Сад ніколи не буде повноцінним без трави. Інтенсивний ритм сучасного життя залишає мало можливостей для підтримки живого газону в нормальному стані. Саме з цих причин штучне озеленення набуває таку популярність.

Що таке штучний газон? Це поверхню з синтетичних волокон, які виглядають як природна трава. Використовується для домашніх галявин і комерційних майданчиків. Штучний газон витримує значні навантаження, наприклад, в спортивних іграх, не вимагає поливу або обрізки.

Які існують види штучного газону?

Штучні газон різниться по сорту, довжині і кольором. Якість штучного покриття залежить від марки, яка визначається щільністю і густотою дерну. Що це дає? Високоякісне покриття з високим ступенем достовірності відтворює пружність і реалістичність живий трави. Крім кількості травинок на квадратний дюйм, якість також визначається довжиною трав’яного покриву. Деякі люди вважають за краще високорослу траву на галявині, в той час як іншим симпатично коротший підставу, яке підходить для ігрових майданчиків та обладнання.

Колір може бути важливий при виборі місця, де буде покладено штучний килим, будь це сад або дитячий майданчик. Наприклад, для сильно затемненої ділянки краще вибирати яскравий газон. Якщо, навпаки, занадто багато світла, підійдуть насичені зелені тони, які зможуть додати глибину ландшафту. На вибір кольору штучного дерну може вплинути такий фактор, як галявини сусідів, де використовується природна трава, якщо ви не хочете, щоб ваш газон відрізнявся.

Чому штучний газон сьогодні на рівних конкурує з живим?

Назвемо декілька найбільш вагомих причин:

  1. Низькі експлуатаційні витрати. Укладання живого дерну і його подальше утримання, зокрема, регулярний покіс і полив, вимагають чималих витрат. Вкладені кошти часто не встигають окупитися за термін життя трави, а це прямий шлях до збитків. У той же час штучний газон дозволяє заощадити суму на витрачання води, ремонті газонокосарок, придбання добрив та інших недешевих атрибутів догляду за газоном.
  2. Час. Всім відомо, що час – це гроші, тому чим більше у вас часу, тим краще, чи не так? Підтримка традиційного газону вимагає значної кількості часу на догляд. Час, який ви віддаєте підтримці газону, ви відбираєте в роботи, сім’ї та відпочинку. Система поливу, яка працює у дворі, також вимагає часу, особливо якщо вона не оснащена автоматичним таймером. Штучний газон допоможе звільнити час, який витрачається даремно, для більш приємних занять – хобі або відпочинку з сім’єю і друзями.
  3. Екологічність. Бажаєте внести свій внесок у поліпшення навколишнього середовища? Штучний газон допоможе в цьому. Добрива і інші види забруднюючих речовин можуть завдати непоправної шкоди екосистемі і навіть негативно впливати на здоров’я людей. Штучний газон не потребує обробки добривами, що призводить до безпеки навколишнього середовища. Крім того, відмова від використання газонокосарки дозволить не забруднювати повітря викидами бензинових парів.
  4. Неймовірна міцність. Живі зелені насадження легко пошкодити, особливо при інтенсивному бігу і заняттях спортом. Штучний газон набагато більш стійкий до подібних дій. День за днем, тиждень за тижнем, місяць за місяцем він буде залишатися однаково пишним і свіжим, не вимагаючи заміни протягом багатьох років.
  5. Простота в обслуговуванні. Одна з найбільших складнощів у догляді за живою травою – підтримка її на певній висоті, а також боротьба з бур’янами. Ці заходи віднімають більшу частину часу в підтримці спортивних майданчиків або газону біля будинку. Синтетична трава дивно легка в обслуговуванні. Вона не росте, тому ніколи не потребує підрізання. Після установки вона може служити невизначений термін.
  6. Безліч варіантів. Ще одна чудова властивість синтетичного газону полягає в тому, що він доступний в найрізноманітніших кольорах і конфігураціях. Ви зможете легко знайти штучний газон, який буде гармонійно доповнювати ваш об’єкт і виглядати при цьому максимально природно. На відміну від натуральної трави, ви самі можете формувати вигляд свого газону, і вам ніколи не доведеться турбуватися про те, що він зів’яне на сонці або втратить свій вигляд.
  7. Відмінна якість поверхні. Синтетичний газон – переважно спортивна споруда, що передбачає гладку, рівну поверхню, зручну для занять улюбленими видами спорту. Унікальність штучного газону в тому, що він дає міцну опору і дозволяє впевнено почувати себе на рівній поверхні, а при падінні отримувати менше травм.
  8. Універсальність. Штучний газон придатний для створення будь-якого майданчика – вигулу для собак, спортивної або дитячого майданчика. Її можна встановити практично в будь-якому місці – в приміщенні, в затемнених ділянках таблиці, і навіть на даху – якщо ви можете собі це уявити.
  9. Безпечний для дітей. Найсильнішим аргументом для багатьох людей при виборі штучного газону є його безпека для дітей. Діти можуть спокійно грати на м’якій штучній траві. Штучний дерен розроблений за допомогою спеціальних матеріалів і тому не має жодних шкідливих хімічних речовин або інгредієнтів, які можуть завдати шкоди дітям. Це гарантує ваш душевний спокій і можливість відпочити в тиші, поки дитина грає на вулиці.
  10. Застосуємо для домашніх тварин. Штучний газон відмінно підходить для домашніх тварин, оскільки штучній траві не потрібні пестициди, гербіциди і добрива. Газон легко миється, крім того, тварини не зможуть вирити на ньому яму. Найкраще властивість синтетичної трави полягає в тому, що будь-які забруднення і запахи легко прибрати, поливаючи водою зі шланга.

Альтернатива, яка виконує всі функції ідеального газону

Штучний газон пропонує багато переваг для домовласників, власників комерційної нерухомості, власників земельних ділянок. Це сучасне і високотехнологічне покриття дозволяє людям присвячувати більше часу відпочинку за рахунок мінімізації рутинних операцій, необхідних для підтримки газону в нормальному стані.

Синтетичний газон вимагає мінімального технічного обслуговування, при цьому красиво виглядає і відмінно функціонує цілий рік. У той час як природна трава для підтримки привабливого зовнішнього вигляду вимагає таких рутинних операцій, як підрізання, полив і підгодівля. Штучна трава не потребує жодної з цих операцій. Штучний газон будь-якої площі завжди виглядає чудово.