Ландшафтний дизайн як окрема сфера діяльності з’явилася в Україні відносно недавно, але вже почала активно розвиватися.

Першими ознаками професійної роботи ландшафтних дизайнерів можна вважати створення парку “Софіївка”, але його розробляли в основному іноземні фахівці. А в останні 20 років в Україні з’явилися власні тенденції та особливості розвитку.

Розвиток і проблеми ландшафтного дизайну

Основу сучасного ринку ландшафтного дизайну заклав зарубіжний досвід фахівців. Саме поняття з’явилося близько 200 років тому, але зміна території, облаштування саду або двору виконують уже тисячі років. Спочатку продумували як більш ефективно облаштувати двір, щоб все було зручно і корисно. Згодом у багатьох країнах зріс рівень життя, тому більше уваги почали приділяти красі зовнішнього середовища. Так з’явилося те, що ми сьогодні називаємо ландшафтним дизайном – комплекс завдань з розбудови та облаштування території.

В Україні першими прикладами професійної реалізації планів ландшафтного дизайну можна вважати громадські парки – Софіївку, Олександрію та Качанівку. У той час майже всі матеріали і трудові ресурси привозили з-за кордону. Зараз же у нас дуже швидко і активно розвивається ринок посадкових матеріалів – дерев, газонів, невеликих кущів. Крім того, випускається безліч малих архітектурних форм, які покликані не тільки прикрашатимуть площу, але і мають користь. Це можуть бути невеликі фонтани – вони використовуються як поїлки для птахів і одночасно декоративна прикраса двору.

Відмінною особливістю українського ландшафту було те, що у нас фахівці більше уваги приділяли саме натуральним матеріалам і насадженням, а не штучним декоративними виробами. Раніше популярними були скульптури і невеликі статуї гномів, левів або казкових істот. Також безліч дизайнерів сьогодні використовують екзотичні рослини, які досить складно виростити в Україні.

Ландшафтний дизайн в нашій країні сильно відстає від норм і вимог Заходу, фахівці в основному слідують за більш прогресивними країнами. Розвиток цього ринку вимагає досить великих грошових вкладень, які поки ніхто не робить. Раніше багаті власники маєтків готові були платити за створення, наприклад, “Софіївки”.

Однією з найбільших проблем в ландшафтному дизайні є непрофесійні фахівці, які мають тільки загальне уявлення про свою роботу. Багато дизайнерів проходять курси по 2 тижні, де отримують теоретичні відомості про ландшафтному дизайні, але основна частина навіть цього утворення не мають. З одного боку, такі співробітники можуть надавати більш оригінальні і нові ідеї, але без розуміння основ реалізувати це досить складно.

Проте спеціалізовані компанії наймають професійних дизайнерів і можуть запропонувати клієнтам послуги вищого рівня. Фірма GardenPark – це досвідчені фахівці, які за доступною вартості виконають всі ваші вимоги і створять неповторний ландшафтний дизайн.

Сучасні тенденції та перспективи українського ландшафтного дизайну

Потрібно розуміти, що практично в усі часи, в ландшафтному дизайні різних країн були одні мотиви і в цілому все було схоже. Періодично щось змінювалося, стиль перетворювалися в інший, але все використовували однакові мотиви оформлення.

Однак сьогодні існує велика різноманітність напрямків в ландшафтному дизайні і кожен власник будинку може отримати такий двір, про який мріє. Наприклад, ви можете замовити створення ландшафту в східному або хай-тек стилі. Головною особливістю сучасного ринку ландшафтного дизайну вузька спеціалізація. Якщо раніше компанії надавали широкий спектр послуг з дизайну, то зараз вони прямують на вужчу сферу. Наприклад, фірма займається тільки озелененням двору, тільки створенням штучних водойм, тільки підготовкою гольф-полів або інше.

Друга – освіту. Досить зробити одну невелику помилку під час проектування, і це призведе до того, що певний елемент на території зіпсується незабаром. У кращому випадку, його можна буде легко замінити, а в гіршому – доведеться заново конструювати всю площу. Саме тому сьогодні трендом є професіоналізм, великий досвід фахівців і профільну освіту. Це буде гарантією того, що дизайнер не допустить дрібних помилок, а продумає всі деталі і тонкощі.

Це також пов’язано з тим, що на ринку зараз дуже велика конкуренція. Раніше попит перевищував пропозицію, але в наші дні у зв’язку з поганою економічною ситуацією, багато хто відмовляється від послуг дизайнерів. Відповідно, компанії змушені боротися за свого клієнта.

Фірма GardenPark пропонує широкий спектр послуг з облаштування та озеленення території, створення оригінального ландшафтного оформлення в місті Київ, Київської області, а також по території всієї України. Ми надаємо клієнтові безліч переваг і корисних функцій за доступною вартостю. Ви можете бути впевнені, що отримаєте якісний і стильний ландшафтний дизайн у відповідності зі своїми вимогами.