Освітлення може бути одним з найбільш важливих аспектів ландшафту і малих архітектурних форм. Ландшафтне освітлення забезпечує достатнє підсвічування зовнішньої території в нічний час, підкреслює кращі моменти пейзажу, і дозволяє продемонструвати особливості, які заслуговують на особливу увагу.

М’яке світло серед темряви навколишнього простору чимось нагадує магію. Вона забезпечує теплу, затишну атмосферу, яка вабить нас на вулицю. Воно здатне створити будь-який настрій, від романтики до драми, додати інтерес і інтригу до будь-якій обстановці, сфокусувати увагу на красі води в басейні або створити безпечні умови для прогулянки в саду в темний час доби. Все більше число домовласників прописують цю магію на своїх ділянках через ландшафтне освітлення – одне з найбільш затребуваних напрямів в зовнішньому облаштуванні будинку.

Використання ландшафтного освітлення

Ландшафтне освітлення виконує безліч функцій в саду і на прибудинковій території; застосовувати його можна по-різному.

Садове освітлення

Освітлений сад може стати приголомшливою особливістю ландшафту. В саду можна встановити один великий світильник для освітлення всієї території або підкреслити підсвічуванням конкретні місця. Вирішіть, які зони ви хочете виділити, і використовуйте світлодіодні ліхтарі різних розмірів і форм, щоб сконцентрувати увагу гостей на потрібному місці.

Точечні ліхтарики

Точкове освітлення має на увазі підсвічування конкретних зон ландшафту. Орієнтовна схема розташування точкового освітлення може бути такою:

 • два ліхтаря на вході на ділянку;
 • два ліхтаря в середині шляху;
 • два ліхтаря на виході;
 • поодинокі ліхтарні стовпи навколо будинку, виключаючи зони вікон і дверей.

Безпечне пересування

Зробіть свій пейзаж безпечним в нічний час, встановивши вуличні датчики, що реагують на рух включенням освітлення. Можна встановити різні кордони рівня освітлення – всієї зони або тільки кордон кроків:

 1. Освітлення сходів. Один із способів додання вашому ландшафту елегантності – відповідне освітлення в необхідних місцях. Сходи, що ведуть в будинок – це остання частина шляху з двору в будинок. Який сенс в освітленні всієї території, якщо сходи приховані в темряві? По-перше, темними сходами небезпечно ходити, по-друге, вони виглядають нудно і непривабливо. Для підсвічування сходів можна використовувати прості світлодіодні ліхтарі, вбудовані в драбину або укріплені на невеликій підставці.
 2. Освітлення водних об’єктів. Ландшафтне освітлення може бути використано для підсвічування басейнів, фонтанів і ставків у вашому дворі. Купатися в спекотну літню ніч набагато приємніше в освітленому басейні. Воду можна підсвічувати різними кольорами.
 3. Освітлення доріжок. Убезпечити себе і своїх гостей від ненавмисного поранення можна установкою освітлення навколо садових доріжок. Крім того, нічне підсвічування дає домовласникові можливість насолоджуватися прекрасним видом власного саду і після настання темряви. Найбільшою популярністю користується світлодіодне освітлення пішохідних доріжок. Можна розмістити невеликі світильники по обидва боки доріжки, або використовувати великі ліхтарі. Однак, використання кольорових лам для освітлення доріжок – не найкраща ідея.
 4. Освітлення під’їзду. Під’їзне освітлення призначене для створення хороших умов видимості для парковки в нічний час. Крім того, в темряві воно виглядає фантастично красиво. Установка легких ліхтарів забезпечить можливість спокійно припаркувати автомобіль.

Переваги ландшафтного освітлення

Установка ландшафтного освітлення навколо вашого будинку або комерційної нерухомості має багато переваг, до них відносяться:

 • створення для господарів будинку і гостей відмінної видимості після настання нічної темряви;
 • можливість насолоджуватися чудовими краєвидами саду;
 • освітлення власності в нічний час створює умови додаткової безпеки;
 • покращує зовнішній вигляд будинку або комерційного об’єкта.

Відкрите ландшафтне освітлення

Оскільки популярність ландшафтного освітлення серед домовласників росте, множиться і різноманітність відповідних товарів, що відрізняються ціновою доступністю і простотою установки. Дизайн ландшафтного освітлення має важливе значення для загального зовнішнього вигляду вашого майна. Сьогодні немає необхідності витрачати на ландшафтне освітлення цілий статок, оскільки існують набори для домовласників за дуже розумною ціною. Важливо враховувати, що надмірне освітлення може зіпсувати ефект, в той час як невелика кількість світильників, встановлених в грамотно обраному місці, припадуть як не можна до речі.

Існує велика різноманітність освітлювальних приладів для будь-якого місця вашої території, таких, як ліхтарні стовпи або лампи зовнішнього освітлення. Ви гарантовано знайдете продукт, який відповідає вашим потребам. Більшість виробів відрізняє простота установки, міцність і невисока ціна. Є комплекти для самостійної установки, які містять все необхідне для безпечного монтажу ландшафтного освітлення.

Поради щодо висвітлення ландшафту

 1. Визначте цілі проекту. Перш ніж вкладатися в ландшафтне освітлення, задайте собі питання, що ви бажаєте отримати в результаті. Можливо, ваша мета – м’яка, душевна обстановка у вечірній час. Може бути, є лавка або темний куток саду, висвітлити які необхідно з міркувань безпеки. Стежка, що йде через сад, потребує освітленні для позначення меж. Можна виділити особливості заднього двору, наприклад, фонтан або ставок.
 2. Створіть ескіз. Після того, як ви сформулювали причини, за якими мають намір висвітлити двір, необхідно виконати ескіз території. Внесіть в нього вже наявне освітлення, споруди, лави, деревні і чагарникові рослини, садові прикраси. Кожен з цих елементів стане світлоповертачем або светопоглотітелем. Прорахуйте розміри об’єктів, особливо листяних дерев.
 3. Продумайте стратегію освітлення. Методи висвітлення конкретних місць вашої території можуть бути різні. Ви можете захотіти висвітлити лаву уздовж шляху. М’яке настрій досягається шляхом приховування світильника під кущами. Якщо прикріпити світильники над об’єктами, вони будуть цілком купатися в світлі. Можна використовувати для підсвічування альпінарій, гойдалки або якісь квітучі рослини. Ще одна ідея полягає в тому, щоб використовувати абажури замість звичайних ліхтарів або прожекторів. Абажур можуть бути прозорими, у вигляді ліхтаря або з ажурними візерунками на поверхні. Найкраще абажури виглядають при розміщенні на землі, але їх також можна розмістити на каменях або на низькому столику.