Облаштування зони кострища в Києві та Київській області

Вічно можна спостерігати як тече вода, спеціалісти GardenPark реалізовують проекти на Ваших ділянках та горить вогонь. Зараз для власників заміських будинків існує чудова можливість обладнати  у себе на  ділянці особливе місце. Тому останнім часом в ландшафтному дизайні набуває популярності тенденція облаштування зони кострища в Києві та Київській області. 

Свого роду, це домашнє вогнище, яке збирає біля себе всю сім’ю та друзів за теплими розмовами, разом з тим це чудове місце для приготування смачних страв на свіжому повітрі. Також кострище здатне стати прекрасною альтернативою зони барбекю чи мангалу. Багатофункціональність – основна риса, яка відрізняє вуличне багаття  і є  перевагою його  включення в ландшафтний дизайн ділянки. 

Якщо Ви хочете професійно облаштувати затишну і водночас функціональну зону відпочинку з  багаттям, варто задуматись про визначені правила, щоб вона була багатофункціональною та безпечною. В такому випадку зона кострища стане невід’ємною частиною Вашої ділянки, а також вдало впишеться в оформлення саду.  Цю справу однозначно варто довірити фахівцям. Спеціалісти компанії GardenPark на основі багаторічного досвіду знають, як правильно і практично влаштувати на ділянці кострище в Києві та Київській області , враховуючи всі побажання замовника.

Устройство зоны кострища в Киеве

Зрозуміло, що існують моменти, на які варто звернути увагу при влаштуванні кострища в себе на ділянці, такі як: 

  • перш за все варто визначитись з місцем локалізації вогнища. Воно може розташовуватись як у заглибленні, так і над землею. З метою того, щоб використання кострища було максимально безпечним, його необхідно розміщувати подалі від легкозаймистих матеріалів, дерев, так як це може нанести великої шкоди для саду;
  • якщо кострище планується великим – варто заздалегідь продумати дренажну систему. Для цього дно кострища необхідно засипати гравієм або камінням, які будуть слугувати дренажем, який пропускає воду під час дощу;
  • доречно обрати рівну галявину, з якої буде відкриватись гарний краєвид, щоб радувати око. Все ж, за умови, що Ваша ділянка на схилі, відмовлятись від облаштування кострища не варто. Вирішенням проблеми може послужити підпірна стінка, яка відмежує схил від вирівняної під облаштування зони, ділянку.  Такі «втоплені» кострища виглядають по-особливому ефектно. 

Після того, як визначились з місцем для кострища, варто зрозуміти розміри. Вони в першу чергу будуть залежати від величини самої ділянки, а також від кількості людей, які збиратимуться для того, щоб у присутності власників  насолодитись атмосферними вечорами біля вогню. 

Однак кострище не відноситься до універсального ландшафтного елементу, тобто його влаштування за стилем не буде підходити для всіх ділянок. Зважаючи на це, правильне розташування кострища – завдання важливе та нелегке. Вогонь не може існувати як клумба, просто для краси. Так як він неодмінно виконує визначені функції: допомагає розслабитись, зігрітися, приготувати їжу та напої. Зважаючи на це, кострище завжди буде центром зони для відпочинку чи обіду. Його територія повинна бути вимощена цеглою, натуральним каменем (піщаником) крупноформатною  покроковою плиткою з вогнетривкими властивостями. Необхідно використовувати виключно безпечні матеріали при контакті з вогнем.  

Концепція – природне місце для відпочинку з  багаттям. Окрім влаштування безпечного перебування, варто потурбуватись про комфорт та естетику. Зазвичай облаштування кострища відбувається таким чином, щоб навколо вогнища була можливість зручно розставити садові меблі, такі як дивани чи крісла. Їх дизайн обов’язково повинен гармонійно поєднуватись з дизайном кострища для того, щоб складалось враження концепту єдиного цілого. Чудовим доповненням до меблів стануть м’які подушки та пледи, завдяки чому вдасться згладити строгість і створити максимальний затишок та комфорт. Такому місцю біля будинку не доведеться пустувати і як господарям, так і гостям однозначно захочеться проводити тут час в будь-яку пору доби. Адже саме з такою метою і облаштовується зона кострища. 

Ну і завершальним етапом облаштування кострища з естетичної точки зору, так би мовити «вишенькою на торті» стануть вдало підібрані композиції з рослин. Погодьтесь, що вогнище на їх тлі виглядає невимушено та більш природньо. Спокійні зелені відтінки листочків без яскравих строкатих суцвіть дозволять створити той самий довершений тандем та гармонійний баланс.

обустройства кострища

Отож, якщо Ви вирішили, що на присадибній ділянці хочете облаштувати місце, де за теплими розмовами під тріск багаття буде збиратись компанія рідних та близьких Вам людей, радимо довірити цю справу професіоналам. Спеціалісти GardenPark при розробці ландшафтний дизайн в Києві та Київській області враховуючи потреби замовника та особливості території, облаштують зону кострища під ключ.