Немає сумнівів, що щільний насичено-зелений, а головне доглянутий трав’яний покрив на ділянці є її окрасою та гордістю господарів. Саме його забарвлення тішить око, а м’який килим так і манить до відпочинку та розслаблення. Газон служить хорошим природнім тлом і задля контрасту яскравої квітучої рослинності у ландшафтному дизайні в Києві та Київській області. Окрім естетичних якостей варто пам’ятати і про корисні властивості газону:

 • створення сприятливого мікроклімату на ділянці, що дуже важливо у спекотні дні;
 • поглинання пилу та шуму;
 • збагачення повітря киснем. 

Усі вищезазначені плюси, які стосуються газону в Києві та Київській області є можливими тільки за умови його правильного вибору та влаштування, а також регулярного дбайливого догляду. Дана справа не є проста, тому ми радимо довіритись спеціалістам компанії GardenPark, які мають багаторічний досвід у реалізації ландшафтного дизайну в Києві та Київській області, зокрема влаштування як посівного, так і рулонного газону на ділянці. Поговоримо детальніше про переваги та недоліки даних видів.

Переваги рулонного газону в порівнянні з посівним газоном при реалізації ландшафтного дизайну

Найпоширеніший тип влаштування газону на ділянці – посівний 

Закладаючи газон природнім шляхом (посів), перш за все необхідно запастися терпінням для проведення як підготовчих робіт, так і посівних. До основних етапів можна віднести: вибір травосуміші; розпушування верхнього шару грунту, його вирівнювання і трамбування; безпосередньо посів насіння та регулярний полив. На перший погляд складнощів виникнути не повинно, але за відсутності належного досвіду, результат не завжди може порадувати. Трава може проростати не рівномірно, дуже довго сходити, також не варто забувати про бур’яни. Такі проблемні зони доводиться повторно підсівати та заново чекати сходів. Також ще тим випробуванням стане влаштування зеленого покриву на ділянці з помітним схилом: під час рясної зливи, частина невкоріненого насіння може бути змитою, тому повторно виконувати роботу можна довго. Загалом, бажаного ефекту належного трав’яного покриву вдасться досягти лише за два роки.

Уникнути складнощів можна, надавши перевагу укладанню рулонного газону

Переваги рулонного газону в порівнянні з посівним газоном при реалізації ландшафтного дизайну

Такий газон являє собою пласти із уже сформованою щільною дерниною і вирощеним покривом трави на ній. При чому гарантовано не містить бур’янів. Назва пояснюється тим, що газон загортають в рулони для того, щоби було зручно транспортувати. Ззовні такий газон може нагадувати скручену килимову доріжку. Саме такий вид газону все частіше застосовується в сучасному озелененні, і буквально зміг перевернути наші звичні уявлення про реалізацію ландшафтного дизайну в Києві та Київській області.

Переваги газону в рулонах є очевидними:

 • «моментальний» ефект озеленення ділянки (декілька годин або днів, що залежить від площі ділянки);
 • відсутність необхідності в посіві, дотримання комплексу агротехніки при тривалому вирощуванні трави з насіння; 
 • у складі травосуміші насіння відмінної якості, яке вирощене за особливою технологією;
 • можливість укладання на місцевості зі складним рельєфом та схилах;
 • хороша приживлюваність на складних, кам’янистих і глинистих грунтах;
 • простота реставрації: ділянки трав’яного покриву, які потребують заміни вирізаються і просто укладається новий рулон; 
 • високий ступінь декоративності;
 • стійкість до несприятливих умов навколишнього середовища.

Економія сил та часу – основна перевага рулонного газону над посівним

Переваги рулонного газону в порівнянні з посівним газоном при реалізації ландшафтного дизайну

Як можна зрозуміти, плюсів у рулонного газону в Києві та Київській області в порівнянні з посівним є наддостатньо, але варто звернути увагу на деякі мінуси. До найсуттєвіших можна віднести значно вищу вартість влаштування даного виду газону та за умови поганого дотримання основних вимог по догляду – ймовірність поганої приживлюваності. 

Якщо Ви вирішили влаштувати зелений килим на ділянці, надавши перевагу рулонному газонові, варто ознайомитись з основними ознаками того, яким він має бути. Потрібно бути готовим, що не всі виробники вирощують гарантовано якісний матеріал для озеленення. У перший рік після вкладання ділянка може виглядати бездоганно, але уже наступного року від такого ефекту може мало що залишитись. Реалії такі, що великий відсоток представленого на ринку рулонного газону є одно- або дворічного терміну вирощування. За такий короткий період дернина є недостатньо щільно сформованою. Тому варто обирати лише повноцінний 3-річний газон.

Спеціалісти ландшафтної компанії GardenPark в Києві та Київській області виділяють такі основні показники якості рулонного газону на які варто звернути увагу при виборі:

 • товщина рулону по всій його довжині повинна бути рівномірною;
 • відсутність прілого запаху;
 • сформований щільний дерен з великою кількістю білих коренів;
 • відсутність жовтої трави та лисин;
 • відсутність бур’янів

Ще однією важливою умовою правильного влаштування рулонного газону – є правильність його укладання. Даний процес можна порівняти з закладанням фундаменту будинку. Зважаючи на це, щоб уникнути небажаних моментів у майбутньому, дану справу варто довірити професіоналам з багаторічним досвідом. Спеціалісти компанії GardenPark знають всі нюанси по попередній підготовці території під укладання, правильну технологію та подальший догляд задля максимальної привабливості Вашого саду у майбутньому.