Ландшафтний дизайн Київ та Київська область

Щасливий той, хто має облаштовану для відпочинку присадибну ділянку. В такому саду буде можливість розслабитись на  комфортній гойдалці, відчути подих вітерця, спостерігати як квітують рослини в красивих вазонах. А зупинившись на містку, піддивитись за життям рибок у декоративній водоймі. У вечірній час освітлення від ліхтарів дає можливість збиратись з компанією друзів у затишній бесідці. Все це було б неможливим без малих архітектурних форм. Вони надають ділянці біль привабливого та затишного вигляду.

Будь-який ландшафтний дизайнер скаже, що «останнім штрихом»  при влаштуванні ландшафтного дизайну в Києві та Київській області можуть стати малі архітектурні форми (МАФ). Вони застосовуються для того, щоб зробити ділянку по-справжньому неповторною та оригінальною. Розкішний будинок, просторий сад, хороший газон у спільному тандемі можуть виглядати добре, але навіть один окремий елемент може стати вирішальним в оформленні ділянки.

Малі архітектурні форми (МАФ) являють собою невеликі за розміром елементи для застосування в екстер’єрі. Вони є допоміжними у порівнянні з основними спорудами на ділянці. Саме через це архітектурним формам додали приставку «малі». 

На даний момент в сучасному ландшафтному дизайні існує велика кількість малих архітектурних форм. Саме через дану різноманітність стало необхідністю розділити їх на своєрідні види та підвиди. Хочемо зупинитись на класифікації їхніх функціональних призначень.  Конструкції, які несуть виключно декоративну функцію, а практичної користі не несуть, називають декоративними. Вони можуть виконувати естетичну роль, поділ території на зони (зонування), акцентність тощо. У випадку, якщо елементи можуть виконувати і практичні функції, їх називають утилітарними (альтанки, садові меблі, мангали, BBQ, паркани тощо).

Малі архітектурні форми декоративного значення

Елементи даної групи класифікації не несуть ніякої практичної користі, а лише служать прикрасою для саду і є складовою кожного ландшафтного проекту. Їх також існує велика різноманітність. Наведемо приклади найбільш поширених. 

«Сухе» джерело. Імітація русла річки, яка висохла – незвична цікава форма малої архітектури, яка буде надавати ділянці японських мотивів. Як правило влаштовується за використання каменю, гальки чи щебеню. На відміну від справжнього водного джерела, така альтернатива не буде потребувати очищення або іншого спеціального догляду.

Малые архитектурные формы как завершающий элемент в проектировании сада

Штучні водойми. Їх можна віднести до найбільш красивих МАФ у ландшафтному дизайні в Києві та Київській області саду. Окрім естетичності, завдяки наявності водойми, мікроклімат на ділянці буде відрізнятись від загального. А зволожене повітря має позитивний вплив на рослини, що буде відображатись на їхньому квітуванні та загальному стані. Варто звернути увагу, що максимальний ефект може бути в тому випадку, коли вдасться досягти максимально природного вигляду водойми.

Контейнери, вазони та горщики. Всі вони застосовуються для того, щоб підкреслити красу квітів, які в них посаджені, можуть бути всіляких форм та розмірів. Принцип підбору базується на тому, що він здійснюється за принципом поєднання рослин, які будуть там квітувати. Перевага їхнього застосування в тому, що вони є мобільними. Виключення становлять дуже об’ємні вазони.

Садові ліхтарі. Їхнім завданням є не тільки забезпечення безпечного пересування у темну пору доби, але і для вигідного акцентування ландшафту вночі. Тому необхідно ретельно обдумати їх розміщення. Найчастіше ці елементи декору служать для підкреслення входу в будинок, доріжок, окремих рослин тощо.

МАФ как элементы оригинальности Вашего сада

Утилітарні МАФ

Малі архітектурні форми утилітарного значення, як і зазначалось раніше, являють собою конструкції, які несуть собою практичну користь. За вдалого поєднання матеріалів із загальним концептом саду, вони можуть бути і декоративними. Хочеться зупинитись на прикладах найбільш популярних та затребуваних видах даної категорії МАФ. 

Місток. Найперше призначення даного спорудження – це можливість перебратись крізь перепону. Ще вони можуть виконувати роль оглядового майданчику. Однак з часом його стали використовувати як окремий елемент в ландшафтному дизайні в Києві та Київській області для прикраси саду. На прибудинковій території його застосування буде доцільним біля штучної водойми, або якщо на ділянці не передбачається влаштування водойми, виходом стане «сухе» джерело, з яким місток також буде виглядати доречним доповненням. Варто добре продумати, наскільки доцільним він буде за стилістичним рішенням відносно до будинку, композицій з рослин та решти елементів у саду, мати цікаве відображення у воді. Розміри конструкції залежать від площі самої ділянки. Хочемо зазначити, що необхідно не забувати і про практичні властивості конструкції. Вона повинна бути максимально міцною, стійкою та довговічною. Основні матеріали для виготовлення – це метал і дерево. 

Підпірні стінки. Основне завдання, яке на них покладається – це укріплення ґрунту на схилах. Але їх також можна застосувати як декоративний елемент. Зазвичай оздоблюються камінням, цеглою тощо. Будівництво даної конструкції потребує спеціальних знать та професійних вмінь для того, щоб були враховані і всі технічні моменти. Тому, якщо на ділянці є схил, який потрібно укріпити від сповзання та вивітрювання – рекомендуємо звертатись фахівців. 

Как использование малых архитектурных форм дополняет ландшафтный дизайн на участке?

Сходи. Використовуються, для того, щоб підкреслити існуючий на ділянці природний ландшафт, при цьому маючи змогу комфортного пересування по території. Можна організувати поодинокі або цілі сходи.

Бесідки. Вони є найбільш поширеними спорудженнями серед МАФ. Служать для створення затишку та комфорту у садовому просторі. Бувають абсолютно різних типів, розмірів, з різного матеріалу. Якщо мова йде про розміщення альтанки, про це варто подумати ще на етапі планування ділянки, щоб вона була продуманою, та доречно вписувалась у загальний концепт ландшафтного дизайну в Києві та Київській області. Також моментом, який не можна упустити при плануванні є вибір витривалих до зовнішніх факторів матеріалів, таких як сонце, дощ, сніг, перепади температур. Не рекомендуємо на цьому економити задля уникнення неприємностей з недовговічністю більш бюджетних матеріалів у майбутньому. 

Декоративні садові меблі. В даній категорії існує також велике різноманіття. Найчастіше це, звичайно, це столик зі стільцями, які у свою чергу існують з різних матеріалів. Якщо це економ-варіант – це пластик, більш дорогий – ротанг, бамбук.

Как использование малых архитектурных форм дополняет ландшафтный дизайн на участке?

Гойдалки. Застосовуються не тільки для наповнення дитячих майданчиків, але і як елемент декору саду, зокрема для романтичної прикраси зони відпочинку. Такий елемент однозначно буде додавати затишку ділянці. Перебуваючи в такій атмосфері, господарям буде хотітись проводити все більше часу, насолоджуючись спогляданням краси прибудинкової території. Це означає, що перед облаштуванням такого куточку в саду, його необхідно ретельно продумати та спланувати, а розміщення гойдалки стане елементом завершення. Що стосується вибору матеріалу, то варто звернути увагу на його відповідність по кольору, фактурі до матеріалу будинку, покриття доріжок тощо.

Отож, зі статті ми мали змогу переконатись, яке значення мають МАФ при плануванні саду; яка існує різноманітна кількість малих архітектурних форм для саду будь-якого стилю та площі. Головне правило – це збалансованість саду задля загального ансамблю ландшафтного дизайну в Києві та Київській області.

Матеріали, текстури, відтінки – все це повинно об’єднуватись спільними концептом та ідеєю, відповідати стилю саду та будинку. Варіантів зробити неповторним ландшафтний дизайн в Києві та Київській області на Вашій ділянці – незліченна кількість. Визначитись серед усього цього різноманіття та не переборщити Вам зможуть допомогти тільки справжні професіонали. Ландшафтні дизайнери компанії Garden Park знають, як організувати елементи в саду таким чином, щоб це виглядало стильно, було функціонально та зі смаком.