Ландшафтне проектування Київ та Київська область 

«Якщо хочеш бути щасливим протягом години, випий. Якщо хочеш бути щасливим три дні, одружись. Якщо хочеш бути щасливим тиждень, бенкетуй. Якщо хочеш бути щасливим все життя, створи сад», – Карло Скарпа, італійський архітектор і дизайнер (1906-1978).

Створення саду бере свій початок з ідеї, з проекту. Ми впевнені, що Вам не одноразово доводилось чути цю фразу. Сьогодні хочемо розповісти про перший крок, за умови, що Ви прийняли рішення про облаштування прибудинкової території. Так як для багатьох людей після почутого «ландшафтний проект» на думку спадає дещо абстрактне, незрозуміле і навіть недоречне. Хотілося б розвіяти всі існуючі упередження і необхідність попереднього планування території. Не всі замовники відразу звертаються до ландшафтних компаній, покладаючись на «я все можу сам», або вважаючи ландшафтне проектування в Києві та Київській області дороговартісною послугою. Однак навіть консультація зі спеціалістом допоможе запобігти в подальшому як часових витрат, так і додаткових витрат ресурсів задля того, аби виправити попередні помилки або змінити той чи інший елемент ландшафту. 

Ландшафтне проектування

Якісний проект – запорука створення красивого саду.

Аналогічно, як і перед початком будівництва розробляється детальний план та креслення майбутнього будинку, так і прибудинкова ділянка потребує розробки та планування. Проект допомагає грамотно і красиво розпорядитись прилеглою територією. Тут важливим є зберегти баланс комфорту і стилю. Заздалегідь обдумане ландшафтне проектування в Києві та Київській області допоможе уникнути помилкових рішень щодо ландшафту у майбутньому. Завдання ландшафтного дизайнера завдяки компонуванню різних елементів сформувати сприйняття ландшафту, настрій, передати стан душі майбутніх власників саду. Тому при першій зустрічі із замовниками важливо цим проникнутись. 

 Для чого потрібен ландшафтний проект?

Ландшафтний проект – це результат складного процесу проектування, комплекс заходів, який включає розробку схем, креслень, ескізу та малюнків від дизайнера, а також складання пояснювальної записки, рекомендацій та кошторисів на роботи і матеріали для його реалізації. Задля  того, аби розробити якісний проект, володіти хорошим смаком замало. Адже задачу ландшафтне проектування Київ та Київська область можуть ускладнювати  такі фактори як конфігурація ділянки, рельєф, ґрунти, рівень інженерної підготовки тощо. Також для облаштування саду слід провести комплекс земляних робіт, які  організувати і проводити без вірного планування недоречно. Від якісного проектування залежить наскільки розумно, швидко та гладко буде тривати процес ландшафтного будівництва. Зрозуміло, що повністю уникнути непередбачуваних складнощів не вдасться, однак є можливість звести до мінімуму. Ландшафтні дизайнери компанії GardenPark при розробці проекту враховують кожну особливість заданої території, а також побажання замовника, закладаючи основу якісного та комфортного саду з можливістю його комплексної реалізації в подальшому. 

Ландшафтне проектування

Однією з переваг компанії «GardenPark» є унікальна можливість віртуального занурення в майбутній сад. Завдяки спеціальній гарнітурі можна прогулятись в режимі реального часу з метою відчуття емоцій та більш точного розуміння концепції.

Основні помилки, які допускаються при самостійному облаштуванні ландшафту:

  1. Складування будівельних і допоміжних матеріалів по всій ділянці, не визначивши окремо виділеного місця. Ще на етапі планування території необхідно закласти та зарання підготувати зону для господарських потреб.
  2. Повна відсутність вертикального планування і функціонального розміщення доріжок. 
  3. Видалення здорових насаджень, їх прикопування і не огородження. Існуючі насадження часто видаляють, навіть попри їх хороший стан. Також поширеною проблемою під час проведення будівельних робіт є не огородження дерев чи кущів, за рахунок чого може пошкодитись як їхня надземна частина, так і корені. Найгірші наслідки для рослини буде мати засипання кореневої шийки при піднятті рівня ґрунту. Існує достатньо способів задля вирішення цієї проблеми.
  4.  Велике різноманіття рослин на ділянці, що може створити ефект ботанічного саду. Дуже поширена помилка. Проектування композиції в якій не лише велика кількість різних рослин, але і в якій відсутні цілісний концепт та ідея.

Тому з питань ландшафтного проектування в Києві та Київській області краще звернутись до висококваліфікованих спеціалістів ще до початку будівництва будинку, тобто розробка проекту дому та ландшафту повинна проходити одночасно та узгоджено. Також необхідно враховувати той фактор, що бувають проблемні ділянки, як от значний перепад рівня висот, переважання глинистих ґрунтів чи навпаки пісків, що у свою чергу тягне за собою питання дренажу та водовідводу. Також необхідно розуміти правильність заповнення ділянки рослинами. Позаяк візуального поєднання, важливо враховувати особливості їх зростання, зокрема, тип ґрунту, умови освітлення. Інколи рослини саджають дуже щільно (мова не йде про багаторічники та масиви), зазвичай це буває з двох причин, і обидві вони непрофесійні. Зазвичай річ або в неякісному посадковому матеріалі, або непереборне бажання всі рослини розмістити близько одна до одної, особливо, коли посадковий матеріал вибраний мікро-розмірів, адже все таке маленьке, а об’єму хочеться. Однак кожна, навіть «карликова» рослина має тенденцію до зростання, набирати свій природній зрілий об’єм, і в такому разі після декількох років після посадки, композиція «розвалюється», рослини конкурують, витісняючи одна одну.

Спеціалісти «GardenPark» застосовують сучасний підхід, завдяки чому розробляють ландшафтний проект в Києві та Київській області, який включає в себе всі необхідні креслення з можливістю його подальшої реалізації та втілення в життя. Особлива радість коли за творчо-технічною робою слідує результат у вигляді реалізації. Адже спостерігати як оживає задумана картинка – суцільне задоволення. 

Ландшафтне проектування