Ландшафтний дизайн Київ та Київська область

Якщо Ви придбали ділянку серед лісу, або таку, що здається здичавілою та запущеною – не варто квапитись з вирубуванням всього підряд, щоб розчистити простір. Можна сказати навпаки, що Вам дуже пощастило. Так як на порожній рівній ділянці важче організувати «з нуля» сад в природному стилі в Києві та Київській області. 

Кожен господар обирає стиль саду по душі. 

«Натургарден», екостиль, сад «нової хвилі», удольфінський сад. Усі ці назви об’єднують в собі один напрям у ландшафтній індустрії – природний стиль саду в Києві та Київській області, який в останній роки набув неабиякої популярності.

Він не передбачає ніякої регулярності, особливого планування, лише так званий природний «хаос», головною умовою якого має бути ретельна упорядкованість.

«Рослини розвиваються і виглядають краще, коли їх помістити в умови, які максимально наближені до природніх». Та чи означає це, що сад в природному стилі для ледачих? Існує і така думка. Особливо серед любителів ідеальних газонів, фігурно вистрижених огорож та хвойників. Давайте розбиратись.

Сади «нової хвилі» – які вони? Вільні та структурні одночасно!

На перший погляд вони абсолютно природні, але насправді є продуманими до дрібниць, комфортні та зважені. Чіткі лінії та контури для такого стилю будуть абсолютно недоречними. У світовий садовий дизайн ввійшла тенденція зниження площ, які зайняті газонами. І саме в так званих садах «нової хвилі» («натургарден») створюють цілі луги з квітучих багаторічників, злаків та диких трав. Їх висаджують однорідними куртинами, які перетікають одна в одну. Саме це і є одним із способів домогтись максимальної природності та об’ємності саду в природному стилі в Києві та Київській області.

Ландшафтный дизайн Киев и Киевская область

Таку тенденцію нам задав голландський дизайнер Піт Удольф, який повважав класичний англійський сад надто нудним. Адже вишукана композиція радує своєю красою недовго, до того ж потребує багато догляду.  Він проти того, щоб садівник ходив із секатором та підстригав усі рослини, які відцвіли. Так як у цьому є теж своя краса. У своїх роботах він використовує переважно багаторічні трави, складаючи такі чудові композиції, які виглядають декоративними протягом цілого сезону.

Навіть зимою, гуру навчає нас знаходити красу в недосконалості: побляклих квітах та зморщених листках. «Вирощувати варто лише те, що не втрачає краси після смерті» – стверджує основоположник удольфінських садів. Зрізати сухі суцвіття чи стебла взимку варто лише в тому випадку, якщо вони пошкодились під гнітом мокрого снігу.

В чому криється секрет стилю?

Основними принципами проектування є: 

  • Плавність ліній. Звивисті доріжки, без гострих кутів. Вони проектуються для того, щоб милуватись природними ландшафтами, а не для якнайшвидшого подолання відстані. 
  • Відсутність парадності, яка  є характерною для вистрижених регулярних садів. 
  • Використання матеріалів природного походження. Варто застосовувати матеріали, які не будуть сприяти ущільненню ґрунту, та будуть водопроникні. Завдяки цьому у ґрунті не будуть порушуватись мікробіологічні процеси. Тому в будь-якому разі варто уникнути мощеного або бетонного покриття доріжок. Натомість надати перевагу мульчі, мілкій фракції гравію або відсипці з гальки, площадки ж оформити дерев’яним настилом.
Ландшафтный дизайн Киев и Киевская область
  • Вільний ріст рослин. Це зовсім не означає, що сад можна пустити на самоплив та виключити догляд. Важливо віднайти баланс. Звичайно ж, газон необхідно косити, композиції багаторічників проріджувати, а кущі підрізати.
  • Красу саду в природному стилі в Києві та Київській області підкреслять пастельні тони зеленого, білого, блідо-рожевого та лілового. Кричущих строкатих кольорів варто уникнути при створенні композицій. 
  • Без сумніву, доречний підбір рослин. Вони мають бути впізнаваними та характерними для даної місцевості. Так, композиції з 3-4 видів багаторічних трав буде виглядати достойно та вабити погляд протягом всього сезону. Тому те, як змінюється вигляд рослин у різні пори року обов’язково варто брати до уваги.

Технології ландшафтного дизайну в природному стилі в Києві та Київській області все більше проникають із європейських садів в українські. Вони допомагають гармонічно з’єднати сад з природним оточенням, покликані об’єднати людину і природу.

Тут особливо вітаються «рідні», характерні для даної місцевості рослини, а дизайн направлений на те, щоб відтворити пейзаж таким чином, щоб складалось враження, наче так було споконвіку. Основна відмінність від дикої природи полягає в тому, що простір все ж планує і створює людина, яка за садом і доглядає.

Ландшафтный дизайн Киев и Киевская область

Найголовніше – мінімізувати вторгнення у природнє середовище та зберегти природність оточуючого ландшафту.

Часто трапляється, що пейзажні композиції не виходять саме по тій причині,  що підбір рослин формується не у відповідності з існуючими на ділянці факторами, такими як освітлення, вологість та родючість ґрунту. На сьогоднішній день, ми не обмежені у виборі рослин для створення саду в будь-якому стильовому рішенні на власній ділянці. Тема саду в природньому стилі нова, однак і тут є можливість вибору великого асортименту рослин.

Посадка рослин масивами (великими групами) завжди буде справляти враження. Даний прийом є сильним, модним та дуже актуальним в ландшафтному проектуванні в Києві та Київській області. Також характерними рисами екостилю є нерукотворність та відчуття «справжнього» рельєфу: нерівні, переривчасті доріжки, примітивні на вигляд меблі із дерева, лози або ротангу; галявини плавних природній форм, водойми, які імітують справжні озера та ріки.

Зовсім необов’язково застосовувати кожен з цих принципів, щоб відтворити у себе на ділянці природній стиль саду. Варто досягти такого ефекту, який запам’ятається.

Як доглядати за «удольфінським» садом?

Будь-який сад потребує догляду. Однак ландшафтний дизайн в природному стилі в Києві та Київській області про який йде мова, мабуть, найбільш стійкий до легкої «недоглянутості». Сади «нової хвилі» прекрасні тим, що вони природні є максимально наближеними до природи рукотворними біоценозами. Що стосується догляду, то весною та восени варто підживляти ґрунт органічними добривами. Також при необхідності на початку сезону варто підсівати нові рослини і своєчасно позбавлятись від старих та хворих гілок дерев та кущів. 

Хаотичність саду є оманливою. Так як на перший погляд може здатись, що оформлення природного ландшафту не складе труднощів. Однак складність у простоті, і для того, щоб облаштувати ландшафтний дизайн в природному стилі в Києві та Київській області у себе на ділянці, для початку варто все ретельно продумати та спланувати.

Зі статті Ви мали можливість дізнатись, що існують основні положення, на яких і базується проектування такого роду садів. Попри це, не варто забувати, що кожна ділянка індивідуальна, та потребує особливого підходу. Проектувати сад в природному стилі буває навіть важче за регулярний, адже з природою конкурувати не просто. Ландшафтні дизайнери в Києві та Київській області компанії Garden Park знають, як відтворити на Вашій ділянці природну простоту та невимушеність, щоб Ви могли перебувати в атмосфері відпочинку, спокою та єдності з природою.