Рельєфність території - це проблема?

Рельєфність території – це проблема?

Дуже часто ті, хто мають заміські будинки, зіштовхуються з проблемою рельєфності території. Действительно ли это проблема?

Нерівний рельєф може стати родзинкою вашої ділянки і дозволить створити справжній шедевр ландшафтного дизайну. Поєднання води, різних форм каменів, рослин декоративних форм виглядає дуже природно на схилах. Досить часто на рівних територіях створюють штучний рельєф, ніж роблять його цікавішим і адаптують під потреби власника. Єдина проблема це природні явища: дощ, вітер, сніг і т.д. Під їх впливом відбувається зміщення грунту, що може бути досить небезпечно. Так само після ландшафтний дизайн втрачає свою красу і привабливість.

Існує кілька способів зміцнення, вони залежать від ситуації на об’єкті і від того, що хоче бачити власник на території. Їх ефективність доведена практикою і досвідом.

Перший спосіб – терасування. Має на увазі створення підпірних стінок, успішно застосовується століттями. Має багато позитивних факторів, дуже практичний.

Другий спосіб – більш сучасний, це використання геотекстилю. Геотекстиль – дуже щільний матеріал, створений на основі поліпропіленових волокон. Йому вдається зміцнити схили в діапазоні від 60 до 175о. Це дуже універсальний матеріал, який підходить для різних видів робіт.

Геомати і біомати – це третій спосіб. Дуже ефективний на схилах в діапазоні до 45о (іноді до 75Про). Представляють собою багатошарові решітки. Позитивні якості – досить міцне укріплення схилу, але так само є ряд проблем. За рахунок своєї міцності, вони дуже часто заважають розвиватися кореневої системи рослин. Для вирішення цієї проблеми спочатку укладають спеціальну конструкцію, а вже на неї висаджують рослини. Через ці недоліки застосовується дуже рідко.

І четвертий спосіб – дуже трудомісткий, але найефективніший – це георешітка. Існує 2 варіанти монтажу георешітки: на ущільнений грунт або на геотекстиль. Але в будь-якому випадку, перед початком монтування георешоткі, необхідно підготувати територію: видалити бур’яни, вирівняти та ущільнити грунт, наскільки це можливо. У першому випадку на всю ширину схилу розстеляють модулі георешітки, закріплюють уздовж периметра анкерами і місцями в середині. Осередки георешітки засипають щебенем, або іншим матеріалом, для дренажу. Якщо на схилі плануються посадки, то в осередку георешітки потрібно засипати родючий грунт. У другому випадку геотектіль розміщують на весь схил і зміцнюють його, зверху монтують георешітку. У цьому варіанті геотекстиль грає роль дренажу. Осередки можна так само засипати будь-яким матеріалом, наприклад, родючим грунтом або щебенем.

Зміцнення берегової лінії річки, озера, ставка, каналу – це необхідність. Берегоукріплення – це те, що потрібно для запобігання ерозії та деформації берегової лінії, а так само для екосистеми ставка, річки, озера, каналу. Існує велика кількість технологій і різних методів. Їх застосування залежить від існуючої ситуації і від Ваших бажань. При нерівностях і складному рельєфі, універсальним методом є георешетка. Саме цей спосіб дуже поширений, через свою унікальність і пластичність. З її допомогою можна надати березі, озера, каналу різні форми що додає естетичного обриси. При великому перепаді висот георешітку теж використовують, але більш популярним способом сьогодні є габіони.

Габіони – це спеціальні конструкції з сітки, можуть бути різних форм. Являють собою каркас який заповнюється природним кам’яним матеріалом (кругляк, кар’єрний камінь, галька). Для зміцнення берегової лінії річки, озера каналу з дуже великим перепадом, габіони мають кілька ярусів (шари). Базовий ярус, він же основний, розміщують нижче очікуваної глибини. Практикою доведено, що габіони не тільки надійні і ефективні в зміцненні схилів, а так само дуже декоративні. Вони можуть повторювати лінію берега і цим плавним і м’яким переходом пов’язують весь ландшафт надаючи йому естетичний вигляд. Переваги – це простота і зручність в монтажі; дуже добре зливається з ландшафтом; згодом прибережні рослини зростаються з ними що в майбутньому зміцнюють конструкцію.

Досить часто ці два способи комбінують. Це все залежить від технічних вимог в конкретних випадках. У нашої компанії є досвід роботи в даній сфері.

Компанія Garden Park пропонує Вам комплексне рішення: зробити Ваш ділянку безпечним, комфортним і привабливим; зберегти рослинність і навколишнє середовище, максимально уникнувши впливу води, вітру і опадів. Ми використовуємо спеціальні та якісні матеріали, практикуємо сучасні технології з укріплення схилів і берегової лінії. Отримати консультацію або виїзд на об’єкт Ви зможете, набравши нашого менеджера або відправивши заявку на e-mail.

Write a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *