Автоматичний полив – запорука краси і довговічності саду

Гарний ландшафт неможливий без рослин, а життя рослин цілком залежить від води. Адже вода – це і є життя! Тому для нормального росту і розвитку ваших рослин і саджанців необхідно забезпечити їх якісним поливом, а цього можна досягти лише лише із застосуванням автоматичних зрошувальних систем. Безперебійне надходження води збереже сад квітучим і додасть йому додаткові сили.

Автоматичний полив – це «надійний садівник», який старанно і акуратно доглядає за вашими квітами, газоном або фруктовими деревами. Облаштування автоматичного поливу принесе свої плоди в найшвидшому часі. По-перше, в порівнянні зі шланговим поливом, спостерігається значна економія води, що відбивається на зменшенні витрат, по-друге, економиться час – найцінніший ресурс.

Хороший якісний полив швидко не виконаєш, та й шланг – досить-таки недосконале знаряддя для цієї мети. Інша справа автоматичне зрошення – і хазяйського часу майже зовсім не вимагає, і воду розподіляє економно і рівномірно. Рівномірність – це ще одна істотна перевага автополива, особливо важливе для газонів. Тільки рівномірний і регулярний полив дозволяє отримати рівну смарагдову галявину – предмет гордості господаря і заздрості сусідів.

Серед садівників поширена помилка, що садові дерева поливати необов’язково, досить забезпечити саджанець водою в перший час після посадки, а далі почне працювати коренева система, і молоде деревце перейде на режим самозабезпечення. Таку думку підкріплюється прикладами дерев, які ростуть і плодоносять без будь-якого догляду.

Чи так це насправді? Не зовсім. Вчасно зроблений полив збільшує продуктивність і підвищує морозостійкість дерева. Але на один полив йде занадто велика кількість води – від 3 до 20 відер, і виконання цієї роботи вручну вимагає великої витрати фізичних сил. А система автоматичного поливу все зробить за вас. Тому ті, хто розуміє важливість регулярного своєчасного поливу, але при цьому береже свої сили і час – відмовляються від ручного поливу, надаючи виконувати важку роботу розумної автоматиці.

У систему автополиву входять наступні складові:

  • дощовики;
  • блок керування;
  • електромагнітний клапан;
  • метеодатчики;
  • труби і фітинги.

Дуже корисно таке пристосування, як датчик дощу, який автоматично припиняє полив ділянки, якщо починається дощ.

Один раз налаштувавши і запустивши зрошувальні системи, можна спокійно відходити у відпустку, будучи впевненим, що після повернення вас зустріне квітучий сад і відсутність перевитрати води. Контролер, який є «мозком» системи, розрахує оптимальний режим поливу окремо для кожної ділянки, визначить тривалість та інтенсивність поливу, розрахує графік по днях і годинах.

Види автополива

Автоматичний полив представлений двома основними різновидами: дощуванням і крапельним поливом. Останній варіант вважається найбільш сучасним і передовим, хоча і дощування має чимало переваг.

Основне призначення дощування – постачання рідиною коренів рослин. До «бонусів» можна віднести зниження температури і підвищення вологості повітря, насичення ґрунту киснем і сполуками азоту, зволоження листя. Методом дощування зрошують газони, квітники, великі площі посадок.

Крапельний полив працює принципово інакше, ніж дощування. З його допомогою земля насичується водою поступово і рівномірно. Найбільшу віддачу приносить підземний крапельний полив. Він допомагає доставляти воду безпосередньо до коренів, скорочуючи при цьому її втрати від випаровування, вносити точні дози добрив, не вимагає стомлюючого риття борозен і безлічі інших турбот. За допомогою крапельного зрошення вирішується проблема поливу рослин з глибоко йдуть в землю корінням, а також поливу без змочування квітів і листя.

Полив плодових дерев

Щоденне зволоження грунту під деревами – міра надмірна. Мало того, що користь від частого зволоження сумнівна, воно ще й ускладнює аерацію грунту, чому коріння відчувають кисневе голодування, а будь-який дискомфорт негайно позначиться на самопочутті деревця, а, отже, на його зовнішньому вигляді.

Плодові дерева вимагають рідкісного, але рясного поливу. Винятком є ​​недавно висаджені молоді саджанці, яким потрібен постійний полив до повного приживлення. Важливий і вік пересадженого дерева: чим воно старше, тим довше часу займає адаптація. Розрахувати період посиленого поливу можна, вимірявши товщину стовбура: кожні 2,5 см відповідають 1 року. Щоб дізнатися обсяг необхідної вологи, на кожен рік життя відводиться 2-3 відра води.

Сроки полива

Дорослим деревам полив потрібно лише в ключові моменти річного циклу. Такими моментами є:

  • рання весна, коли у дерев в розпалі виділення соку і підготовка до цвітіння, а замерзлий грунт не в змозі надати необхідну кількість вологи;
  • формування зав’язі, яка страждає від спраги дерево може скинути значну частину зав’язі;
  • 2-3 тижні, що передували збору врожаю – щоб плоди краще налилися;
  • пізня осінь. Рясний передзимовий полив допоможе дереву пережити холодний період.

У жарких і посушливих регіонах кількість сезонних поливів збільшують.

Автоматичний полив поступово витісняє ручне зрошення, так як власники садів на практиці переконуються в зручності і прогресивності даного методу зрошення. Крім приватників, на автополив все частіше звертають увагу власники комерційних підприємств, серед яких вважається хорошим тоном мати біля офісу ретельно доглянутий газон; власники великих садівничих господарств, для яких автополив є дуже вигідною інвестицією, оскільки забезпечує підвищення врожайності, а значить, прибутку; компанії, що займаються озелененням і благоустроєм територій.

Автоматичний полив допомагає підтримувати сад в ідеальному стані і насолоджуватися його красою без виснажливого фізичної праці.

Write a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *