Ландшафтний дизайн Київ та Київська область

Кінець осіннього періоду – саме той час, коли варто задуматись про те, як забезпечити рослинами на ділянці комфортне зимування, щоб після холодної пори вони могли і надалі забезпечувати красу Вашої прибудинкової території та ландшафтного дизайну в Києві та Київській області. Зимовий період за своїми умовами не завжди може бути комфортним та сприятливим для рослин. Для них він може виявитись своєрідним «випробуванням», допомогти пройти крізь яке людині під силу. Перед зимовим періодом сад потребує здійснення спеціальних заходів, для того, щоб на весні не відчути розчарування від втрат або значного пошкодження. 

Ландшафтный дизайн в Киеве и Киевской области

Яка небезпека може очікувати на рослини взимку? 

  • В першу чергу це сильний холод та морози, коли температура опускається нижче тієї нижньої межі, яку здатна витримувати рослина. Відповідно всі ті рослини, що не в силі з цим впоратись, потрапляють в зоні ризику. Найбільшої шкоди завдають саме тривалі морозні періоди, а не такі, які тривають від декількох годин до доби.
  • Коливання температур. Різкі перепади між низькими та плюсовими значеннями, і навпаки.
  • Відсутність снігового покриву, що особливо небезпечно за тих же від’ємних температур, позаяк сніг слугує своєрідною «ковдрою» та захистом для рослин.
  • Для багатьох насаджень, які мають тонкі та неокріплі гілочки, рясні снігопади можуть виявитись зовсім не по силі, що може призвести до їх обламування 

Забезпечити успішне зимування для рослин Вашого саду допоможе їх укриття.

У передзимовий період одним з найважливіших пунктів однозначно є укривання рослин. Насправді, тут не є все так просто, як може здатись на перший погляд. Позаяк необхідне розуміння, які саме рослини потребують укриття, яка найкраща пора для цього, відповідний матеріал тощо. Недоцільне укриття може обернутись для тієї чи іншої рослини ще гірше, ніж коли б вона була взагалі без захисту. Вищезазначене означає лише те, що до даної процедури необхідно підходити вкрай обережно і діяти за правилом «Не нашкодь!».

Подготовка сада к зимнему периоду

Які найбільш оптимальні варіанти для того, щоб уберегти рослини?

  • Конструкція, яка утворена каркасу з арматури чи дерев’яних кілків. Вона у свою чергу може обтягуватись такими матеріалами як агроволокно, руберойд тощо. Така конструкцію варто залишати привідкритою до тих пір, поки нічна стабільна температура не встановиться на мінус 7-8 градусів. Інакше, за вищих температур, можуть запрівати. Також укриття краще робити на невелику групу рослин, а не поодинці. Завдяки цьому створяться більш стабільні умови всередині укриття, що значно збільшить шанси на успішне зимування. 
  • Сніг – найкраще та найбільш доступне укриття. Щоб його правильно зібрати та утримати – відмінно підійде лапник із хвойних. Однак даний спосіб не підходить, коли зима безсніжна.
  • Прикопування – найпростіший спосіб. Наприклад, для троянд. Їх можна пригнути або підкопати, і висипати на кущ відро землі. Пагони та бруньки високих рослин можуть витримувати низькі температури, що не скажеш про коріння, яке дуже страждає за період безсніжних зим. Тому варто намагатись накопичити сніг на пристовбурних лунках.

Для вкривання хвойних рослин взимку краще використовувати такі матеріали як мішковина, тканина або навіть марля, за допомогою яких обв’язати рослини. Якщо застосовувати  такі матеріали, як спанбонд чи агротекс, то хвойні рослини можуть загинути навпаки від перегріву. При чому це можна помітити не одразу. З приходом весни, після того, як укриття буде зняте, рослини деякий час виглядають живими. Однак в найближчому часі їхня хвоя починає жовкнути та опадати.

оптимальные варианты для того, чтобы уберечь растения

Для підготовки газону теж існують свої правила. Перш за все, це те, що їх не варто підживлювати добривами з вмістом азоту, починаючи з липня. З цього часу варто вносити добрива, які містять фосфор і калій. Завдяки цим елементам зеленому покриву є можливість підготуватись до зими. Однак сніг є найкращим захистом для газону, тому його не стрижуть, бо на траві довжиною 8-10 см сніг буде триматись краще.

Вкривання не може замінити повноцінну підготовку рослин до зими

Хотілось зазначити, що підготовка саду до зимового періоду в Києві та Київській області  є процесом системним, і не полягає лише в  захисному укритті. Заходи, без застосування яких укриття може бути абсолютно неефективним.

Критичну роль відіграють такі дії як:

  • Санітарне очищення 
  • Дотримання термінів осінньої обрізки;
  • Зв’язування крон дерев та чагарників, які можуть піддаватись обламуванню гілок під вагою снігового покриву.
Ландшафтный дизайн в Киеве и Киевской области

Якщо Ви бажаєте забезпечити успішну зимівлю для рослин на Вашій прибудинковій території, рекомендуємо звернутись до спеціалістів з обслуговування ділянок компанії Garden Park. Які у свою чергу розуміються на потребах визначеної рослини та які заходи є необхідними для того, аби після зимівлі в саду обійшлось без пошкодження чи втрат  Ваших улюбленців.