафтное проектирование в стиле «минимализм» в Киеве и Киевской области

Водойма 

Найбільш гармонійним сад в стилі «мінімалізм» буде з водоймою. Не підійдуть ні класичний фонтан, ні природне озерце, ні басейн незвичної форми, ні пишні каскади водоспадів. Форма водойми повинна відповідати геометрії саду – квадрат, прямокутник, овал, круг з точними, різко окресленими краями. Завдяки цьому водойма більше за все нагадує дзеркало. Саме гладкість і виразність – це і прикрасою у мінімалістичному саду в Києві та Київській області, а не містки чи камінці. При цьому резервуар може бути не тільки в рівень з рельєфом, але і виступати над ним, утворюючи подіум. 

Рослини

Основна функція рослин в мінімалістичному саду в Києві та Київській області – не привертати увагу, а об’єднати різні зони у спільну архітектоніку. Тому замість яскраво забарвлених та яскраво квітучих рослин, варто надати перевагу зелено-блакитній гамі.  Варто відмовитись від великого їх різноманіття. Композиції бажано оформити у одній палітрі кольору, підібравши для цього 2-3 сорти рослин. В першу чергу надається перевага невибагливим багаторічникам та чагарникам, котрі не будуть потребувати постійного поливу, обрізок та підживлення.

Вертикальними акцентами можуть слугувати кипарисовики, колоновидні туї, блакитні ялинки, або ж клени. Серед чагарників для стилю «мінімалізм» можна виділити рододендрони, спіреї, форзиції. Серед багаторічників та квітів: злаки та осоки, мохи, хости, роджерсії тощо. Вони иакож можуть допомогти підкреслити перепади висот чи пом’якшити кути. Вертикальним акцентом може служити виноград дівочий, актинідія. 

Декор і меблі 

Меблі прості, нечисленні та прагматичні. Крісла-качалки, святкові лежаки, лавки з вигнутими спинками однозначно доречними не будуть. Однак у зоні відпочинку можна розставити не громіздкі, сучасні стільці, шезлонги та столи з металу або дерева. В якості оздоблення можна використовувати сходинки різних форм або мощення. Припідняті композиції та контейнерні рослини.

Дзеркала, світильники та кам’яні валуни можуть стати родзинкою саду. Меблі для мінімалістичного саду в Києві та Київській області також обирають чіткої геометричної форми і, як усе в даному стилі, некричущих кольорів. Щодо матеріалів для малих архітектурних форм рекомендації ті ж: дерево, камінь або метал.

минималистического сада в Киеве и Киевской области

Підсвітка в саду 

Підсвітка саду в стилі мінімалізм в Києві та Київській області є обов’язковою. Зазвичай її монтують на дерев’яні частини – оздоблення паркану, високої клумби, на елементи тераси і зовнішню стіну дому біля патіо.

Подсветка в саду

Особливості планування мінімалістичного саду

Підбір композиції саду будується за принципом співвідношення декількох фактур, наприклад, зелені та каменю.

  • Ділянка-студія, що передбачає відсутність вираженого зонування. Часто задля візуального поділу використовують перепади висот по розміщенню об’єктів.
  • Прямота доріжок, без заплутаності та звивистості;
  • Лінія та форма кожного елементу планування повинні бути вираженими;
  • Незвична комбінація елементів у просторі.

Сад у стилі «мінімалізм» підійде для зайнятих людей, які бажають спокійно насолоджуватись красою і лаконічністю своєї ділянки, так як у догляді сад не буде вимагати великих затрат часу. Ландшафтний дизайн у стилі «мінімалізм» в Києві та Київській області  чудово поєднується з урбаністикою, так як виглядає ефектно та по-діловому, що дає можливість застосування в котеджних містечках і таунхаусах. 

Незважаючи на уявну простоту , яка може здатись на перший погляд, для того, щоб створити лаконічний сад у стилі мінімалізм, варто довіритись ландшафтним дизанерам у Києві та Київській області, які знають деякі секрети. Планування ділянки у мінімалістичному стилі – один з найскладніших етапів.

Безперечний смак, особливий стан душі, визначені навички у створенні композицій з рослин. Спеціалісти компанії GardenPark можуть створити для Вас унікальний проект саду у бажаному стилі, а також якісно і в найкоротші терміни реалізувати всі деталі, аж до підбору рослин. 

Ландшафтное проектирование в стиле «минимализм» в Киеве и Киевской области