Садові доріжки Київ

Важко уявити ландшафтний дизайн в Києві та Київській області без розміщення доріжок на ділянці. Оскільки влаштування дорожньо-стежкової мережі створює транспортну і пішохідну основу території, без них неможливо досягнути художньої довершеності і цілісності проекту. 

Садові доріжки – один з найважливіших елементів у саду. Основне їх призначення, звичайно функціональне. Вони виступають для сполучення основних зон саду, в той же час слугують для їх відокремлення. Однак не менш важливим є і їхній естетичний вигляд. Конфігурація доріжок, які будуть влаштовані на території, їх правильне розміщення розробляється ще на етапі ландшафтного проектування. Планування дорожньо-стежкової мережі здійснюється і з урахуванням рельєфу, перепадом висот на території тощо. Необхідно пам’ятати головну істину, що сад – це динамічний об’єкт, який постійно зазнає перетворень та змін. В залежності від призначення в доріжки в ландшафтному дизайні поділяються на головні та другорядні, утилітарні та декоративні, плавні чи з гострими кутами, вузькими або ж широкими. Сьогодні хочемо розповісти про покрокові доріжки.

Такий елемент декору наче блискавка увірвався в топ-тренди ландшафтний дизайн в Києві та Київській області. Виглядає по-стильному, по-свіжому, по-сучасному, в той же час не обтяжуючи простір. Зважаючи на те, що в повсякденному житті жителів міста оточує суцільний асфальт та бетон, їх використання замовники у себе на присадибній території воліють звести на мінімум. В такому разі варіант влаштування покрокової доріжки стане найбільш влучним, і прекрасною альтернативою класичним доріжкам з тротуарної плитки.

ландшафтный дизайн в Киеве

Покрокові доріжки – популярний та цікавий вид мощення. Свою назву отримали завдяки особливій техніці мощення. Воно здійснюється за допомогою окремих плит, між якими залишаються зазори для газону. Їх влаштування доречне в місцях з невисокою інтенсивністю ходьби. Для прикладу це можуть бути доріжки до гойдалок, басейну чи стежка для прогулянки по красивих місцях. 

Основні переваги таких доріжок:

  1. На ділянці залишається максимум озеленення. Доріжка виглядає легко і втоплена в зелень газону. 
  2. Не загромаджує простір, надає композиційного ритму простору, чого не можна сказати про звичайні доріжки.
  3. Не потребує великих вкладень задля влаштування основи.
  4. Не потребує проектного рішення для відводу води з поверхні мощення, а також монтажу бордюру по краях. 
  5. Кожна плита вкладається окремо, за рахунок чого є можливість вкладати плити різного формату, розміру і на різній відстані одна від одної, під різним кутом, зі зміщенням повороту, при цьому втілюючи будь-які ідеї замовника та ландшафтного дизайнера.

Враховуючи вищезазначені переваги, ландшафтні дизайнери в Києві та Київській області компанії Garden Park стараються знайти для них місце в кожному проекті. Нам подобається таке мощення за можливість зберегти природний вигляд саду та інтегрувати в плитку зелень. Єдиний нюанс покрокових доріжок в тому, що вони слугують прикрасою саду. По них можна гуляти, вони ваблять зір, але навантажувати їх частими проходами, як звичайні паркові доріжки, не варто.

садовые дорожки в киеве

Технологія вкладання покрокових плит доволі проста. Можна виділити два основних моменти: вкладання здійснюється по грунту на ділянці або ж безпосередньо по газону. В першому випадку основу необхідно зробити по під усю площу доріжки, щоб доріжка не «ввійшла в грунт». Якщо їх вкладання планується в газон, то основу роблять під кожну окрему плиту. Зазвичай відстань між центрами плит складає 60 см – це довжина кроку дорослої людини. Після того, як доріжка розмічена, розкладаються плити, що дає можливість пройтись по доріжці і зрозуміти наскільки вона зручна. Коли розташування покрокової доріжки на об’єкті затверджено і процес її вкладання зрозумілий, постає нове, не менш важливе питання:

Як обрати матеріал для покрокової доріжки?

Вибір матеріалу має важливе естетичне значення в ландшафтний дизайн в Києві та Київській області.  Зважаючи на це, необхідно пам’ятати, що матеріал для покрокової доріжки повинен гармонійно поєднуватись по кольору і фактурі з основними об’єктами на ділянці, такими як оздоблення будинку, паркану, альтанки чи кострища. Потрібно дотримуватись вимог вибраного стилю проекту. Окрім естетичного значення, важливо керуватись і тим, наскільки довготривало матеріал буде витримувати всі навантаження та вплив зовнішніх погодних факторів. Міцність, зручність пересування є основними практичними ознаками, які мають бути властиві матеріалу при виборі для влаштування покрокової доріжки.

Основними матеріалами для влаштування покрокової доріжки є:

  • Камінь природного походження (піщаник, граніт).
  • Плити з бетону.
  • Плити з геокераміки.
ландшафтный дизайн в Киеве и Киевской области
  • Обпалене дерево.
пошаговые дорожки в ландшафтном дизайне

На сьогоднішній день існує велике різноманіття вибору різних форм і видів задля влаштування покрокової доріжки. Але якщо порівнювати матеріал по довговічності, то для прикладу, використання обпаленого дерева буде не настільки довготривалим, аніж плити з натурального каменю чи геокераміки, а будуть потребувати заміни кожні 7-10 років. 

Для того, щоб не помилитись із зручним та функціональним плануванням доріжок на Вашій прибудинковій території, а згодом і у підборі матеріалу для її влаштування, варто довірити цю справу фахівцям, які упорядкують Ваші ідеї відповідно до умов ділянки. Спеціалісти Garden Park на основі багаторічного досвіду знають по-перше, яким чином вдало розмістити та реалізувати на ділянці дорожньо-стежкову мережу, а по-друге допоможуть не розгубитись при виборі матеріалу, як з естетичної, так і з практичної сторони.