В хорошому дизайні функціональність завжди первинна, незалежно від форм.
Але вона не повинна пригнічувати емоції
Джорджіо Сапоріті

Головною метою цього ландшафтного проекту - створити гармонію в саду, на якому будуть включені всі необхідні елементи для заміського життя. Замовники - жителі галасливих і метушливих мегаполісів, яким важливо зануритися в атмосферу спокою і затишку, потрапляючи на територію саду.

Ділянка прямокутної форми, площею 10 соток. Територію навколо оточує ліс. З існуючих будівель був розташований будинок, літня кухня і душ. При проектуванні даної ділянки головною метою нашого дизайнера було організувати простір, для комфорту замовників. З побажань: зона тихого і активного відпочинку, зона декоративного городу, яка буде невеликою, практичною і естетичної одночасно.

Проектуючи цей сад, ландшафтний дизайнер компанії GardenPark в першу чергу зумів правильно почути замовника, і створити той сад, який прийшов до душі з першого ескізу. Акцентом на цій ділянці є - реліктове дерево гінкго білоба - дивовижне дерево з цілющими властивостями. Максимальна його декоративність в осінню пору року.

Система доріжок спроектована функціонально. Уздовж доріжок - грунтові ліхтарі, вони дають контурне (другорядне) освітлення. Основним є ліхтарі в композиціях для підсвічування рослин, щоб у нічний час бачити прекрасні силуети рослин.

Всі композиції були запроектовані таким чином, щоб ділянка була колоритною. Вхідна частина буде особливо декоративною і барвистою круглий рік за рахунок підібраного асортименту рослин. Потрапляючи на ділянку, при вході запроектовані дві композиції, по праву і ліву сторону. Вони будуть окрасою вхідної зони круглий рік за рахунок рослин. За основу було взято гірські сосни й почвопокривні ялівці, а клен 'Royal Red' з багряним забарвленням листа вносить динаміку і колір на фоні будинку і рослин.

Якщо рухатися далі вздовж клумб, ми виходимо на територію паркінгу. У цій зоні так само буде розташований вольєр для улюбленого вихованця.

Прямуючи на задній двір, по праву сторону спроектована зона плодового саду. Це ідеальне сонячне і затишне місце для плодових рослин. З точки зору практичності, ця область плавно примикає до літньої кухні. Біля цієї зони для зручності було прийнято рішення помістити декоративний город. Він зроблений за типом «французьких городів» - у формі геометричних фігур. Основною його перевагою є акуратність і естетичність, а також врожай, який будуть вирощувати замовники. Ліворуч городу спроектована літня альтанка, для відпочинку та зустрічей з рідними.

Біля альтанки спроектована композиція, яку прикрашають багаторічники, хвойні та листяні чагарники. Але головним елементом є злакові рослини. Вони дарують відчуття легкості і спокою.

Композиція примикає до великої галявини, на якій ландшафтним дизайнером запропоновано розмістити спортивну зону. Ближче до будинку навпроти вікон вітальні спроектована ялина: в зимовий період вона буде як новорічна ялина, а влітку - прикрасить своєю хвоєю симпатичний внутрішній дворик.

Уздовж паливних доріжок буде розарій в парі з лавандою вузьколистої і вічнозеленими кулями з Самшита вічнозеленого.

Ще приклад: ландшафтний дизайн ділянки 6 соток | замовити ландшафтний дизайн