Осінь – відома всім пора тим, що сонце світить, втім гріє вже не так. Здавалося б, що активні роботи в саду завершені. Хочеться нагадати, що посадка рослин в Києві та Київській області може здійснюватись не тільки весною, але і в осінню пору. Однозначної відповіді, коли ж краще, немає. Багато людей мають побоювання з приводу посадок у цей період, так як рослини можуть не прижитись або ж замерзнути. Іноді хочеться застосувати приказку «скільки людей – стільки думок».Маємо запевнити, що у осінній посадці не криється нічого страшного, а навпаки, вона має свої переваги, за умови, якщо розуміти деякі нюанси..

Осіння посадка рослин при реалізації ландшафтного дизайну в Києві та Київській області

Існує немало причин посадки рослин в Києві та Київській області на осінь. Коренева система рослин краще розвивається та активно наростає саме в холодному грунті (орієнтовно +10 градусів за Цельсієм). Нижче наводимо ще декілька причин, чому варто садити рослини осінню:

  • Швидке вкорінення і активний розвиток коренів, оскільки вся «увага»рослин спрямована саме на розвиток кореневої системи, а не зеленої маси.
  • В даний час грунт, після спекотних літніх днів ще теплий (це сприятливо для кореневої системи, щоб приживатись), а надземна частина вже не буде випаровуват вологу, так як позбулася листя.
  • Для рослин, які продаються в контейнерах, посадку восени можна здійснювати чим раніше, адже вони встигнуть прижитись до промерзання грунту взимку, а навесні почати вегетацію без стресу. Пробудження сажанця відбувається з достатньо розвиненою кореневою системою
  • Рослинам не потрібен додатковий догляд – полив чи притінення, на противагу посадці весною. Їм буде достатньо природних опадів і сонця, яке більшість частину дня за хмарами. Також варто зазначити, що при весняній посадці рослини більш примхливі, тому не можна допускати, щоб пересихала земляна грудка ( а це може часто траплятись у посушливі дні). Окрім цього, небезпечна і надмірна сонячна активність. Слабка коренева система не заповнює дефіцит вологи, який виклианий сильним випаровуванням листя.
Осіння посадка рослин при реалізації ландшафтного дизайну в Києві та Київській області

Варто нагадати, що незалежно від того, в який період висаджуються рослини – потрібно пам’ятати про кореневу шийку, а саме про недопустимість її заглиблення. Так як це може призвести до пригнічення зростання рослини, підвищити ризики захворювання та ураження шкідниками. Заглиблення при осінній посадці, може призвести до загибелі дерева в першу ж зиму. Підвищена температура в ґрунті в поєднанні з високою вологістю (особливо під час відлиги) стають причинами випрівання кори в області кореневої шийки. Так як ці зміни відбуваються під землею, помітними вони стають не одразу, а тільки коли дерево вже безповоротно гине. Запобігти таку неприємну ситуацію допоможе визначення місця кореневої шийки, яке багато садівники часто плутають з місцем щеплення, розташованим трохи вище. Приблизно рівень кореневої шийки знаходиться на три-чотири сантиметри вище першого відгалуження коренів і на п’ять-сім сантиметрів нижче місця щеплення. Точніше його можна знайти за кольором: якщо в цьому місці протерти стовбур мокрою ганчіркою, то стане помітний перехід від світло-коричневого забарвлення коренів до зеленуватого кольору стовбура.

Осіння посадка рослин при реалізації ландшафтного дизайну в Києві та Київській області

Здійснюючи посадку дерев у Києві та Київській області, варто врахувати усадку грунту до 4 см. Тому кореневу систему систему при посадці дерева потрібно присипати у декілька прийомів, після кожного добре ущільнюючи. Також необхідно обов’язково пролити, незважаючи на погоду і чи достатньо вологи. Ця дія буде позитивно сприяти на кращий контакт субстрату з кореневою системою, а також швидшій усадці грунту

Зі статті можна зробити висновок, що всі садові роботи краще довірити досвідченим людям. Спеціалісти компанії Garden Park на основі багаторічного досвіду розуміються на специфікації посадки різних періодів та які відповідають особливостям рослин.